Prijava

Daklem, http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/382445/Andzelina-Dzoli-Odstranila-sam-obe-dojke-iz-zdravstvenih-razloga

Da li je postupila ispravno? Da li joj je to bilo pametno? Šta bi druge žene trebalo da rade u toj situaciji? Za ili protiv odsranjivanja dojki u slučaju mogućnosti raka sise?

Право да ти кажем, да знам може ли то реконструктивна хирургија да одради како треба и како то све иде, мого бих и да ти одговорим, овако... Зајебана је ствар, мада она је родила шта је 'тела да рађа, тако да је са те стране свакако добра одлука.

Naša Anđa je najlepša i mi je podržavamo u svakoj odluci.

jebežga, ako je 82% smanjila šanse za rak ako sam dobro čuo... i trebalo je to duradi.

kolko ja znam, neke žene su posle odsecanja sisa metale silikone, bez problema...

Imala je para....i ja bi ba 87% stavio sve

naravno da jeste ako ce dobiti rak...

pa da, ali i kad se rodiš imaš 100 posto šanse da ćeš jednog dana umreti, msm, šta ćemo sa tom statistikom?!?!

Zašto bi umro od raka, kad možeš još da živiš a i umreš u manjim mukama...

pa nije imala 100 posto šanse... a i da ga je i fasovala, garant bi ga otkrila na vreme i sredila celu stvar... eto piše da sada opet ima 5 posto šanse da ga dobije...

Поступила је максимално исправно. Друга варијанта би била да интензивно прати своје стање, ухвати рак (који је малтене неминован са мутацијом БРЦА1) у раној фази, ради поштедну операцију дојке (не тотална мастектомија, него само део око тумора, са обавезним одстрањивањем лимфних чворова у пазуху) и пластику тог дефекта. Како ипак, ниједна дијагностичка метода није сигурна 100%, мамографија као најраспрострањенија поготово... њој као богатој жени не би биле недоступне ни магнетна резонанца, ПЕТ-скен и остало, али опет, није 100% сигурно.

Проблем је управо у том њеном богатству, доступности свих тих медицинских услуга, али и необразованости наших жена. После 40, мамографија на 2 године, нема ту, оћу нећу. Свака жена која има у породици неку рођаку која је пре 30 године имала карцином дојке, да уради скрининг на БРЦА1 мутацију. Мирна Бачка.

Међутим, наше неажурно здравство, помешано са немаром жена једнако највећа стопа рака грлића материце, и откривање рака дојке у неоперабилним стадијумима.

Pa realno, ima dovoljno novaca da odabere sebi najbolje hirurge, koj to namontiraju tako da posle nekog vremena bude kao da nista nije bilo, a sto rece enemi, ne mora da doji.
Tako da, sto da ne, boli je cose.

Ja licno, ne bih, ne preventivno. Umret se mora, a ja sve nesto mislim da ce pre nesto drugo da me strefi.

Поступила је максимално исправно. Друга варијанта би била да интензивно прати своје стање, ухвати рак (који је малтене неминован са мутацијом БРЦА1) у раној фази, ради поштедну операцију дојке (не тотална мастектомија, него само део око тумора, са обавезним одстрањивањем лимфних чворова у пазуху) и пластику тог дефекта. Како ипак, ниједна дијагностичка метода није сигурна 100%, мамографија као најраспрострањенија поготово... њој као богатој жени не би биле недоступне ни магнетна резонанца, ПЕТ-скен и остало, али опет, није 100% сигурно.

Проблем је управо у том њеном богатству, доступности свих тих медицинских услуга, али и необразованости наших жена. После 40, мамографија на 2 године, нема ту, оћу нећу. Свака жена која има у породици неку рођаку која је пре 30 године имала карцином дојке, да уради скрининг на БРЦА1 мутацију. Мирна Бачка.

Међутим, наше неажурно здравство, помешано са немаром жена једнако највећа стопа рака грлића материце, и откривање рака дојке у неоперабилним стадијумима.

Katanac.

pa jebiga, ništa nije 100 posto sigurno, osim smrti (ko što rekoh)

ako ćemo pravo, nije ni imala neke sise...

Treba da izvadi i srce onda joj ni rak srca ne može ništa!