Tripovanje svemira

  1. nakon smrti mi postajemo sastavni dio tla, postajemo minerali. pretvorite li se u krečnjak, postoji mogućnost da budete dio jedne cjeline zvane kuća. uz malo sreće, postaćete zid. neživa materija sa čulom sluha.

    da li je neživa?

  2. Ti si smrtna i čarobna anomalija univerzuma. Eto to mislim. Imaš dušu, koja je nematerijalna, ali umire sa telom. Do svemira ne stižeš, čarobna buba zatvorena u svom ćilibarskom mehuru. Eto.

  3. Pa imamo li išta drugo?

    Imamo, objektivno izmerene stvari i naučne dokaze.

  4. Pa imamo li išta drugo?

    Imamo, objektivno izmerene stvari i naučne dokaze.

    Problem filozofske misli je ta pomalo arogantna antropocentričnost.

  5. Imamo, objektivno izmerene stvari i naučne dokaze.

    Svešću. U vremenu. Inače, pusti objektivnost. To je proizvod trenutino vladajuće subjektivnostii.

  6. hah pa problem nauke je taj što ima arogantnu antropocentričnost, jer misli da čovek poseduje neke objektivne istine o stvarnosti... kad god čujem 'objektivno' i 'dokaz' i kako se lako frljaju time, uhvatim se za pištolj

  7. Svešću. U vremenu. Inače, pusti objektivnost. To je proizvod trenutino vladajuće subjektivnostii.

    Nisu izmerene svešću, izmerene su instrumentima koji rade na principu zakona fizike.

  8. Previše vi filozofi kenjate, stvarno.

  9. Je li istinito ono što je stvarno
    Il samo vlada? ...

  10. Aman, Čače, ti zakoni se ne odnose obavezno na "stvarnost", već je to naša ideja. Kako mali Perica zamišlja univerzum. Zamišljam multidimenzionalna bića, zamišljam entitete milijijardu puta inteligentnije nego što smo mi. Što da se širimo? Zamisli rasu koja ima intelektualne kapacitete svaki kao duplo Ajnštajn. Šta oni vide?

  11. hah pa problem nauke je taj što ima arogantnu antropocentričnost, jer misli da poseduje neke objektivne istine o stvarnosti... kad god čujem 'objektivno' i 'dokaz' i kako se lako frljaju time, uhvatim se za pištolj

    Koliko je samo ovo daleko od istine. Prvo naučnici se ne frljaju nikad sa dokazima, osnovni princip nauke je sumnja i stalno preispitivanje, premeravanje i odbacivanje važećih teorija. Antropocentričnost je jedan filozofsko-religijski stav da je čovek centar svega, centar svemira, nabitnija stvar u kosmosu, naučni potpuno suprotan, čoveka posmatra samo kao deo tj, delić svemira, beznačajan. I na kraju, nauka funkcioniše, nisu sigurno samsung note 3 sklopili filozofi dok tripovali svemir u svom kafe klubu.

  12. Šta hoćeš, da izmišljaš svemir ispočetka? Čak je i svaka rečenica koju ćeš napisati ovde već izrečena.

    ne. :) nego da povežem misao i kosmos u svojoj misli tako da je ne ograničim, misao. :)
    misao je snop energije, naša svest je kasapi jer joj dodaje svašta (po izboru) i prilagođava je poznatim pojmovima prostora i vremena. nažalost, uz pomoć svesti imamo samo privid izbora u datom okviru.

    Uglavnom. Ja sam jednom rekao "pao sam na sovu", i to je bio vrhunac moje originalnosti što se tiče istinitih iskaza.

    ovaj mi deluje lažan, ima emocija, osim ako to nije bila prava sova. pa ni tad.

    i ne, nisam ništa rekla novo. ovo je sve neznatna modifikacija na ovo prethodno. i da nije, rekao bi to neko posle mene.

    EDIT: dosta mi žao teme, neka se pobriše sve što nema veze sa kosmosom (ali bez doslovnog shvatanja ovog, jer se onda ništa ne bi brisalo.) da li sve uvek postoji? aaa

  13. ne. :) nego da povežem misao i kosmos u svojoj misli tako da je ne ograničim, misao. :)

    Srećno sa mističkom praksom.

    ovaj mi deluje lažan, ima emocija, osim ako to nije bila prava sova. pa ni tad.

    Zaista sam to uradio, pao na pravu sovu, i rekao sam posle to, i zbog toga je htelo par ljudi da me bije. Ali rekao sam i nemogućije stvari, a šta je istinit iskaz, to treba tek znati. A energije su suviše fizički pojam za te suptilne stvari.

  14. Aman, Čače, ti zakoni se ne odnose obavezno na "stvarnost", već je to naša ideja. Kako mali Perica zamišlja univerzum. Zamišljam multidimenzionalna bića, zamišljam entitete milijijardu puta inteligentnije nego što smo mi. Što da se širimo? Zamisli rasu koja ima intelektualne kapacitete svaki kao duplo Ajnštajn. Šta oni vide?

    Aman, Valdemare, ti zakoni se odnose na stvarnost, jer nije kako mali Perica zamišlja univerzum, nego je dokazano matematički. Nije fizika i matematika filozofija pa da se stvari postavljaju kako ljudi misle. Nego se zakoni i teorije moraju dokazati da su tačne, matematički, da podležu svim dosad poznatim zakonima, plus da se uklapaju u neki sistem koji pokušavaju da dokažu, sa svim parametrima. Na primer, kad su pokušavali da dokažu teoriju struna postavili su kilometarsku jednačinu tako da ako rezulatat ispadne 12, dokazano je. Ubacili su sve zakone fizike, proračune, pičke materinu, i kompjuter je izbacio 3.999999999999... itd. I onda su prešli ponovo preko jednačine i otkrili da negde fali "puta 3" i onda je to došlo na 11.99999999 itd i dokazano je. Nema tu šta da se mešaju čula, svest ili mišljenje, tako je kako je.

  15. Koliko je samo ovo daleko od istine. Prvo naučnici se ne frljaju nikad sa dokazima, osnovni princip nauke je sumnja i stalno preispitivanje, premeravanje i odbacivanje važećih teorija. Antropocentričnost je jedan filozofsko-religijski stav da je čovek centar svega, centar svemira, nabitnija stvar u kosmosu, naučni potpuno suprotan, čoveka posmatra samo kao deo tj, delić svemira, beznačajan. I na kraju, nauka funkcioniše, nisu sigurno samsung note 3 sklopili filozofi dok tripovali svemir u svom kafe klubu.

    ma ja to karikiram sa tim frljanjem malo. antropocentričnost jeste JEDAN filozofsko-religijski stav, odnosno jedan od filozofskih stavova, nije svaka filozofija antropocentrizam, ja ne mislim da je čovek centar sveta, baš suprotno, ali ako zaista misliš da čovek poseduje objektivnu istinu o stvarnosti i nju može da izrazi matematičkim obrascima koje je ON SAM izmislio - to je grdan antropomorfizam.
    da, čovek je izmislio matematiku, i ja bih rekao da je to matematizovanje počelo na osnovu nekih primitivnih obrazaca raspoređivanja utisaka, a to raspoređivanje je bilo potpuno proizvoljno i iracionalno i služilo je kao mehanizam preživljavanja - i evolucijom svesti su se stvari zakomplikovale, i one same su imale povratan uticaj na evoluciju svesti i od tih proizvoljnih uprošćavanja i šablonizovanj sveta čovek je počeo da tripuje zakone, jer su mu postali jako čvrsta navika blabla

  16. ma ja to karikiram sa tim frljanjem malo. antropocentričnost jeste JEDAN filozofsko-religijski stav, odnosno jedan od filozofskih stavova, nije svaka filozofija antropocentrizam, ja ne mislim da je čovek centar sveta, baš suprotno, ali ako zaista misliš da čovek poseduje objektivnu istinu o stvarnosti i nju može da izrazi matematičkim obrascima koje je ON SAM izmislio - to je grdan antropomorfizam.

    Vi filozofi morate ovo da ispravite pod hitno. Nije čovek IZMISLIO matematiku i zakone matematike i fizike i obrasce i to, nego je to sve već postojalo, samo smo mi uvideli to i otkrili. Na primer Pitagorina teorema, Njutnovi zakoni, sve to jeste tako kako jeste, i to ne zavisi od toga kako mi na to gledamo i šta radimo sa tim. Pitagorina teorema važi i ako ne postoje ljudi.

  17. Vi filozofi morate ovo da ispravite pod hitno. Nije čovek IZMISLIO matematiku i zakone matematike i fizike i obrasce i to, nego je to sve već postojalo, samo smo mi uvideli to i otkrili. Na primer Pitagorina teorema, Njutnovi zakoni, sve to jeste tako kako jeste, i to ne zavisi od toga kako mi na to gledamo i šta radimo sa tim. Pitagorina teorema važi i ako ne postoje ljudi.

    E eto ti omalovažavaš filozofiju, i izjašnjavaš se odma posle kao platonista, ne ide :)

  18. evo, prosto rečeno, da li postoji trougao, kvadrat, pi, koren iz dva, igde izvan čovekove glave?

    edit: i naravno da zavisi od toga kako gledamo, evo uzmi njutnove zakone i primeni ih na atomske čestice, neće da može. pa kako sad to, ista stvarnost, a zakonitost se menja što dublje zalaziš u nju?

  19. ali ako zaista misliš da čovek poseduje objektivnu istinu o stvarnosti i nju može da izrazi matematičkim obrascima koje je ON SAM izmislio - to je grdan antropomorfizam.
    da, čovek je izmislio matematiku, i ja bih rekao da je to matematizovanje počelo na osnovu nekih primitivnih obrazaca raspoređivanja utisaka, a to raspoređivanje je bilo potpuno proizvoljno i iracionalno i služilo je kao mehanizam preživljavanja - i evolucijom svesti su se stvari zakomplikovale, i one same su imale povratan uticaj na evoluciju svesti i od tih proizvoljnih uprošćavanja i šablonizovanj sveta čovek je počeo da tripuje zakone, jer su mu postali jako čvrsta navika blabla

    evo, prosto rečeno, da li postoji trougao, kvadrat, pi, koren iz dva, igde izvan čovekove glave?

    edit: i naravno da zavisi od toga kako gledamo, evo uzmi njutnove zakone i primeni ih na atomske čestice, neće da može. pa kako sad to, ista stvarnost, a zakonitost se menja što dublje zalaziš u nju?

    dubinsko nerazumevanje prirode, naučnih principa, potpuno pogrešno rezonovanje, netačne premise, brkanje pojmova, ...ja odavno nisam pročitao nešto što je dalje od istine od ovih tvojih postova.

Rekli o sajtu

Did you mean Vukajlija?

Google · 17. April 2015.