MIZAN TROPHY - zvanična tema za diskusije

  1. Је л' још увијек гласање у току? Нисам пропратио ових дана шта се дешавало, имао јутрос испит.

  2. Хвала, Грофе, таман мало да се орасположим. Жив био!

  3. dramajohny

    1 poen - Crvena konjeva mas'
    2 poena - СМарко
    3 poena - Johnny Kurajber
    4 poena - Agilni
    5 poena - celt
    6 poena - Johnny Kurajber
    8 poena - Director
    10 poena - pseto88

    Džoni, pokušaj malverzacije ili greška u koracima?
    :)

  4. Ahahaha. Do jaja :)

  5. Hteo čovek da da meni 6icu, al zajebano ime... :)

  6. Ја сам први похвалио Ујка Симу, немој сада да ме копирате! :)

  7. 1 - Џони
    2 - Џони
    3 - Џони
    4 - Џони
    5 - Џони
    6 - Џони
    8 - Џони
    10 - Псето

    Хахахах, даде ми човек 10 и зајеба ствар :)

  8. Pa kad nema 9 poena morao sam nekako improvizovati.

  9. Dva puta si glasao za Kurajbera. Edituj post tamo na onoj temi :)

  10. Džoni, pokušaj malverzacije ili greška u koracima?
    :)

    Tole namestiJo :)

  11. Džoni i Džoni? Ili ćeš ti biti Kure, ili kolega da bude Drama....biće zabuna :)

  12. Biću Kurajber i eto nema zabune :)

  13. a jebiga, skripta unela samo veću ocenu :)

  14. Ја сам први похвалио Ујка Симу

    Bez povaljivanja, molim ... OPAAAA, GARGIJA !

  15. dramajohny
    Pa kad nema 9 poena morao sam nekako improvizovati.

    Najs traj.

  16. Evo malo da obrazložim, smaram i jedem govna (boldovani dobili poene):

    Director - Hteo da bude originalan. I bio je, ali me nije oduševio. Nedovoljno za finale, posebno što nam je napucao očekivanja prethodnom definicijom, mada mnogi smo pogrešno rasporedili definicije.

    Luks - To je taj vrcoguzni Luks koji se čekao. Nisam mu do sada dao nijednom glas, ovaj put moram. Inače, ovaj koncept defki je već viđen, ali je sada podignut na viši nivo. Jedina zamerka je što mržnja nije očigledna, pa kao da je tek poslednji pasus pridodat da bi definicija odgovorila na temu takmičenja. (5 poena)

    pseto88 - Tema je bila bolja u prethodnom kolu. I nekako mi ne pali previse mržnja nečijeg omalovažavanja nečeg trećeg… voleo bih preciznije usmeren hejt. Tipa, jedna stvar, direktno je mrziš. Ovako je više pisano pozitivno o onome što neko treći mrzi. Ako me razumeš :)

    Johnny Kurajber - Interesantno odabrana tema. Ponovo duhovita izvedba. Nije tokom celog kupa pobegao od svog stila ni za pedalj, što je posebno za pohvalu. (8 poena)

    TheWaveRider - Ovo je bila uverljiva mržnja. Malo se previše raspisao, ali vidi se da je mnogo uložio u ovu defku, nekoliko dobrih detalja. Drugi primer je suvišan, ipak nije ovo sleng defka, nekako je "off". Nego, zašto si toliko detaljno proučavao baletane, a? :) (3 poena)

    highlander007 - Pomalo mi je nejasna mržnja u ovom slučaju. Hajlenderu, ukoliko si Ganci, razumem definiciju, ukoliko nisi, ne baš. Cenim da nisi. Par maestralnih detalja u definiciji, ali… E da, moje kritike ovde ne govore o tome ko je kakav autor, ovo je samo igra. Ti si trenutno u top 10 autora sajta, neko je samo bolji u ispunjavanju zadataka takmičenja, a neko lošiji. Ja ću i dalje najviše da cenim po definicijama koje nastanu spontano. E sad mogu mirne duše da ne glasam za tebe :D

    Agilni - Divi Gavajo

    celt - Moglo je još više da vuče na mržnju. Maestralno napisano, ali fali dojajnih detalja kojih je bilo u onoj prvoj definiciji. Što se izbora tema za hejt tiče, najbolji tokom celog takmičenja, stoga ipak za njega najviše poena, iako mi je u ovom kolu šest definicija podjednako dobro. (10 poena)

    nesss - Jasan hejt, opravdan. Kapiram da svi delimo isto mišljenje. Napisano dobro, kao i sve drugo što objavljuje ovaj autor. Opaka defka, koncentrisan hejt u kraćoj formi. Najbolja njegova u ovom takmičenju. (4 poena)

    Crvena konjeva mas' - Blek Hol je ovo već definisao, doduše kao sleng, ali slične poente ("Lik iz ekipe čija primarna funkcija nije baš definisana"), ima i par krateža... Nije da zameram, jer je ova takmičarska ipak jasno usmerena samo na političare, detaljno ih popljuvalo. Uglavnom, hejt sa kojim se moram složiti, dobro napisano. (2 poena)

    cornelije - Na Kop tokom zime i idu samo ložane. Ja bih isto nabio Kolmarku da sam tamo, da budem "u fulu"! Dobro, ja bih hejtovao Kopaonik generalno, ali ako ćemo objektivno, dobar hejt. (1 poen)

    ShoNNe007 - Nekako mlako. Jasno objašnjen predmet nerviranja. Meni nije zamerka što je kraća definicija, ali… ne znam, možda je do teme. Poprilično generički hejt.

    Duh iz lampu - Dobro odrađeno, fin eksperiment. Nije mi baš za finale, tako da ću te samo javno pohvaliti :)

    Usain Bolt - Odgovor je dao u poslednjoj rečenici defke. Dobar u prva dva kola, ovo je promašaj u finalu, no dobro. Svaka čast za ulazak u finale. Čuće se još za Bolta, prebrodio je neke "dečije bubice".

    Ujka Sima - Opet odlična definicija (ali ne i hejt), otkrovenje takmičenja za mnoge. Inače, spinovanje je već jednom sjajno definisano. Nedorečen hejt, da li se ne voli spinovanje, ili oni koji se na njega pecaju… To mu dođe kao neko trolovanje, koje ne ide da mrziš, kad ga neko efikasno sprovodi. Meni je tu najpogodnija za hejt bila činjenica da je ta reč tako olako prihvaćena od strane političara, novinara… ono, čak u za skupštinskom govornicom koriste tu reč u poslednjih godinu dana. Fuj.

    СМарко - Ovo je često pljuvano na forumima i raznoraznim komentarima. Konačno mnogo dobro pretočeno u defku. Bez zamerki. (6 poena)

  17. DŽONI NE MENJA STILA!!!!!!!!!!!!!!

  18. IDEMO BORBA ZA TREĆE UZASTOPNO DESETO MESTO SE NASTAVLJA, JA DO TOP TENA!!!

  19. Kao i uvek, moram da odgovorim na komentar

    TheWaveRider - Ovo je bila uverljiva mržnja. Malo se previše raspisao, ali vidi se da je mnogo uložio u ovu defku, nekoliko dobrih detalja. Drugi primer je suvišan, ipak nije ovo sleng defka, nekako je "off". Nego, zašto si toliko detaljno proučavao baletane, a? :) (3 poena)

    Prvo, hvala za pohvalu, dao sam maksimum... Defka jeste iz offa (uvažava se primedba), ali sam hteo i da je provučem malčice kroz sleng (neuspeli pokušaj, al naše "profi" fudbalere ponajmanje volim, da ne kažem mrzim).
    Ne bi mi verovao koliko sam stavri iščitao pethodni dan o baletu da bih imao meterijal, a nešto sam i sam znao... a smatrao sam da je baletan idealna tema da se hejtuje jer bi mi to bio automatski plus kod Macho muškarčina kojim je preplavljen sajt, pa sam morao malo i da kenjam i forsiram.

    U svakom slučaju, zadovoljan sam postignutim na ovom takmičenju...

    EDIT: Taboravih ono najvažnije da kažem - znao sam da moram da linkujem tvoju defku(e) da dobijem koji poen... heheh

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.