Prijava

Џони, јеси свестан да си први након 13 страна теме који је одговорио овом незанимљивом спемеру? Иначе, много сте почели сви да скрећете са теме.

Најлепше ми је да посматрам веру као филозофију и то бих препоручио свим атеистима који не верују у чику на небу... Брате, Папа химселф не верује у чику на небу, послали су авијоне и тамо има по који кумулoнимбус, стратус и тако то, ал оно... Конташ. Из мог рачунања и договора са духовним, сматрам да свако треба да верује у нешто (не мора то бити било шта слично религијским појмовима, а наравно не мислим ни на то да верујеш да ћеш добити седмицу на лотоу...) али нешто духовно, нешто у мало другачијој равни од регуларне и тако мало боље упозна себе.

Додуше, сматрам и да је то процес, који се најчешће заврши са оним да људи верују "да постоји нешто", но добро, зашто сваки процес мора да се заврши, можда је овде и поента да он траје и отвара нова сазнања.

Da, ode tema u kurac.

Inače Patrijarh Pavle je bio dobar čovek i pravi Patrijarh. Slažem se i sa time da je svetac.

Ne znam koliko vas je bilo na tim demonstracijama...osetilo taj trip....kada se kordon sklonio Patrijarh da prođe....i svi mi. A bilo hladno. Odjednom je bilo toplo.

EDIT: Svi smo bili nasmejani. Najzad posle dva meseca prolazimo pored pandura.

Zviždali su mu studenti, a kao što znamo studenti su stoka. Mislim da nema potrebe da navodim još nešto.

I ovaj Rokijev argument stoji i maksimalno se slažem sa tim.
Evo ti čuveni studenti koji su se za vreme demonstracija "angažovali", a kada god je bio neki incident, naravno da ih nigde nije bilo, sada su se lepo pouvaljivali. Eto Čede, eto Đilasa, eto ateista i boraca za ljudska prava. Pravi ljudi.

meni su gotivne te njihove izjave u koje ni sami ne veruju

Verovanje je po meni favorizovanje neke ideje a odbacivanje neke druge. Dakle, ako vidim sa jedne strane knjigu kvantne mehanike prepunu diferencijalnih jednačina koje nema šanse da ukapiram a tiču se objašnjenja stanja materije, atoma, a sa druge religijsku dogmu koja je lako skapirljiva i objašnjava u jednoj rečenici to isto (bog stvorio tog i tog dana, kraj priče), ja ću da se opredelim za ovu prvu , daću prvoj ideji veću verovatnoću da je tačna nego ova druga. Verovatnija mi je postavka kvantne mehanike (ili bilo koja druga naučna ne mora kvantna mehanika, može i biološko objašnjenje evolucije, recimo) nego religijska, pa ovoj drugoj dajem manju šansu da je tačna, dakle ne verujem u nju (što ne znači da je odbacujem 100%, ali ako dam nečemu šansu 0.0000000000001% znači da ne verujem u to).

Za mene je pokojni patrijarh sinonim za veru.

znaci truleksu ipak se bojis da bi bog mogao da postiji?

Opusti se Truleks. Nema potrebe mene citirati jer ja stvarno verujem da ateisti samo vole da pričaju kako su ateisti. Ništa drugo. Isti su vernici kao i vernici nego im fazon neki samo tako da se hvale kao ateisti su.

Niko više ne priča o Bogu nego ateisti.

Rasni kad te je gurnuo iz kola dodao sam mu jednu decimalu ;)

Studente je vodio Čeda, a i muškarci i devojke studenti su trčali i vikali "Čedo oženi me".
Jel neko nekad rekao Njegovoj Svetosti "Pavle oženi me".
Mislim da ne. Svi smo ga poštovali.

to sto sam bio pijan i ispao iz kola nema nikakve veze sa bogom. sam on me je sacuvao da nisam pao na glavu nego na stranu

Nema potrebe mene citirati jer ja stvarno verujem da ateisti samo vole da pričaju kako su ateisti

Ja nisam rekao da sam ateista, rekao sam da je po meni naučno objašnjenje verovatnije od religijskog .

sta li bi tek bilo da si pao na glavu lololo

Роки Билбао™

Niko više ne priča o Bogu nego ateisti.

Судећи по овој теми, не. Јер примећујем да много више верника тера причу на (не)постојање Бога и прозива атеисте за фолирање. Одговарају и атеисти њима, а ја се трудим ко гладан срати да одржим тему на правом курсу.

verovatno ne bi bio ovde i postovao

ja sam rasan

to sto sam bio pijan i ispao iz kola nema nikakve veze sa bogom. sam on me je sacuvao da nisam pao na glavu nego na stranu

Мања би штета била да си пао на главу.