Prijava

То ти је најмањи проблем, веруј. Не моли људе да ти се померају кад идеш до стола за којим носиш биће, него их гурај, лактај што више. Ако их молиш да се помере, не заради ти за дневницу никад. Ако никад ниси држао ајнцер, не држи га целом шаком, тако ти најлакше пада, погледај мало како остали држе уз помоћ палца... Шта знам.

Ovako, pošto uskoro krećem da radim kao konobar interesuje me da li ima nekoga ko ima iskustvo sa konobarisanjem? Jako korisni bi mi bili saveti o npr. kako rasporediti pića na tacni, kako nositi tacnu iznad glave kroz gužvu itd.

За две године рада у Будви сам видео све и свашта, покупио разне цаке и форице али не може се то објаснити на овај начин, не верујем да ћеш се нешто овајдити од ове приче на форуму ал ок, пробај. Пракса је и отац и мајка.

Само знај да је правило бр.1 МОРАШ БИТИ ЂУБАР ОД ЧОЕКА.

Веруј ми. Ако оћеш да зарадиш, оно право.

И веруј да је лакше много радити у ноћном клубу, него у тим локалима преко дана, мање има посла много, радиш са пијанима и можеш да крадеш колко волиш. Ма научићеш и сам да ма колко да си поштен, ако радиш ко конобар, има да се исквариш... Кад ти не гледају рачуне, тј док убацујеш у чашу рачуне а ништа не проверавају, гледај да нађеш од такве туре још један рачун, да им убациш два одједном. Ако пију цело вече, никад неће провале ништа. Кад неки лик тражи да питаш неки сто шта ће пију, донеси му неки рачун 5 пута већи, сигурно неће иде до њих и гледа да су наручили, има паре да плати. На сваки сто где имаш 3+ рачуна додај још 100 динара слободно. Провале да покушаваш да их клепиш(а неће никад): А да, да, видим и ја да ми нешто много то. Чим си се убацио у клуб одмах, имаш добро везу неку, значи можеш да клепаш колко оћеш, јер ниједан конобар не може да јебе, ако му газда не да. Не оптерећуј се, само прати да ти не побегну столови. :) И они који ти кажу да је то срање посо, ако немаш факс, то ти је најбољи посо на свету, веруј.

Само знај да је правило бр.1 МОРАШ БИТИ ЂУБАР ОД ЧОЕКА.

+1
буди курац од човека, бахат слободно. научићеш и сам да видиш ко оставља бакшиш, ко има паре, ко је дошо са спонзорушом па можеш да га одвалиш, ко тражи неки коктел који не зна ни како изгледа, па му донесеш други, јефтинији, и наплатиш скупљи, итд.

Imaš dobru štelu, čim si odmah uletio u noćni klub da radiš. Treba tu iskusniji konobar :)

Zar kod nas može nešto na drugi način? :D
Henri, to za dodavanje čaše znam i sam.

koliko si visok?

190

За две године рада у Будви сам видео све и свашта, покупио разне цаке и форице али не може се то објаснити на овај начин, не верујем да ћеш се нешто овајдити од ове приче на форуму ал ок, пробај. Пракса је и отац и мајка.

Само знај да је правило бр.1 МОРАШ БИТИ ЂУБАР ОД ЧОЕКА.

Веруј ми. Ако оћеш да зарадиш, оно право.

Kontam i ja da si u pravu, ali jbg, kad već nemam drugare međ' konobarima, rekoh ovde da priupitam. Zarada mi i nije najbitnija, koliko mi je bitno da imam nešto redovno da radim, tako da kontam da neću morati da budem toliki đubar od čo'eka :D

ја радим сад само понеки викенд кад сам у граду, и веруј да су ти то најбоље паре које мош зарадиш а да не ломиш кичму. буди срећан јер ниси у неком локалу који ради преко дана, па да мораш да правиш бакшише на пице или кафе неке, да очекујеш да ће клошарке од 17-19 година да ти оставе нешто, ја сам лизао чмар много дуго шефу да би ме макар на петак и суботу пребацио у ноћни клуб. :) ал пошто видим да оћеш да научиш посо, биће ти теже мало, јер си одмах засео у ''фотељу''. :)

ал пошто видим да оћеш да научиш посо, биће ти теже мало, јер си одмах засео у ''фотељу''. :)

Znaš kako, ne bih da ispadnem budala :) A i bezveze bi mi bilo da nešto sjebem, baš zato što mi je sređeno, da ne razočaram dotičnog.

U suštini ti je Murinjo sve objasnio. Nemoj se bojati i gledati u to piće koje nosiš, mnogo su veće šanse da ga prospeš.

ričarde, doćeš za mesec dana i pričaćeš ovde kako si nekim strancima uzeo sto evra ili tako nešto. :) e da, sad me podseti, koristi to što ljudi jebeno ne umeju da sabiraju ni kad su trezni hehe
pa brate, i sam znaš da kad popiješ 6 piva, više ne znaš da l si popio 5, 6 ili 7. ti si konobar i podseti ga kolko i šta je popio, pogotovo ako dođe neka grupa veća.

a isto tako kontra savet...kad vam glupavi konobari ostavljaju račune u čašu, a pijete celo veče i ima vas mnogo pa se nakupi i puno računa, slobodno izbaci koji...nemoj baš da preteraš, al steši koju hiljadu slobodno.
Redovna praksa kad nas je više...
murinjo kolko si ti visok?

Hahahah, pa ne možeš da zajebeš konobara tako nikad. Jedino ako je težak kreten, a ni tad. Svaki konobar računa sa strane kolki mu je ceh za tim stolom, da bi video kolko može da te pokrade. Ili makar zna kolko ima računa u čaši. 182-3, tako nešto

Petre, ja sam visok 190, isto ko Ričard. Jes da nisi pitao, al mi uopšte nije problem da ti odgovorim, pošto vidim da si okej momak. Javi se ako si za neko druženje, vidim da voliš da izlaziš, i ja isto. Pozdrav.

Ako si žena moraš naučiti da dobro pušiš kurac šefu ako hoćeš da napreduješ

To ti mama pričala opaaa

Kolko dobro zarađuju konobari sam video ove godine u Budvi. U onom Pariz Trokaderu na šetalištu, ima 10 konobara sigurno, ljudi kusur ne vraćaju ako je ispod 2-3e. Svojim sam očima gledao, ako je račun 8e, uzme 10 i kao sad ću samo sekund, i doviđenja. Mene tako "zajebo" dva puta za po evro dzukelski, ja reko neš kolega više, posle mu lepo dam pare i nema mrdanja dok ne vrati do centa, bagra!

mnogo težak i komplikovan posao, trebaće ti najmanje tri meseca samo nošenje poslužavnika da naučiš, mnogo bre zajebano . prvo moraš da imaš dve ruke, onda staviš pića na poslužavnik, al nije to nimalo jednostavno, treba ti minimum master iz fizike da bi provalio kako da raspodeliš ta pića da naprave ravnotežu, e kad to uspeš (samo to će da vežbaš tri nedelje, veruj mi), onda uzmeš taj poslužavnik sa obe ruke i polako ga sklizneš na jednu raširenu šaku i to tako da sredina poslužavnika stoji na raširenoj šaci (to ti je tek zajebano, moraćeš 4 nedelje da vežbaš), ma svašta još tu nešto ima, da ne pričam dalje. ako nisi završio molekularnu biohemiju, nemoj ni da pokušavaš....

Sve zavisi gde radis. Imam minimum petoricu ortaka koji evo, 7-8 godina rade taj posao, i boli ih bukvalno uvo. Useravaju se od kesa. I sam sam konobarisao, i tad sam najvise kesa imao u zivotu. Mnogo je bitno mesto, a vise od toga da li ces nauciti ajncer da nosis za 2 ili 12 dana je to kako sa ljudima da postupas, jer su govna, i jer ce u 50 posto slucajeva neka isfrustrirana debilcina na tebi da leci svoje komplekse, ili neka nedojebana na tebi da se izdrkava. Nosenje jebene tacne je najmanji problem, uzmi kuci case sa vodom, i vezbaj. Kad se usetas, sam ces da bacas iza glave, ispod kite, ili oko bulje da vrtis. Najbolje se uci kad je guzva u picku materinu negde, pa vise ni ne provalis kad ne drzis vise sa dve ruke, nego preskaces ljude... Ali slazem se da ovo treba biti privremen posao, ili posao koji ako neko ima vremena, da radi vikendom i uzme sebi 20,30,50-100e, zavisi gde radis..Mada, ako si student, moze da ti bude i izvor prihoda duze tih par godina studiranja...

Lepa tema, vidim da dečku još niste dali nijedan savet koji se ne tiče toga kako da prevari mušteriju ili da ukrade gazdi.

AMERIKA JE KRIVA BRE SRBIJA JE 5000 GODINA STARA HOĆE DUNIŠTE PRAVOSLAVLJE.

vidim da dečku još niste dali nijedan savet koji se ne tiče toga kako da prevari mušteriju ili da ukrade gazdi.

Зато што то не може да се објасни на овај начин, треба да проведе неко време у том послу па ће сам увидети, све иде са искуством.

Дечко је почетник као што видиш.

pošto uskoro krećem da radim kao konobar

и неће на форуму научити ништа од тога што жели, или оће али неке ситне циганске форице због којих евентуално може да добије батине.

Treba osvežiti malo ovu temu, pa možda uletimo u neku kafansku šemu.