Prijava

Burek je, kao što reče marko, turska reč, tamo je izmišljen i predstavlja vrstu pite koja se priprema na određen način. Može biti punjen sirom, mesom, jabukama i drugim, a može biti i prazan. Kako u Turskoj, tako je i u Srbiji i drugim balkanskim zemljama, osim u Bosni. I Bosanci imaju pravo da pod rečju burek podrazumevaju samo onaj s mesom, kao neku vrstu lokalne tradicije. Ali, nemaju pravo da ostalima to nameću i ubeđuju druge u nešto što, u osnovi, nije tačno.
Tj, imaju pravo, ali onda ispadaju glupi u društvu.

Biće dana kad će čitav Balkan znati šta je burek.

босанчица - бурек сбосанцем

Biće dana kad će čitav Balkan znati šta je burek.

RASNIN SE IZGLEDA PRIJAVIO ZA ISIS JBG

празан бурек - НЕСТАШИЦА

Burek je, kao što reče marko, turska reč, tamo je izmišljen i predstavlja vrstu pite koja se priprema na određen način. Može biti punjen sirom, mesom, jabukama i drugim, a može biti i prazan. Kako u Turskoj, tako je i u Srbiji i drugim balkanskim zemljama, osim u Bosni. I Bosanci imaju pravo da pod rečju burek podrazumevaju samo onaj s mesom, kao neku vrstu lokalne tradicije. Ali, nemaju pravo da ostalima to nameću i ubeđuju druge u nešto što, u osnovi, nije tačno.
Tj, imaju pravo, ali onda ispadaju glupi u društvu.

kao sto je kosovo srbija tako je i burek samo sa mesom

poyyy

e da čuj prazan burek ahahah to je najveća glupost ikada

Evo šta je po meni pravilno

pita sa mesom
pita sa sirom
pita sa zeljem
pita sa jabukama
pita sa pečurkama
Sve to je sa KORAMA ZA PITU

burek sa mesom
burek sa sirom
burek sa zeljem
burek sa jabukama
burek sa pečurkama
Sve to sa KORAMA ZA BUREK

JEDINI ORIGINALNI BUREK JE PRAZAN (i to onaj što procuri na lakat kad ga jedeš naravno uz pola litra jogurta)

I sad odoh
Nemoj me nervirate više i udarate zazubice, odmah sam gladan

Kada ovako nabrajaš i sam postanem gl00d00n.

Znaci da i bila kupovna kora, napravljena domaci ili razvijena sve je to PITA.

Daćete mi jedan burek sa pitom sa sirom.

Oprostite, ali burek je samo sa mesom.

Dobro onda jedan burek sa mesom sa pitom sa sirom.

......

Da, i jedan jogurt.

SKECH

@Rasni
Svrati rano ujutru do pekare kad razvlače kore da prave pitu i burek pa pitaj :D