Prijava

Nismo, ceo Kainov rod se podavio u potopu, samo Noje je ostao, a on je od loze trećeg Adamovog sina, Sita.

Ja znam za ovu dvojicu samo... Mora da je onda bio i cetvrti -Džedaj! :D

Ja znam za ovu dvojicu samo... Mora da je onda bio i cetvrti -Džedaj! :D

Кад је живео деветсто година, могао је још педесетак да их наштанцује.

Отворим линк који је Јавио поставио (Прва књига Мојсијева) и интересантно ми је како су људи од Адама па до потопа живели прво око 900, па око 700, па око 500 година, а све овамо од Ноја до Јосифа (Аврамовог праунука, Исаковог унука, Јакововог (Израеловог) сина) да су људи живели између 120 и 170 година.
Изгледа да се време другачије тада мерило и да су се краћи периоди називали годинама јер је чудно да у оно време без медицине са таквим напорима којима су се људи излагали, са толиком нехигијеном, да су толико дуго живели.
Испада да је људима временом све више и више слабио имунитет.

Ne, nego nikad nisu živeli više od 120tak.

čim se nekoj knjizi pridaje toliko pažnje i značaja, to samo po sebi ukazuje da je sranje. Kao što su u muzici sranje bijonse, fifti cent, koldpjel, a u književnosti dostojevski ,andrić i ona što je napisala hari potera...

Eva je Adamu rebro koje mu fali. Najjači su vatikanski likovi koji su u srednjem veku hteli da skenjaju patologa koji je tvrdio da muškarci žene imaju isti br. rebara (vele čoek ima manjak zbog gore pomenutog jelte). Ipak su se odlučili da ga pošalju malo u Svetu zemlju da boravi malo ali u povratku naiđe oluja i skenja brod i crkne (Vatikan majstor spinovanja). Bilo kako bilo, pitanje je kako se čoeku regenerisalo rebro koje fali?

u književnosti dostojevski ,andrić

Drži se ti se ti svoje struke.

Зар није очигледно да је Адам Еви дао ребро да би му дала пичке, јеботе, што бих човек поклонио нешто жени осим ако му није род.

Kakav komentar imate na Isaiju 45:7, a vernici koji zagovarate da je bog dobar, a zlo potiče od greha i kvarenja ljudi?

Isaija 45:7 "Koji pravim svetlost i stvaram mrak, gradim mir i stvaram zlo; ja Gospod činim sve to."

Kakav komentar imate na Isaiju 45:7, a vernici koji zagovarate da je bog dobar, a zlo potiče od greha i kvarenja ljudi?

Isaija 45:7 "Koji pravim svetlost i stvaram mrak, gradim mir i stvaram zlo; ja Gospod činim sve to."

Добар налет его трипа

То је написао неки ментол Исаија, а не Бог.

Volim da diskutujem na ovu temu, naročito direktno sa ljudima iz te oblasti, konkretno popovima jelte. U srednjoj školi sam onog sa veronauke kidao sa pitanjima, samo lik kaže -ajmo sada ko zna Oče naš, samo da me prekine.

Bilo je mnogo glupih odgovora, od toga da Božiju volju niko ne može razumeti, do kenjanja kako je to tada bilo u redu a tek posle je Bog promenio zakone pa sad nije u redu.

Ali jedan lik, pop, dade mi odgovor koji mi se čini kao najrealniji. Kaže Adam i Eva su prvi Božiji ljudi, a ne prvi ljudi uopšte. Fazon i pre Adama je bilo drugih ljudi, koje je stvorio fazon ne znam ko, a onda se Bog smorio što su ti ljudi mnogo poročni bla bla i kae ajd sad ja da stvorim ljude čiste od greha, koji će živeti u nekom vrtu, daleko od ovih grešnih ljudi bla bla. Znači Adam je prvi prvi bezgrešni čovek, a ne prvi čovek uopšte.

I fazon bla bla posle stvori Evu i oni zgreše i iščera ih Bog iz Raja. Njih dvoje se cepaju i dobiju dva sina, a ti sinovi dalje nisu karali Evu jebote, nego su doveli neke ribe od ovih grešnih ljudi i njih trošili.

I sad fazon bla bla svi mi koji smo sada tu imamo korene od Adama i Eve jer su se izmešali Božiji ljudi i ovi grešnici. Ali u međuvremenu su i Božiji ljudi pogrešili jelte, pa zato mi ne živimo u Raju danas. LOOOL

Jebem vas glupa bog postoji!

Ja lično, po religijskom ubeđenju sam deista, a narodne običaje štujem kako dolikuje, što se kaže negujem to pravoslavlje kao deo neke svoje tradicije, oni fazoni Uskrs, Božić, Slava i to.

Postoji Bog, ali nije Bog ono što piše u Bibliji.

dokaz da postoji je taj što će sad tako da se ispiša da to nije normalno.

Луди Чак
Kakav komentar imate na Isaiju 45:7, a vernici koji zagovarate da je bog dobar, a zlo potiče od greha i kvarenja ljudi?

Isaija 45:7 "Koji pravim svetlost i stvaram mrak, gradim mir i stvaram zlo; ja Gospod činim sve to."

Ево ти коментара: Изнео си виђење Јевреја. Дакле - питај (јеврејску) уч`тељицу!
Иначе, Стари завет има приличан број таквих идеја које су оправдавале јеврејске агресије на околне народе. А ја још нисам срео више од 5 људи који су имали муда да причају о религији са Јеврејима. Нико није отишао у синагогу да пита рабина. И наши свештеници слабо причају о Старом завету, јер им као хришћанима готово ништа не значи.