Prijava

Ljudi, i dalje mašite. Prepravite onda u pravilno izvedenu formu, umesto što samo kritikujete. Ima tu istine, naravno i mogu ja to sam sve da prepravim jer mi je škrabanje stihova uža specijalost, al' ne vidim poentu toga jer je ovo zajednički projekat, a ako ćemo da ga useremo u startu pri pravljenju teksta, onda jebiga stvarno.

evo nastavka

Radili su sklekove,
ja sam pio lekove
i voleo Puškina.

Kao juče sećam se,
jedne male iz petog be.

Gajio sam nadu,
al ode za kanadu
i tamo se udade.

Uzmi me, ko vino me popi
nek vatra luda usne mi topi

Otkaci sa mnom do ludila
odavno nisam tako ljubila

Voli me, voli do zore
od ceznje nocas nedra mi gore

Otkaci sa mnom do ludila
odavno nisam tako ljubila

Zelim te, a telo k'o plamen
kraj tebe bi goreo kamen

Otkaci sa mnom do ludila
odavno nisam tako ljubila

Otkaci sa mnom do ludila
odavno nisam tako ljubila

Ljudi, i dalje mašite. Prepravite onda u pravilno izvedenu formu, umesto što samo kritikujete. Ima tu istine, naravno i mogu ja to sam sve da prepravim jer mi je škrabanje stihova uža specijalost, al' ne vidim poentu toga jer je ovo zajednički projekat, a ako ćemo da ga useremo u startu pri pravljenju teksta, onda jebiga stvarno.

Ne razumijem šta znači "pravilno izvedena forma"? Možda si htio reći izvodljiva forma? Ako jesi, nemam živaca da se bavim tim stvarno. Niđe nijesam reka da bih učestvova u ovom projektu ali to ne znači da ne mogu dati svoje mišljenje, ili bar ne bi trebalo tako biti.
Mislim ako nećeš da ti neko van "radne grupe" da mišljenje onda će sva mišljenja koja prihvatiš biti subjektivna. Imam osjećaj da je tekst išao:

"Kurac pička,
Stric, sisa,
Jebala te Kanada"

i da sam ja reka da je besmislen, da bi se opet ti nakačio da mi rečeš da nemam pravo da komentarišem obzirom da nijesam učestvova i da ako oću da komentarišem da bolje dam svoju sugestiju za izmjenu... smiješan odbrambeni mehanizam. Realno gledano i nepotreban obzirom da te nijesam napao.

Elem, obzirom da je Pazl dobra duša i da sve što radi radi iz dobre namjere daću ti još malo kritike (pošto ja ne dajem savjete).

Možeš ti da zadržiš vulgarnosti iz pjesme i napraviti od nastavka edgy sestrić Bore Čorbe fazon tekst ali bar kao neko ko kaže da svira (ili pjeva, šta već) moraš pratiti da to bude... pa ajde da kažem pjevljivo.
Ja sviram bas i ovaj tekst koji vidim da ste napravili nema šanse da bi se mogao otpjevati ako muzika ima bilo kakav kontinuitet sa onom iz originala. Nije da se ja posebno razumijem u muzičku teoriju, štaviše, očajno se razumijem ali ti kažem da je kako god obrneš ovo neizvodljivo, osim ako nećeš da od nastavka pjesme napraviš nešto na foru što bi snimili Jarboli... mada se to svakako ne bi uklapalo sa onim iz originala (što se instrumentalnog dijela tiče), a naročito ne sa klinačkim tekstom iz nastavka... mada mogao bih zamisliti Jarbole da pjevaju nešto na ovu temu uz malo drugačiju melodiju stvarno.
Eto, možda je to dobar početak. Imaš intro spreman iz originala. Onda poslije toga piči intrumental tipa onog prelaza iz "seven nation army" prije refrena (kapiram da svi znate na šta tu mislim) i tu možeš čak i par rečenica da izrecituješ.
Poslije toga idite neki refren i onda opet jedna strofa sa ponavljanjem kao ovo u intru i onda ponoviti recitaciju pa refren.
Eto rekoh da ne dajem savjete pa ti ipak dadoh...

Ne znam jesi me shvatio, malo su mi sjebane rečenice jer jedem nektarine sad.

Smorili ste Aboridžine. Ko je pobedio, nisam pratio? pozz

Kvalitetan autor, zaslužuje odabranu. pozz

Чавез, нема потребе да ти комбинујеш неке стилове, треба да будеш оно што јеси. У овом случају желиш да се прилагодиш пјесми и то је сасвим у реду.

Е сад, што се форме тиче, не мора она стриктно да буде 3-2-3 са понављањима. Можжеш умјесто тог понављања да убациш два терцета, како би могао да развијеш причу пјесме, да што већ неко горе написа то не би трајало 39 минута. А пази, и да буде више стихова, нема то везе, сви стихови су кратки и ако се избјегне понављање, може да буде нешто од тога. Ако је од Забрањеног пушења могао да прође километарски текст "Пишоња и Жуга", може и ово, само треба утрефити мелодичност како ваља.

Што се текста тиче, ни мени се нешто претјерано не свиђа. Пробај да размишљаш мало другачије. Можемо ми да набацамо свакаквих глупости, да јебемо ово оно, али то ће на крају остати само интерно зезање и ништа више. Ајде за почетак, дај нам како желиш да се развија прича у пјесми, послије се то лако да уобличити, да направимо заиста нешто што ће се слушати.

Ето, надам се да је било од користи.

да направимо заиста нешто што ће се слушати.

Mitketuj se budalo.

Ај, бјежи будало, само сереш нешто. Дај да помогнемо човјеку да уради нешто корисно за себе.

Тешко да ће неко слушати лика који се зове Митке

Večni fejl ove komune je to što ništa, ali apsolutno jebeno ništa, ne može da prođe iole normalno, znači ni najbanalnija stvar u vidu ovakve jedne pesme od koje je Bajagina Tišina komplikovanija za 2 akorda i tekst u principu kerov kurac, ne može da prođe bez bezpotrebnog trolovanja.

Jeb'o mater, stvarno mi nije jasno.

Kažem, najlakše mi je da uzmem pesmu i prilagodim je sebi, 10 minuta posla i lirički i muzički. Ali fora je što je ovo zajednički projekat, pa kontam da bi bilo lepo da ljudi koji su rešili da nešto dodaju, to i urade.

Umesto "e ovo ne valja, sranje je, pozz" probajte da napišete onda tu izmenu po kojoj ste se posrali.

Pazle, nisam ja tebe napao, samo ti kažem da taj tvoj stav "samo kritike, ne savete" ne pije vodu iz prostog razloga jer je beskorisno,a beskorisno je iz razloga što niko nema ništa od ovoga, ne radimo za pare niti slavu, radimo jer bi trebalo da bude dobra zajebancija i kul projekat ljudi sa sajta, pa ono, bilo bi lepo da daš konstruktivan predlog. Svestan sam ja šta ti hoćeš da kažeš, al' nije način, jebiga.

Još jednom, kriminalno je što se ni na ovako banalnim stvarima ne da raditi u nekoj normalnoj atmosferi.

Pazl je prilično dobro obrazložio sve, iako nije doprineo svojim tekstom, ukazao je na to šta objektivno nije dobro. Na svakoj temi ima bar malo trola, pa je ovo i ok atmosfera u odnosu na inače. Probao bih da menjam nešto ali nemam ni vremena ni volje trenutno za to, ali mislim da je i konstruktivna kritika deo učešća u tome. Nisam ništa korisno napisao, al' eto.

ne može da prođe bez bezpotrebnog trolovanja.

O kakvom trolovanju ti prijatelju? Što je ovo danas, ljudima ako na kraju rečenice ne dodaš smajlić ili "+++" automatski se smatra da ih troluješ. Gluposti.

I svaka druga ti je "projekat", reka bi čoek da ćeš da izdaš CD sa ovim singlom koji će se prodavati uz dnevne novine i prašak za veš...
Ako si već to shvatio ozbiljno i ako oćeš da to liči na nešto odradi onako kako misliš da će biti dobro jer kao neko ko kaže da se bavi muzikom cijenim da moš bolje od rendom likova koji ne bi mogli da odole da pomenu jebanje ni u teksu na majkinoj nadgrobnoj ploči.
Ali onda više nije zajednički projekat :+(
Jeste i dalje jer je ideja potekla ođe. A između ostalog, može da ti se dopadne nešto od stihova koje su ljudi kačili ođe pa moš da ih sa ili bez izmjena ubačiš u pjesmu.
Samo je problem što nijedan tekst nije smislen tako da nemoš izvući nikakvu ideju a još manje kombinovati djelove istog. Mislim da ste prvo trebali da se dogovorite o čemu će se pisati u nastavku jer ovo izgleda ka ono "nastavi priču" što sam igra par puta navaren sa ortacima.

Uostalom kakva ozbiljnost kad je cilj teme bio da se dauno... pardon, ljudi slične inteligencije sa onim koji je otvorio temu, takmiče ko će sastaviti najbolji tekst.
Pa jebo te ne moš reći: ,,E sad ću ja skroz ovo ozbiljno da od svakoga uzmem ponešto i napravim nešto skroz najmnogomoćno," jer to dvoje ne može da stoji u istoj rečenici.

Recimo da neko i napiše 3-4 smislene strofe, ti uzmeš dvije od toga i ubaciš neku retardiranu od nekoga čisto da bude da je to zajednički projekat, to što ćeš dobiti će biti besmislenije nego ona iz koje si posudio ovu ne baš najbolju strofu jelte.

Ako oćeš tako, ili se odrkeni ozbiljnosti i shvati ovo kao zajebanciju ili uzmi ođe dogovori se sa ljudim otprilike što bi htjeli da se desi u nastavku pjesme i sastavi tekst.
Ja sam ti čak i dao savjet za aranžman lol.

Radili su sklekove,
ja sam pio lekove
i voleo Puškina.

Kao juče sećam se,
jedne male iz petog be.

Gajio sam nadu,
al ode za kanadu
i tamo se udade.

imam pravo da znam
koliko godina ima ovaj grad,
u kome ti si sam

sad su ulice prazne nikog ne vide,
a ja imam zelju da te dotaknem...

Samo zelim da znam da li ces ostati sam,
ili zelis mene da budem kraj tebe...

imam pravo da znam
kako da andjele spustim na ovaj grad
da vrate ponos i sjaj

i neka svako od nas po nekog andjela
za ljubav i svoj grad nosi u grudima...

Radili su sklekove,
ja sam pio lekove
i voleo Puškina.
Kao juče sećam se,
jedne male iz petog be.

Gajio sam nadu,
al ode za kanadu
i tamo se udade.

I opet si nocas sa njom
u sitno staklo lomis me
bar pokupi sa poda trag
i voli me, voli me

I kad sa drugom slavis rodjendann moj
I ne javljas se kada vidis moj broj
i umesto mene sada sedis kraj nje
u redu je

Kad ti pridjem stolu a ti nekog psa poteras
i ne znam da li vise ime mi znas
al tu je noc da uvek popravi sve
u redu je

Nocas rumba rumba rumba tera me
da skinem cipele, zaboravim na sve
Rumba rumba rumba dize me
dize haljine, za sutra briga me

Rumba rumba rumba tera me
da kosu podignem, da bolje vidim te
rumba rumba rumba mazi me
rumba dize me kad ljubav spusti me

sta mislite o tekstu, dugo sam ga smisljao bas?

janosh, 7

Okej, pošteno. Onda treba napraviti parametre koji moraju da se poštuju pa lepo filtrirati sve što se ima od delova i ideja za pesmu pa napraviti da liči na nešto, bilo za pare ili merak.

Jebiga, bavim se muzikom dugo već pa možda ponekad tražim previše tamo gde ne bih trebao, al' da bih voleo da se ovo odradi i da se odradi najbolje moguće, voleo bih. I bilo bi do jaja da se još neko uključi sa idejama za razradu pesme, naravno da ne mora da bude cela 3-2-3-2 kako je originalna deonica, al' do tog dela i izmena treba doći. Da imam 5 dana dokolice pa da sastavim na miru, al' nemam, tako da bi timski rad bio poželjan.