Prijava

Brizla, braćo moja, brizla, a ne zvona i praporci

Rasni, sarajevski je govno. Pločica rulz. Ako ti nije valjao banjalučki ćevap, neko ga nije znao spremiti. I da, jede se sa lepinjom, a ne s onim govnjivim somunima i pogačicama koji prave zubarima biznis. Bar me kosmo podržava :-)

Jesi jeo ćevape u mrkvi? Ne možeš za nešto da pričaš da je loše a da ga nisi ni jeo. I somun je ekstra sam po sebi.

a tek što je lepinja... i nikakav kajmak i druge gluposti, to je skrnavljenje. samo luk.

Rasni, somun bolje ide uz pljeskavice, koje se potpuno drugačije prave nego ćevap. I nisi jeo banjalučke ćevape u Banja Luci, tako da....

eh, banjalučki ćevap i Nektar piva... nema raja bez rodnoga kraja

Jeo sam u Banjaluci u restoranu konak. Mozda ne ide neki bezveze kajmak, ali kajmak sa Bjelasnice ide 100%.

to se ne jede u restoranu, jebeš ga...

Bila je nekad pivnica kod Boske, točilo se Nektar pivo posebno pravljeno. Tad je i ova bombica bila aktuelna :)

Ne pamtim da sam ikad trezan tamo otišao, uvek su me vodili ortaci.

Rasni, u konaku ćevap ne valja kurcu. Inače, uz banjalučki ćevap se NIKADA ne služi kajmak ni sir, samo puno luka sjeckanog na polovine kolutova. Takođe, obično se zaliva kiselom, a ne pivom.

A jedni od boljih ćevapa što sam jeo su u Milićima preko puta autobuske stanice neka ćevabdžinica. Ko može nek ode.

Uh, ja volim hladno pivo, da mi onako klizi čaša kroz masne prste...

Haha seltice ne zajebavaj brate

zna se sta ide uz cevape-samo spricer samo bahato samo luk samo maya berowic

pih, špricer piju samo alkosi, ili vino ili voda

Zasto "pih" uz alkose?!

Zato što je aorist ;-)