Prijava

Uostalom, setite se i sami skupštine iz 24. novembra 1918.

it voz a blest

Pazi ovo. Da nekom bunjevcu kazes da je hrvat opasno ces ga uvrediti. Deda moje kume bio je licno obezbedjenje kralja Srpskog. U njihovoj kuci ta se zajednicka fotografija nalazi na počasnom mestu. Iznad svetog Antuna.

Oni veruju da su poreklom crnogorci ili hercegovci zbog visine ( najviši narodi u Evropi crnogorci i bunjevci) i zbog prezimena: Vukovic, Paštrovic, Markovinović, Gromilović, Pekanovic...

И црном Циганину да кажеш да је Хрват он би се увредио. Него, Хрвати су супер сорта, мене подсећају много на Црно Горце - када им требаш (Тесла, Ђоковић) онда си њихов. А када им не требаш (Шешељ), онда си им крвни непријатељ. Али, јбг људи остварили 70% свог националног и политичког плана, па ви видите.

granjka,reci ti meni gde zivis

Sheky je klasicxan kroasan posrbica

И црном Циганину да кажеш да је Хрват он би се увредио.

Kakav rasizam :) Ovo me podsetilo na jedan doba autošovinistički vic.

Počinje rat u Bosni, došli kod Cige i kažu mu da mora da se opredeli za neku od strana, da ne bi kao neutralan najebao najviše.

- Hoćeš, Cigo, da budeš Musliman?
- Neću, nisam tolko zatucan i glup.
- A hoćeš da budeš onda Hrvat?
- Neću, nisam tolko podmukao.
- A onda znači hoćeš da budeš Srbin.
- Neću, nisam baš toliki Cigan.

granjka,reci ti meni gde zivis

Granjka je iz preka.

ollanik
granjka,reci ti meni gde zivis

У породичној кући. А ти?

Јбг Лимени, шта се правиш да не знаш да постоје и црни Цигани? Ипак си из Обреновца. Него, кад смо код аутошовинистичких, само Срби имају муда за такве вицеве јер нису искомплексирана новонастала нација настала укрштањем Хобита и Вилењака.

Чуј овај:
Пита мали Јоже маму (Северину): Мама, кај су то Срби?
- То су исто што и Цигани, само нису онако змазани.

само Срби имају муда за такве вицеве јер нису искомплексирана новонастала нација настала укрштањем Хобита и Вилењака

Da, izvesna doza autoironije uvek je odlika inteligencije. Ali ne znam, možda ima toga i među drugim narodima. Pogotovo, koliko sam primetio, ima toga među Amerikancima, gde prema nekoj predrasudi to uopšte ne bi mogao to da očekuješ.

Lijepo je vidjeti da ste se usaglasili, Valdemare i Granjka

Nismo se usaglasili, Granjka smatra da je ovo karakteristično samo za Srbe (bar je tako napisao), a ja mislim da toga ima i kod drugih naroda, mada nisam toliko razmišljao o tome.
Zanimljivo da je pojam "autošovinizam" prvi put upotrebio baš Srbin, novinar Zoran Ćirjaković, 1998. godine. Eto, i mi nešto da damo svetu.

Нема да се локује док се Монтенегрини не врате српству!!!

ljudi imaju pravo da se izjasne kako god zele.na popisima uvek ima dzedaja,laponaca,kuraca...sada da li to ima neko utemeljenje po bilo kom osnovu-nije toliko ni bitno.zeli covek za sebe da kaze da je nindza i to je meni legitimno.ako se dovoljno dobro istripuje,onda moze da tumaci sta god hoce kako god hoce i da nadje naucno utemeljenje za to da je nindza.oduzmes ovu rec,ubacis ovu rec i eto ti da sam nindza.meni blize ovde da se pojavili vojvodjani.ne znam kako,slutim zasto,al nikakve veze.ne znaju ni oni jadni da odgovore kako.tumacenje istorije na neki drugi nacin.pise jedno,oni ljudi procitaju drugo.sa takvima se tesko sporazumeti.zele da budu posebni.da su svi vojvodjani,oni bi za sebe rekli da se srbi.uskurac!jedna od odlika usrba.

ja se izvinjavam shto smaram, ali zaista me zanima da li su se crnogorci pronashli negde pre sredine 90-ih da postoyeah kao nesrbi. Dajte da vas vidim!