Prijava

Soroš gura pare Kesiću, Njuzu i Tarzaniji da pljuju po Vučiću, SNS-u, Tomi, Donaldu Trampu, Malagurskom, Dverima i mnogima;
Pederi nam gradom šetaju, djb botovi nas uče ekonomiji, liberaši raširenih ruku dočekuju izbeglice iz sirije (čitaj: teroriste, bombaše samoubice);
Tadić izjavljuje da nisu Hrvati krivi za veličanje ustaštva nego Srbi;
Protestvuje se za 3 nelegalne barake više nego za Trepču;

Ima li igde više ljudi od 20-30 godina da nisu sludjeni i politički ofarbani?
Da ne mrze one koje im Kesić kaže da mrze nego da realno sagledaju stvari?
Tema za diskusiju

Samo da izbacim iz te tvoje grupacije ljudi Malagurskog pre svega, serem mu se u usta, Tramp mi je isto debil, i Dveri, i potpisujem tvoj post.

Sećam se kad 2012-e, svima nam je bio pun kurac Tadića i žutih, a oni su počeli da vode anti-Toma Nikolić kampanju. Znači ne zbog čega da glasamo za demokrate nego zbog čega da glasamo protiv SNS-a. Kobna greška. To me još više navelo da glasam za sns.

Ova današnja opoziciji ništa ne kapira. Ova antisns kampanja je postalo toliko iritantna da će se ljudi bukvalno opet okrenuti SNS-u na tamo nekim sledećim izborima ZA INAT DA CRKNU OD MUKE LIBERALNE PIČKE
A ko god je nešto stao u odbranu sns-a, ili isprozivao opoziciju dobio je komentar "kakav je ukus sendviča"
Hahahahahahha pa jebem ti sunce. Posle djb botovi nisu glupi

Maestro, ne zaboravi shta sam ti rekao, ne zajebavam se, nastavi da velicas ovu nepismenu gamad samo...

Ne razumem, koga veličam upravo?

DONALD DRUMPF JE RASISTA!!!!!!!1

Chiro ko ce da pobedi na izborima kodvas?

Ili Milo na kvarno, ili Ključ u koaliciji sa debilima iz demokratskog fronta... dakle u koaliciji koja će se raspasti za 3 mjeseca jer će neozbiljne četničke vojvode na silu htjeti da uzmu ministarska mjesta za koja su nesposobni

u crnoj gori važi isto kao u srbiji

ako nisi glupa pička glasaš za Mila, najvećeg dona Balkana

Ja bi zheleo samo da vidim da dodje Anfilohije na nacionalnu (ne drzavnu, to je smeshno reci) televiziju i isere se po podgorickim dukljanima i primorskim trubadurima katolichkim.

E a najjače mi je što je Bogoljub Karić izvalio foru sa Trampom pa hoće on da se aktivira politički kad se vrati u Srbiju. Glasam za njega 1/1

Martina Shkrelija za predsednika

napisao sam bio nešto kako je jedan lik koga znam jebao neku estradnu umjetnicu i kako je neko cuck zbog toga, ali sam obrisao komentar jer me strah da će me naći nečija privatna policija i odvaliti mi bubrege

Mada maestro, Pozicija predsjednika je kurčina u najvećem dijelu Evrope pa i u Srbiji.

Predsjednik nema nekih značajnijih ovlašćenja jer nijedan njegov akt ne može stupiti na snagu dok ga ne prihvati Vlada... Mislim da kod vas tamo može da postavlja diplomate i da ovjerava međunarodne pravne akte ali ono, većina njegovih iole značajnih funkcija se završava na prijemu stranih zvaničnika i posjetama drugim državama... Prilično simbolična pozicija u parlamentarnom sistemu.

U cijeloj Evropi jedino se za Bjelorusiju može reći da ima pravi predsjednički sistem izvršne vlasti. Polupredsjedničke sisteme imaš u Rusiji, Ukrajini i Francuskoj... Moguće da ima još neđe, možda Švajcarska jer oni imaju skupštinski sistem i znam da nemaju izbore nego poseban neki skupštinski odbor bira predsjednika pa me ne bi čudilo da ima još neka ovlašćenja...

Mislim ono, kul je da imaš nekog odgovornog i harizmatičnog kao predsjednika da bi uticao malo u diplomatiji na strance sa kojima se sreće ali ne očekuj da u parlamentarnoj republici išta promijeni jedan čoek... zato se često i kaže za predsjednike parlametnarnih republika da su 'ceremonijalni' predsjednici.
Jedini inokosni organ (čiju funkciju obavlja samo jedan pojedinac) u parlamentarnoj republici koji može sam da pravi džumbus ti je premijer. I ministri su jaki ali i daljemogu samo da se sagnu premijeru.

U SAD je to mnogo drugačije, tamo je sva izvršna vlast povjerena predsjedniku. Normalno imaju i oni ministre i kojekave druge organe izvršne vlasti ali svi su oni podređeni predsjedniku.

EDIT: I meni se iskreno više sviđa predsjednički sistem jer mislim da parlamentarni sistem previše vlasti daje velikim partijama a kod nas to nikad nije dobro.
Plus bi bila veća šansa da neko iz opozicije ili neka nestranačka ličnost bude predsjednik države a to omogućava ravnotežu donekle između zakonodavne i izvršne vlasti, al da ne davim previše, možemo pisati o tome ako oćete da serem

Da ovaj vučić ima malo mozga, uredio bi zakon tako da svi soroševci i norvežani moraju da se registruju kao strane agenture

U SAD je to mnogo drugačije, tamo je sva izvršna vlast povjerena predsjedniku. Normalno imaju i oni ministre i kojekave druge organe izvršne vlasti ali svi su oni podređeni predsjedniku.

Tako je. Podredjeni su predsedniku upravnog odbora Goldman Sachs, Morgan Stanley, Wells Fargo, Bank of America, Chevron, Exxon Mobil, General Dynamics...