Prijava

Finalni deo debate.
Mi ćemo postavljati konkretna pitanja, a bi ćete davati konkretne odgovore.
Apelujem na moderatore da ne dozvole spem i offtopic.
Počećemo:

1. Da li bog priča Srpski?
2. SokOdZove
Slobodna volja il božje sveznanija

Čovek stoi ispred dvoja vrata, jelte leva i jelte desna. Mora jedna da odabere. Ako je bog sveznajući mora da poznaje budućnost i samim ti da zna koja će vrata biti odabrana. Ako zna da će recimo leva biti odabrana nema slobodne volje jer to mora tako biti i nemere se desna odabrati. Ako ne zna koja će vrata biti odabrana postoji slobodna volja al bog nije sveznajući. Na ovaj paradox sam
dobio više odgovora od kojih je svaki palamuđenje koje se mojim znanjem pfilozofije ne da razumeti. Kao jedno ne isključuje drugo itdlj itdlj zna bog da će odabrati leva vrata al kao čovek opet ima slobodu škk ima kad mora da bira a mora odbrati leva kudeje slobodna volja tu
3. Da li je bog bezgrešan i sveznajući istovremeno?
Ako bog zna kakav je osećaj jebati ženu u dupe, pošmrkati koks sa iste, nabosti nekoga pesnicom, ne čini li ga to grešnim (pod pretpostavkom da je to sve morao uraditi da bi znao kako je nama koji grešimo)?
Ako pak, ne zna ništa od toga, onda nije sveznajući?
Isuse pičko smiješ li filozofije

Daj bre terajte se u picku materinu, po hiljaditi put nije kul biti ateista, neko te je zajebao. Kao jebeni pederi ste, setajte ko vas jebe ne zelim da vas slusam ni gledam. A stoke jebo vam pas mater.

bombas
Daj bre terajte se u picku materinu, po hiljaditi put nije kul biti ateista, neko te je zajebao. Kao jebeni pederi ste, setajte ko vas jebe ne zelim da vas slusam ni gledam. A stoke jebo vam pas mater.

na kraju cu i ban popiti zbog psovanja, izvinjavam se

Ja mislim da Bog ne postoji. Da postoji sad bi došao i udarao bi mi glavom od tasthhfjdjfjdjdjdjdjsjskakakakajaja

To je mega skeč sa Norisom zadnjih 3 godine

Necu se smiri dok cela planeta ne izbaci tu ideju o bogu iz lude glave glupe

evo sve smo se zasekirali koliko nas zabole za filozofska proseravanja o Bogu, svi postanete vernici kad vam se prvi put ne digne kita

bog postoji kako vam to nije jasno

DA GA NEMA U ŠTA ATEISTI NE BI VEROVALI?

ti koji ne veruju u boga kazu da je svest greska prirode.milioi god evolucije su greska.kako neko moze da misli tako nesto

da,a sta ce nam onda svest ako bog ne postoji, logicno bi bilo da budemo nesvesni kao i sve vrste na zemlji.zivotinje zive mnogo lepse od ljudi, svest nam nicemu ne koristi ako bog ne postoji.zivotinje jedu i razmnozavaju se, ne pate kao ljudi.kad ste culi da je neka zivotinja izvrsila samoubistvo.

ИТАКО, направили мрави мравињак покрај пута. И, сад, који год изиђе на пут, згази га стопало, тек мало их се врати. Мрави ко мрави, гурају своје, копају, рију, земљу избацују, раде, штоно се каже, ко мрави. Ал не иде им, све их мање. Никако да се зачуде, где им то друзи нестају. А кад би могли да се зачуде, да тако кажемо, онда и не би били живине, и померили би тај мравињак мало негде, десно ил лево, и боље би им тако било...

http://zena.blic.rs/data/images/2011-04-04/15358_IMG_1075.jpg

Мислим да је сад постало страшно модерно бити верник и пљувати по атеистима, као да су секташи. Ок, треба пљувати по напорним ликовима који хоће да ти испирају мозак, али знам и вернике и атеисте који то раде. Сад, што је неком кул ок да пљује по милитантним атеистима, а о милитантним верницима ћути, то је његов избор. Или последица увођења веронауке у школе, шта знам.

Ja sam desničar ateista, koji se malo malo obraća bogu, dal u sebi dal na glas, svejedno. Šta kažete na to, a?

Greši Vald
Sad je sramota biti vernik a kul biti ateista jer 2016 je godina zaboga
Pišam im zavrat

militantni ateisti su novija pojava.tek od nastanka drustvenih mreza oni su postali da kazem vidljivi.a verski fanatici su smorili jos pre sto god

Bohore gresis, obrnuo se krug, ponovo je kul krstiti se kad prodjes autom pored crkve

Treba biti čovjek. A ljudski je u svemu imati mjeru.