Prijava

modro kolje je predložio da opravimo neki server da igramo gamesa, ali neće da piše u strahu od bana, kaže zavide mu dušmani
oćete da igramo jednu od sledećih igrica, predložene igrice su tipa da ne mora uvek neko da bude na serveru, uletiš na par sati, igraš, nastaviš kad hoćeš

dakle, potencijalne igrice su sledeće:

-openttd
-open transport tycoon
-open transport tycoon deluxe
-open ttd

igrali bi online, na zajedničkom serveru, tj sam protiv svih

Nisam cuo za ove igre

@Đoto
@Triforce
Tagujte ko mislite da bi igrao da bi videli temu.

lajk i sabskrajb

ne smemo da damo da ova tema izadje iz poslednje aktivnih dok ne skupimo zrtve

fejd, pozovi svoje robove: kosmiju masana i skodilaka da se prikljuce

Decije igre... E majko moja...

Тај шкодилак има сексуалне фантазије са фејдом.

На коју фору они ликови са G2A имају нако јефтине игрице које раде на Стиму? Капирам за оне старије, ал они имају и неке најновије наслове који су далеко јефтинији него на Стиму или на осталим сајтовима који то продају.

Ако неко зна да ми каже вако у три речи, казаћу му да је паметан, ако му то нешто значи од мене.

Meni će značiti. Pa evo ovako.

G2A je marketplejs, dakle prodaju igrice likovi, to si dobro primetio. Mahom su ti likovi iz Rusije gde se igre prodaju za male pare i uglavnom su region lock, tj. moguće ih je aktivirati samo za rusko tržište, ali s vremena na vreme tamo procure i igre koje su region free, a za istu cenu. Rusi nakupuju takve igre i onda po povoljnoj ceni prodaju nama (a opet dovoljno višoj ceni nego što su nabavili, pa da budu dobri). Uostalom, pogledaj koliko jedna jedina igra košta različito u različitim zemljama čak i po redovnim Steam cenama:

https://steamdb.info/app/728880/

Cena kod nas (redovna, bez popusta) je 22.99€, dok je u Argentini 4,17€ (kada odradiš konverziju valute).

Inače sam namerno dao primer ove igre, da pokažem kako nas u svetu potkradaju. Nama ovu igru izdavač igre prodaje po toj ceni od 22.99€, a ako klikneš sa strane na "packages", videćeš da nam uvaljuju "paket" koji je namenjen za rusko tržište (to znači da možeš kupiti kao gift samo za bivše sovjetske zemlje), a tamo ta igra košta 6,59€.

Znači prodaju mi ovaj "sub":

https://steamdb.info/sub/271322/ (vidi zemlje)

Po ceni ovog:

https://steamdb.info/sub/425760/

I još nešto oko cena za G2A. Mnogi legalni sajtovi za prodaju igara imaju razne reward sisteme. Recimo, ako otvoriš gomilu naloga na HumblBundle i iskoristiš isti refferal, možeš zaraditi masu nagradog keša, nakupovati igre i prodavati na G2A po specijalnim cenama (posebno ako ih tamo dočekaš na akciji).

Dosta igara na G2A su poklon kodovi koje ljudi prodaju, pa i tada uleti dobra cena. Recimo Ark:Survival Evolved je na G2A trenutno prejeftin, ali je izašla čitava serija grafičkih kartica od strane ATI-a uz koje je išao taj kod.

Imaš i srpskih prodavaca dosta na G2A, to su mahom ljudi zaposleni u prodavnicama igara. Sada je skoro pa normalno da uz igre imaš i aktivacioni kod, jelte. Međutim, kada dođe sniženje, kod nas se ti naslovi prodaju samo kao "fizički disk", jer su zaposleni pokupili kodove i prodaju na G2A.

I poslednji, najčešći razlog niskih cena (ali ne za baš najnovije AAA naslove) su bandlovi. Kupiš 10 igara za 10-15€ sa raznih bandl sajtova. Tu uvek bude neka zvučna igra čija je uobičajena cena nekih 10€, ali ti je onda uzmeš i prodaš za 8€, a ostane ti iz bandla još 5-6 igara čija je najjeftinija cena bila tipa 7-8€, a ti svaku od njih prodaješ za 3-4€. Kad staviš na papir, dobar si, a usrećio si nekog kome se nije davalo 15€ za čitav bandl igara jer mu je trebala samo ta jedna koju je kupio od prodavca na G2A.

Jbg, malo je više od tri reči.

EDIT: I da dodam, Steam dozvoljava da valjda jednom u tri meseca promeniš svoju lokaciju u kojoj "živiš" (a mora da se poklapa sa IP adresom u trenutku menjanja lokacije). Može biti korisno :)