Prijava

Da rasteretimo malo temu "Podijeli sa vukajlijašima". Ovdje kačite zanimljive videe koje ste gledali ili trenutno gledate... YouTube, DailyMotion, itd...

Kao što je i red, treba nečim započeti temu.

Evo trenutno gledam jednu reportažu o gradiću La Rinconada u Peruu, na 5100 metara nadmorske visine u koji se ljudi doseljavaju najviše zbog kopanja zlata.

Visiting the Closest Town to Space (Life with 50% less oxygen)
https://www.youtube.com/watch?v=KqaGdcQh5jA

ајде качите мало документарце о неким педофилима ухваћеним или крепалим или оба типа џими савил шта боли ме курац за градове у чилеу једино што ме занима о чилеу је пиночеова историја

Meni iz ovog klipa što sam okačio recimo interesantno je to kako se tijelo prilagođava na uslove te nadmorske visine... a ono što je žalosno, a nažalost i očekivano, kakvi su grozni uslovi u tim rudnicima i koliko je sve to skupa nezdravo. Lijepa strana priče, je kako se ljudi čak i tu prilagode, pa se djeca igraju napolju, uveče rade klubovi itd... Inače autor videa je neki Turčin... Ne bih pretpostavio na osnovu engleskog, baš dobro priča.

једино што ме занима о чилеу је пиночеова историја

To i mene zanima. On je inače među prvima uspostavio neoliberalni ekonomski poredak.

pa nije čile peru jebem te usta @vuzi

ма небитно
битно да је пиноче умро лагано у 100 години

Da jbt... hahaha, nisam ni primjetio... i ja sam postao krečana... Čovjek se ladno prebacio na Čile, a ona reportaža je bila o Peruu.

Al dobro, ne čudi me, jer kad ljudi zamišljaju neke vrleti po Andama, onda prvo Čile pada na pamet... odvuklo ga na Čile, a ja nisam ni skonto.

P.S.
Ne treba ni mi da se ljutimo kad brkaju Serbia i Siberia... :D

Samo još da dodam vezano za onaj grad što sam kačio link:

The economy is mainly based on the production of gold from nearby gold mines, many artisanal.

Many miners work at the gold mine owned by Corporación Ananea. Under the cachorreo system they work for 30 days without payment and for one day they are allowed to work for themselves. At this day of the month, the miners are allowed to take with them as much ore as they can carry on their shoulders. Whether the ore contains any gold or not is a matter of luck. Pocketing of nuggets or promising chunks of rich ore is tolerated. This system sometimes ends with miners not being compensated for their work. While women are banned from working directly in the mines, pallaqueras, women who work on the outside of the mines, sift through what has been discarded hoping to find something of value.

Inca Manco Cápac International Airport is the nearest commercial airport; it is located in Juliaca.

Znači bukvalno kopaju, bez plate. Jedan dan mjesečno, mogu uzet sebi zlata koliko navataju.

https://www.youtube.com/@shiey/videos

ovog lika gledam redovno, vrlo zanimljiv kontent u hd go pro varijanti. Bio i u srbiji, surfovao vozom, dobro prezentovao prirodu majkemi
ne znm de je taj klip, mozda uklonjeni.

Daj neki konkretan video preporuči. Ima već tema o Youtuberima, ovo je za konkretne videe tema...

ima ovaj video kako kroz srbiju se vozi teretnim vozovima, kriju se u vagonima.

mislim da je ovaj

Jest kelte taj, al baš sad gledam nema video od 3 dela čini mi se train surfing across serbia

Edit
https://youtu.be/bSJq5P4SjPg?si=85X5Fq8UtGuG45JW

Eo ga

Zasto je maskiran majmun

Jest kelte taj, al baš sad gledam nema video od 3 dela čini mi se train surfing across serbia

svidja mi se kako je celi prvi video pokusaj da nadje voz koji se krece a ne stoji samo, kako bi hichajkovali.

velkom to srbija majfrend

Celte ajde idi ostavi komentar ovom mejmunu da je zeleznicki saobracaj na relaciji sub-ns u prekidu zbog izgradnje brze pruge nek dodje krajem godine

Bilde platio busku kartu a hteo da se svera vozom lolo

ovaj video od prosle god

Cara zaboravio si da sam nakon YouTube-a i DailyMotion-a, stavio "itd..." Uvijek sam bio inkluzivan i tolerantan prema alternativi... :D