Prijava

zatvoraj stoku u obore, sta se ceka vise

Ja cu se samoizolovati jednom oruzanom pljackom

nije za Srbiju, al ajd posto Svajcarci vode evidenciju, zanimljiv je podatak od zadnje nedelje od kad ovde u proseku po 5-6000 dnevno pozitivnih, ovo su izvukli podatke:

na 100 000 stanovnika:
80+: 450 su pozitivni
70+: 347 (70-80 itd)
60+: 398
50+: 509
40+: 530
30+: 588
20+: 713
ove ispod necu redjam iako ih ima, nisu bitni za ostatak.

od njih u bolnicu zavrsavaju (otprilike):
80+: svaki 10. zarazeni
70+: svaki 17.
60+: svaki 41.
50+: svaki 90.
40+: svaki 200.
30+: svaki 300.
20+: svaki 700.

a umre:
80+: svaki 31. zarazeni
70+: svaki 170.
to je to

kazu da je glavna opasnost da se prepune bolnice ako se bas puno rasiri bolest, posto prema starijima nije bas blagonaklona. ostali su cine se ok za sad u ovom talasu.

Suma sumarum običan grip.

Danas preko hiljadu zaraženih kod nas, lol.

Ok, možda je koronka oslabila i to, al sa 250 smo bili u tamnici. Sad 1000 i kao ok je. Haha

svuda u evropi je tako. kapiram prvi put su se usrali, a i ne zatvara se zbog broja testova, to i onako kerov kurac, nego kad pocne da lici da bolnice vise ne mogu da prime sve pacijente, sto korona sto ne korona.

Suma sumarum običan grip.

pa ono, nije obican, zarazniji mnogo pa to jebe jer se na gomilu dobija sto je opasno, ali verovatno dovoljno bezopasan da kinezi mogu kazu "to vise nema kod nas, sta?", a verovatno samo zajebali da broje.

a do sad u principu znam i ljude koji su "pozitivan, koj kurac" preko ono kratka temperatura pa bez mirisa/ukusa do i mladjih sto dve tri nedelje vukli grip, umor i kasalj, sto tesko sranje.

ceka se zapata na temi tj crna hronika

čuo sam od par ljudi nepovezanih ljudi zanimljivu priču: da su nekima tražili da potpišu da su im matori očevi, dede babe umrli od korone, iako nisu (tipa šlog šta ja znam).
U jednoj verziji nuđeno pare i besplatna sahrana, po drugoj nisu hteli da im daju telo dok ne potpišu.
Ovo verovatno spada u rubriku ljudi jedu govna, al eto, da podelim.

ovo sigurno spada u rubriku tracevi i babaroge.

botine po komentina na portalima su u fazonu dajte rigoroznije mere. verujem da ce presjednik sutra da istupi sa nekom najavom vanrednog stanja

E to za besplatnu sahranu sam i ja čuo

Ja sam cuo da se korona prenosi vodovodom letos

Iskreno sad mi i ne deluje suludo

Otkud sad ove brojke preko noci koje je zvanicno objasnjenje