Prijava

Zaista, mislio sam da su moji postovi krajnje nečitki :)

Celt imaš preopasan problem sa sujetom. Zaista.

inace nista lose ne mislim o ljudima koji su religiozni. stavise, mislim da je religija i ta vrsta produhovljenosti vrlo potrebna stvar.
na zalost, na mene ne radi jos uvek. ali ne jedem govna, jer svi cemo da omatorimo i oslabimo nekad, pa ne znam.

Celt imaš preopasan problem sa sujetom. Zaista.

ma nisam toliko sujetan, ozbiljno, samo mi tesko da procitam sta pises vise od 3 reda.
jebi ga ne mogu u tekst da stavim da stvarno ne mislim nista lose ako za nekog kazem da je religiozan, a ja nisam.

jebem li ga kako da objasnim. nisam ateista. bar nisam na onaj nacin gde kao sve je to bezveze.

jeste mi bezveze ako nisi iskren prema sebi, i ako trazis religiju od pogresnih ljudi, al aj da ne bude da sad nesto mnogo ovde pametujem.

Ja sam iako vrlo mlad do sad promenio mišljenje i fundamentalni pogled na svet pa evo 5 puta sigurno... Prvo sam bio pravoslavac i jaki vernik u Isusa (cirka od 5te do 15te god), zatim ateista i strastveno vođen (ključna reč vođen - dodao bih za nos) naučnim metodama a la nature magazin i SciAm (15 - 18 vrv celu srednju nzm sad otprilike), onda sam se prebacio na filozofiju Alana Wattsa i krenuo sa ego tripom da sam gautama buda jebeni jbg kupio me slatkorečivim i koherentnim predavanjima (cirka 18 -21), posle njega prelazim na ideologiju Terensa Mekene i veruj mi da sam jedno vreme bio apsolutno ubeđen da su psihodelici ključno rešenje za spas čovečanstva i da smo svi mi tek sveže evoluirani majmuni, da imamo davno izgubljenu simbiozu sa pečurkom i slične gluposti. Ispostavilo se da je i on bio ako ne još jedan od mnogih aspekata liberalne CIA - e onda sigurno dobra navlakuša za odvraćanje pažnje (21-23) i eto sad u ovom stadijumu života istražujem Q postove, eksperimentišem s čakrama, monatomskim elementima, lucidnim snovima itd. Povezujem mnoge stvari, trudim se da razmišljam sa dosta velikom dozom skepticizma ali takođe i kroz intuiciju jer ona retko izdaje, potvrdio sam postojanje boga koji je takođe ja (ovde može ono "smejte se mejmuni"...) Meni je bitno da sam sam sebi to neosporivo dokazao i da sam imao to lično i jako potrebno iskustvo tako daa eto ja ću i dalje da bežim od dobronamerne preporuke koja nema bazu u realnom svetu jer kao što sam negde već postavio,
https://prntscr.com/w2k1rn

pre sat vremena

Tebra, ti si ladno ona riba koja menja muzički ukus, garderobu i pogled na svet zavisno od lika sa kojim se trenutno jebe.

inace, trifors i ja se ne slazemo odavno u stavovima, nema tu nekog sad licnog napadanja. samo mi sad potvrdio ono sto sam pisao odavno, pa sam reko to. bolje da nisam, jer ako me ne zajebava covek, ako se protumaci pogresno nije lepo, a ako me zajebava opet nije lepo.
mada, ako me zajebava, ne mogu ni da se ljutim jer je u tom slucaju sto se tice mene obrnuo igricu.

Crkva nas je mnogo vise unistila nego komunizam,ali nemas muda to da kazes.

Vera i religija su dva vrlo različita pojma - religija je u najvećoj meri, naprosto, politika. Organizaciona jedinica poput države, vojske ili bilo čega drugog - ima izvesnu moć, sopstvene uredbe i zakone, hijerarhiju, činovnike...Crkva je moćan autoritet raznih sklonosti koje najčešće zavise od potreba vremena, i ljudi koji njom u datom trenutku upravljaju.

S druge strane, medju ateistima ćeš često naći daleko poštenije, čestitije i, uopšte, bolje ljude nego medju religioznim ljudima. Ne bi verovao kakvih sve govana ima medju onima koji drže sve i jedan post, redovno idu u crkvu i stavljaju najveći krst na retrovizor.

Što mi reče jedan Japanac danas - we'll get pfizer and we'll have to obey.

I idalje vam ne valja Vučić?
Srbija, bastion slobode.

Pa jeste bastion slobode, možeš da ideš kod lekara i državno i privatno, možeš o bilo kome da kažeš ili napišeš šta hoćeš, bez ikakvih posledica (sem da pretiš nekakvim atentatima, što je sasvim razumljivo). Možeš da izadješ iz zemlje kad oćeš, imaš 200 kanala na tv - u pa ih prebacuješ kako te volja, ni jedna knjiga ili film nisu zabranjeni, smeš da pevaš četničke pesme nasred ulice, smeš jednako i partizanske. Imaš pravo glasa, pravo na advokata, imaš neograničen pristup internetu, struju i vodu, živiš u miru, nisi kolonija, ako hoćeš da kupiš američke proizvode prošetaš 20 metara do radnje. Evo sad i vakcine možeš da biraš - ako hoćeš, ako nećeš ne moraš. U Nemačkoj naprimer sad u kuću može da ti udje samo jedan čovek sa strane i to mora da bude član familije. Ti i da napraviš žurku za 30 ljudi niko ti ništa neće reći, ako baš ne divljaš. Realno gledano, Srbija je kroz istoriju imala više slobode u tipa 0.5% sveukupnog postojanja.

Za 30-40 godina biću drtavi milenijalac koji će da ide na kurac kojoj god generaciji bude posle ove gen Z, pričama o tome kako je do jaja bilo u Vučićevo vreme. XD

ne odnosi ni na kakvo finalno odredište, ne postoji kraj brt sve je beskonačno

Kako ne postoji druže, kada umreš nema te više, kraj, gotovo, večni san, totalni mrak, tvoja svest prestaje, tvoje telo se vraća u prah, nema te. Jebe mi se za taj tvoj kolektivni um, univerzum u zrnu pijeska, ili bilo koji drugi kurac što koristite kao coping mechanism protivu proste činjenice da kada skončamo to je to, nema dalje ništa. Boli me patka što kao 'život' nastavlja da postoji i nakon što mene zakopaju u raku, zabole me kurac što postoji kad ja neću više da budem tu da uživam u tom postojanju.

Ja sam iako vrlo mlad do sad promenio mišljenje i fundamentalni pogled na svet pa evo 5 puta sigurno... Prvo sam bio pravoslavac i jaki vernik u Isusa (cirka od 5te do 15te god), zatim ateista i strastveno vođen (ključna reč vođen - dodao bih za nos) naučnim metodama a la nature magazin i SciAm (15 - 18 vrv celu srednju nzm sad otprilike), onda sam se prebacio na filozofiju Alana Wattsa i krenuo sa ego tripom da sam gautama buda jebeni jbg kupio me slatkorečivim i koherentnim predavanjima (cirka 18 -21), posle njega prelazim na ideologiju Terensa Mekene i veruj mi da sam jedno vreme bio apsolutno ubeđen da su psihodelici ključno rešenje za spas čovečanstva i da smo svi mi tek sveže evoluirani majmuni, da imamo davno izgubljenu simbiozu sa pečurkom i slične gluposti. Ispostavilo se da je i on bio ako ne još jedan od mnogih aspekata liberalne CIA - e onda sigurno dobra navlakuša za odvraćanje pažnje (21-23) i eto sad u ovom stadijumu života istražujem Q postove, eksperimentišem s čakrama, monatomskim elementima, lucidnim snovima itd.

posle njega prelazim na ideologiju Terensa Mekene i veruj mi da sam jedno vreme bio apsolutno ubeđen da su psihodelici ključno rešenje za spas čovečanstva i da smo svi mi tek sveže evoluirani majmuni, da imamo davno izgubljenu simbiozu sa pečurkom i slične gluposti. Ispostavilo se da je i on bio ako ne još jedan od mnogih aspekata liberalne CIA - e onda sigurno dobra navlakuša za odvraćanje pažnje (21-23)

Ispostavilo se da je i on bio ako ne još jedan od mnogih aspekata liberalne CIA - e onda sigurno dobra navlakuša za odvraćanje pažnje (21-23)

Da, brt, verovao si da ljudi zive u simbiozi s pecurkama jer te je CIA navukla, a ne jer si sklon misticnim i neverovatnim objasnjenjima.

Meditacija, otvaranje čakri, sjedinjenje sa univerzumom, ja sam mali bog, ostvariću svoje potencijale...Iliti njuejdž štivo piše se po obrascima i kalupima, prodaje ti psihologiju i filozofiju staru 4000 godina kao nova učenja i puteve itd. Ima ciljnu grupu koju vrbuje, vremenom te pretvori bukvalno u radikala, svojevrsnog fanatika, i može opasno da ti sjebe i um i dušu. Gadne stvari. Dva drugara su svojevremeno opasno zaglibila u tu priču, obojica su naposletku prešli u Pravoslavlje (jedan čak otišao u manastir), bukvalno kako bi se iščupali. Jako zastranili, vidjali demone i ostala čuda u koja ne treba ni ulaziti. Sretao sam i druge ljude koji su zabrazdili u ovo sranje; jednostavno, ubedjenje sa kojim ti prodaju tu priču je zabrinjavajuće. Posle kad im objasniš da je o "duhovnosti" koju ti prodaju zapravo K.G. Jung govorio pre 80 - 90 godina i da je u pitanju prosta psihologija, malo se povuku. Na trenutak...Zapravo, lako je za uvaljivanje - sve je sranje, praznina, svet propada, ništa nema smisla, aj ti sa nama...Taj obrazac. E sad jbg da li ćeš završiti u nekom fejk hindu pokretu ili u isisu, stvar je okolnosti - uglavnom, manje - više isti brejnvošing.

U sta li ce sledece verovati Trifors,mislim da nema dalje od ovoga trenutno.

is this even his final form?? xd

Cekamo da prodje nekih 2,3 godine pa da kaze, e onaj Q je glupost to mi je bila faza do spoznaje samo da mi ljudi zapravo i nismo ljudi nego hologrami

inace secam se toga kad je pricao da delimo 99% gena sa pecurkama i da treba da se vratimo svojim prvobitnim fungi oblicima zivota xd

"Znam da vi to ne kapirate ali ja pravim originale, ali pravim i pirate".

znate li vi ljudi koliko mene mrzi da pisem jedan poduzi post na ovu temu, nekad sam imao zivaca sad vise ne nazalost :(

unistio me kapitalizam

kao da su u ove korone i vakcine i cuda metnuli neke dnk informacije koje nas teraju da samo radimo i razmisljamo o radu, ja jbt stalno u poslu, na poslu, vrtim iste pesme neke, nit sta gledam nit sta citam nit me interesuje ista osim da radim skk

Lel tronozac, na konto rada, primetio sam da sam postao dosta produktivniji za ovih god dana al se osecam do jaja prazno, egzistiram minimalno