Prijava

Eo gledam Boleta kako cepa Risticevicev sako i ove sa N1 sto mu kenjaju da je to nasilje.

Imaju li narod ili opozicione politicke partije pravo na to da se sluze fizickom silom ako normalni metodi ne rade? Ako da, gde povuci granicu i kako odrediti kad je to legitimno, a kad ne?

Moje misljenje je da je to poslednje sredstvo kojem se moze i mora pribeci ako nista drugo ne funkcionise - ni institucije, ni protesti, ni strajkovi, blokade puteva itd. Malo mi ide na kurac taj liberalni narativ da se na nasilje ne sme odgovarati nasiljem i da to nije demokratski. Naprotiv, upotreba sile je par ekselans demokratsko sredstvo borbe, samo sto je najbazicnije i najprimitivnije od svih demokratskih sredstava koje zbog svojih mogucih posledica mora biti apsolutno poslednja mera. Ali, istovremeno mislim da vlast jos uvek nije dosla do te mere da se protiv nje mora upotrebiti fizicka sila. Postoje metodi koji jos nisu isprobani (masovni strajkovi i blokade npr). Verovatno ni ti metodi nece uroditi plodom, ali dok se ne isprobaju nije legitimno pribegavati nikakvoj sili.

Ono sto je problem sa upotrebom sile je i to sto vrlo lako moze da se otrgne kontroli i da umesto popravljanju sistema posluzi raznoraznim licnim osvetama i smicalicama koje ce drustvo na drugi rok uciniti jos gorim. Jednom kada pozoves ljude da se obracunavaju na ulicama moras racunati da ce to ostaviti ozbiljne posledice po drustvo (traume, mrznju, dodatnu kriminalizaciju, itd).

Narod definitivno, ali politicari medjusobno ne bas, ponizavajuce je, izgledas kao govedo i gubis reputaciju. Ako treba, to se odradi kao Seseljeva kora od banane, a ne ovako. Ova dva pavijana ispred skupstine su bas transfer blama

Sto se tice ozbiljnih posledica po drustvo, kod nas je vec malo kasno i za traume, i za mrznju i sve to, bolje bi opet bilo da smo sjebana masa koja oce da t'ubije ako ih pokusavas zajebati, nego da smo maloumna masa koja lupa u serpe dok je jebe ko kako stigne.

S obzirom da nam se kompletna politicka scena sastoji od istih govana iz iste kanalizacije, i da imamo Kurta vs Murta sistem kakav svijet vidio nije, mislim da bez nasilja do promjene ovde ne moze doci nikad

svako kome odgovara trenutna situacija ce na proteste ici "demokratski" a debilcinama koje padnu na te gluposti verovatno zene naredjuju s kim da se druze

kad se dodje to toga da vlast mora silom da se menja, vec si najebo i treba ti bar jedno 20-30 god da se vratis u normalu kao drustvo, ili se vratis na staro ako neces. pricam o 5. Oktobru

evo jos jednom da dosadjujem sa ovim ako neko nije odgledao, objasnjava sve ove stvari:
https://www.youtube.com/watch?v=rStL7niR7gs

Aj ti sad budi pametan :)

Čitam naslov upotreba fizičke sile u porodici, očima tražim eruov post

Михаило-баку тукаоје

Gosmobolidza nija baka vec Gozbodja