Prijava

Zdravo ljudei,

Vec duze vreme razmisljam na ovu temu, pa bih da cujem i vase misljenje. Ne razumem se previse oko PC hardvera, kontam da je bitno da napomenem.

Dakle, sta mislite, da li uzeti nov PC ili PS5. Prvo je solidna razlika u ceni, kontam da PC sa performansama PS5 ne moze da bude ispod 1000e, dok ce PS5 biti 500e. Drugo, sa PS5 znas da si miran i da ce ti sve igre biti optimizovane da teraju sa solidnim detaljima i 4K rezolucijom i min 30FPS (a cesce 60) narednih bas 5-7 godina, koliki god bude vek konzole. Sad, sto se tice PC-ja, mozda gresim, ali mi deluje da ce tesko gurati 5 godina star PC sa solidnim detaljima i 4K rezolucijom nove igre koje budu izlazile, sto ako je tacno znaci da treba dodatno da se nadogradjuje. Nemam nameru da guglam sys req za svaku igru koju zelim da igram da bih znao da li ce i kako da mi radi jbg, niti zelim da igram igre sa low detaljima i 1080p jer planiram da ih igram na ogromnom TV-u.

Sa druge strane, taj PC koji mozda kosta 1000e (naspram 500e PS5), omogucava pirateriju, pa se mozda ukoliko se piratizuje dosta ustedi tokom duzeg vremena. Caki ako ne racunamo pirateriju kao faktor, igre na Steam-u su cesto na akciji i generalno su jeftinije za PC nego za konzole. Takodje PS naplacuje online igru mesecnom pretplatom, koja doduse nije puno, ali u periodu od 5 godina i tih 10$ mesecno ispadne 600$, sto je vise od cene cele konzole. Ovo mi doduse nije nesto preterano bitno jer nisam neki ljubitelj online gaminga, ali opet nije lose imati kao opciju - svakako ovde poen za PC gde je online igra besplatna.

Isto nisu bas najbolje optimizovane sve igre za PC za kontroler, a ja planiram ekskluzivno sa kontrolerom da igram.

To sto PC moze da se koristi za mnogo vise od gaming-a mi nije neki bitan faktor jer imam brutalan office laptop koji je savrsen za sve osim za igre, jedina mana mu je integrisana graficka. On mi zadovoljava sve potrebe sto se tice posla i neta i serija, ali ne radi nijedna AAA igra kako treba novija od 2014-te ili tako nesto.

Sta vi mislite, sta je pametnije uzeti? Koliko bi kostao PC koji moze da gura raytracing, 4K rezuluciju, 30-60FPS u AAA igrama sa mid-high detaljima i da li bi to ostao slucaj u periodu od 5 godina, ili bih postepeno morao da igram sa sve slabijim detaljima i kasnije i smanjivao rezoluciju da ne igram powerpoint prezentaciju? Ukoliko sam u pravu da bi morao da se nadogradjuje, koliko bi bilo okvirno to kinte da se dotera u red i da ne mora da se pravi komprommis sa kvalitetom slike? I posle koliko vremena bi morao taj komp da se budzi uopste?

Takodje da napomenem da bih igrao sve na TV-u, bilo da uzmem komp ili PS5, radim na laptopu i ne pada mi na pamet da budem blizu monitora i nakon posla da igram jebene igrice, tako da mi je bitna 4K rezolucija mnogo.

U sustini moje pitanje je koliko bi kostao komp koji bi sigurno mogao da gura narednih 5 godina AAA igre u 4K rezoluciji sa solidnim FPS-om, da ne guglam sys req nego samo uzmem i igram jebenu igru, ako to nije preko fazon 1500e kontam da bih uzeo PC jer bi mi se otplatio piraterijom tokom vremena, jebem li ga

Jebote. Baci pet dinara i pismo-glava, šta mrsiš muda tu

Uvek je bolje kompjuter nego konzola za igrice, kompjuter može da se koristi za više stvari. Mada je najbolje i soni i kompjuter i nintendo i laptop i jedno 15 televizora i stolica sa osovinom da možeš to sve simultano da peglaš, o jebote

Dobro debilko nisi ni procitao, imam predrkan laptop za sve osim za igre, tako da mi je nebitno sto komp moze da sluzi za X stvari, bitne su mi samo igre. Ako ne mozes da doprineses diskusiji molim te odjebi

To ti je maksimum koji će neko doprineti rešavanju TVOG problema, govnarko jedan retardirani

ako imas prijatelje ps ako imas veliki kurac pc

yeah, ps5 is great, but can it run Crysis?

Mislim da je manje cimanje uzeti soni, sve vec optimizovano nema gubljenja vremena da namestis najbolji odnos detalja, rezolucije i fps-a, plus soni ima odlicne ekskluzive

sve zavisi od toga kakav si čovek. ako si pička uzećeš ps5. šta jebote možda bi trebao da promeniš grafičku jednom u 3 godine i procesor jednom u 5

Pa to deluje prilicno finansijski neisplativo samo za gaming. Pljunem 1500e za komp i onda za 3 godine jos za graficku, a ps5 ce kostati 500e i miran sam 5-7 godina. Ne kontam sta je tu 'pickasto'?

Ако су ти битне само игре, онда PS5.

izađi vani pa se igraj hehe

za to sto ti pricas dazbog ti je bolje soni + nepiratizovane igre.
posto PC iz tvog opisa:

U sustini moje pitanje je koliko bi kostao komp koji bi sigurno mogao da gura narednih 5 godina AAA igre u 4K rezoluciji sa solidnim FPS-om, da ne guglam sys req nego samo uzmem i igram jebenu igru

ne kosta 1000 nego 2000€, a za pirateriju aj da ne jedem govna nije lepo itd, neces da imas najnovije igre piratizovane, a kad imas masinu od 2000€ ces hteti da igras njih pa ces svejedno da kupujes.

i pc, ako bas ne znas sta radis, uzmi neki gotov, sa hladnjenjem i svim, posto ces da imas glavobolje sam. skoro sam kupio gotov pa sam se jebao da podesim graficku gasio mi se kurac palac i to.
ali jebi ga: https://www.youtube.com/watch?v=PS4UHA28K1w

na kraju sve kosta ko jedno 15-20 sati letenja cesnom :)