Prijava

Na ovoj temi diskutovaćemo o novim političkim partijama i pokretima koji budu nastajali kako u Srbiji tako i u svetu.

Krenuću od nove nacionalno orijentisane partije koju će osnovati g. Šarović bivši član SRS-a.

https://www.youtube.com/watch?v=9lDEsVssPHk

Recite mi vaše utiske i podelite neku novu političku opciju.

Krenuću od nove nacionalno orijentisane partije koju će osnovati g. Šarović bivši član SRS-a.

Чим видите да је нека партија "национално оријентисана" и да су јој пуна уста српства и Србије, знајте да је нека превара у питању и хватање народа на емоцију зарад личног богаћења. Ти који се куну у српство су обично први који ће издати земљу. То не значи нужно да они не верују у то што причају, само јебига, лични економски интереси > идеали. Шешељ је најбољи пример свега тога. А за Шаровића бих се само запитао зашто из СРС-а излази тек сад.

И да одговорим на генерално питање, ја тренутно не видим ни у Србији, а богами ни у свету, ниједну јаку прогресивну политичку снагу већ дуже време.

E hvala bogu pa makar tih progresivnih nemamo

Имаш прогресивних струја итекако, само је проблем што су углавном такве у једном аспекту политике, не и у другом, тј. странке иду по нишама, вероватно делимично и из страха да изгубе значајну гласачку подршку.... Рецимо у САД, републиканци су прогресивнији гледе економских питања, демократе (причам о умереним, не СЈЊ ретардима или АОЦ ретардима) гледе друштвених питања....

Ja samo Krkobabića II vidim kao tu svežu političku snagu koja će razbiti monotoniju i modernizovati državu

TO DUŠANE SAMO AKTUALNO

Interesantno je da za takve drolje poput nje toleranciju imaju jedino levičari

SVIB. Stranka vegana i biciklista. Da imam više vremena, manje drugih planova i više potrebe za novcem osnovao bih tačno ovakvu partiju, iz prostog razloga što ispunjavam svaki uslov da organizujem ljude u ovakav pokret (umem vešto da se služim rečima, nikada se nisam politički prostituisao do sada, imam bajs (čak i slike gde ga vozam, i to po šumi, što je skroz kul), a i šunka se može jesti krišom, kada niko ne gleda). Imam čak i slike sa mirnih protesta koje su izašle u javnosti, što je opet kul za ovu potrebu. Po jednostavnom principu kojim se služe desničari (činjenici da u svakom društvu, uvek, postoji makar 5% radikalno - orijentisanih glava kojima jedino treba stati na čelo), jednostavno ujediniš nekoliko već postojećih pokreta i to je to, protesti biciklista već postoje, kao i udruženja, kao i udruženja vegana i ostalo. A postoji baza ljudi koja broji značajan broj sledbenika. Umereni u svemu osim u zahtevima (koji su radikalni, mada ispravni) koji su apsolutno, ili u najvećoj meri neispunjivi, što nije važno jer - nismo mi krivi što sistem nije savršen a ljudi su nerazumni, polako, urazumiće se narednih decenija, narod mora da sazri i ostalo. Hoćemo u EU (mada to ne potenciramo baš puno), Kosovo i Metohiju ne spominjemo, jer to nije suštinsko polje našeg delovanja. Nema šanse da ikada postanemo vlast, ali svakako možemo biti deo nje što, uz podršku nevladinih organizacija, ostavlja dosta prostora za raznorazne stvari. Program su nam - održivost, borba protiv zagadjenja, borba za prava životinja, sport i zdravlje, interesovanje za prirodu i selo (uvukli bi bar 5% seljaka vremenom)...Ubrzo bi nam u najvećoj meri prišli hipsteri, umetničke duše, lgbt, ljudi koji su živeli na zapadu čije vrednosti vešto podražavamo, naravno u prihvatljivoj meri, dokoni ljudi koji zapravo nemaju šta da ponude, ali žele da budu kul u dobrom smislu (zato uvek mora postojati jasno uočljiva slika nas i njih). Gej brakove, vakcinisanje populacije i ostale škakljive stvari ne guramo ni u prvi ni u drugi plan, jer mi smo pre svega vegani i biciklisti. Nikome se ne zameramo, a pošto smo u suštini benigni (a valja nas simpatisati, daje dobar šmek), dobili bismo prostora u medijima da radimo šta hoćemo. Uber kul parola za plakate i reklame imamo za izvoz, pošto ih još niko nije istrošio i ogadio. Zelenu patrolu, Memedovića, Ajzbrn, Maju Volk...Imali bismo u startu. Cenim da bismo za 2-3 godine narasli na nekih stotinak hiljada članova, što je sasvim respektabilno. Za tili čas bismo našli podršku i uporište u Evropi, Morrissey bi nastupao u majicama sa natpisom SVIB. Čudo bismo napravili.

Morali bismo doduše da se eksponiramo po Guči i raznim drugim prasićijadama, kobasicijadama i ostalim vašarima taštine, tipa da se goli vezujemo za drveće, mažemo krvlju i vičemo MIT IZ MRDR. Realno bismo nakupili bar 20 ljudi koji bi na ovo zdušno pristali, a još 30 bismo svejedno platili. To bi ostavilo jak uticaj i otvorilo nam vrata svuda po svetu, jer mediji o tim stvarima vole da izveštavaju. Jeste da bi nas šumadijski i drugi redneci odmah proglasili za smrtnog neprijatelja, no tim bolje - izgotivili bi nas svi oni koji se stide svog seljačkog porekla i oberučke gutaju sva sranja koja dolaze sa zapada...E sad, da ne bude zabune, ja zaista ne vozim automobil, a u najvećoj meri i živim od biljaka i čajeva (jednom rečju mogao bih da se upustim u ovako nešto iz zdravih pobuda), ali svi znamo zašto se ulazi u politiku infrstplejs.

Ovo je posle rasnijevog pokreta najperspektivnija ideja za stranku u modernoj istoriji

U dobro ti ovo melk za gejvegan partiju

Paz ne moraš da se reklamiraš ako naučiš članove da kad kažu da su vegani kaži i da su u stranci.

Naravno. A što je najbolje od svega, imaš sledbenike (bukvalno) koji zaista veruju u ono što zastupaju, i to do srži. Te ljude ne moraš da plaćaš da lepe neke plakate, idu na okupljanja i ostalo, oni - veruju. Naravno da nije loše, odlično je. Nisi mejnstrim mada jesi mejnstrim, nemaš neprijatelje, a pošto okupljaš solidan broj ljudi mahom svi žele da pregovaraju sa tobom. Naravno da ti je mesto u svakoj vlasti, jer ti se ne boriš za vlast već za dobrobit svih, budućnost, iskrene ideale i ostalo. A zagadjenje, plastiku, Matijevića, neodgovorne bajkere u saobraćaju...Ćeš uvek imati. A ponavljam protesti biciklista uveliko postoje, možeš da sadiš drveće, čistiš obale, to svi vole. Sve već imaš pripremljeno, samo treba da izadješ na scenu. Povežeš se sa sličnim grupama po Evropi i polako, rasteš. Danas voziš bajs, sutra rendž rovera, prekosutra dižeš mostove i zgrade u vazduh, ili šta se već u tom trenutku isplati.

Ja bih da pravim prisivace

au, briši ovo i patentiraj

U Srbiji stranku vegana i biciklista? Hahaha, tukli bi tih 20 nesretnika gore neko na gej paradi.

Morali bismo doduše da se eksponiramo po Guči i raznim drugim prasićijadama, kobasicijadama i ostalim vašarima taštine, tipa da se goli vezujemo za drveće, mažemo krvlju i vičemo MIT IZ MRDR. Realno bismo nakupili bar 20 ljudi koji bi na ovo zdušno pristali, a još 30 bismo svejedno platili. To bi ostavilo jak uticaj i otvorilo nam vrata svuda po svetu, jer mediji o tim stvarima vole da izveštavaju.

50 ljudi bi ostavilo jak uticaj? jedino da vas prebiju i popisaju neki lokalni cigani, pa da izadjete na tv

Pa naravno, to i jeste cilj. Svaki publicitet je dobar publicitet. Ovog Bombaša bih naprimer platio da okupi drugare i da mi maltretira biračko telo. Jbt ljudi, ništa ne znate o politici.

ok brt, zovi kad bude trebalo da ti pljujemo u usta ispred skupstine