Prijava

jbg, svaka generacija ima neku svoju muku i razlog za depresiju

Ma dobro to, nije poenta bila "vidi ih kako su mekani", nego su mi vise hit ova govna koja su nagurala uopste koronu kao jedan od razloga.

Ne kazem da ne baca neke ljude u depresiju, i to bez obzira na godine, ali nije ni blizu dovoljno velika i relevatna za sad da se navodi kao kamen spoticanja za citavu jebenu generaciju, lol. I to najvise je deprimiralo zakljucavanje i ostala beskorisna sranja nego sam virus.

Mozemo navesti onda i 8. sezonu GoTa, mene je to bas deprimiralo kad su je sjebali, do dan danas im nisam oprostio, iako nisam zoomer

Osim toga, iako ima istine u ovome da svaka generacija moze reci sledecoj da su picke male, u jednom trenutku se ipak prelazi neki objektivniji prag, tako da je i pristup uvazavanja svacijih problema koliko god beznacajni bili, u najmanju ruku jednako glup i destruktivan, a vjerovatno i vise.

Mislim takav pristup je izrodio ove danasnje pahuljice koje dozive nervni slom kad neki stranac na internetu ima drugacije misljenje o nekoj temi, ili kad im se navedu cinjenice tipa "postoje samo dva pola".

ali to je fora, gledas iz svog ugla. blago onoj generaciji kojoj je najveci problem u zivotu pandemija gde morali da sede kuci mesec dana, ali kazem ti psiha relativise stvari, ono sto je tebi bezveze je nekome strasno, a isto vazi i za tebe, i tvog pradededu koji ako bi te gledao da se stavis u njegovu situaciju ispao bi picka.

Ne, ne, opet me nisi skonto. Nije poenta bila "vidi picke male sta im smeta" vec "vidi retarda koji je popunjavao ovu stranicu".

Ne krecem se bas u takvom drustvu ali imam klinaca po komsiluku itd, po svemu sudeci jebe im se za koronu vise nego i meni

Mujo nađi drugare neke jbt osveži se

Osim toga, iako ima istine u ovome da svaka generacija moze reci sledecoj da su picke male, u jednom trenutku se ipak prelazi neki objektivniji prag

i taj prag je, garantujem ti, uvek na mestu gde ti mislis da treba da bude. dakle subjektivan kao i prethodni, kao i naredni.

pazi, slicnog sam misljenja kao i ti za pahuljice sto se vredjaju za gluposti, ali fora je sto sam svestan da je to moje subjektivno misljenje kao sto je i njihovo vredjanje, a pricati nekome "to sto osecas, to nije stvarno" je uzaludan posao.
a ako ih ima puno, onda su u pravu, i ne mozes sam protiv toga, pa makar ti izgledalo totalno naopako.

sad je jos veca muka sto se drustvo menja u picku materinu brzo, pa brzo moze da se desi da postanes "mator". nego sreca sto nas ima puno, muka je kad postanes stvarno mator, nema vas puno, nemas nikakvu moc, a gledas svet koji se promenio toliko da nista ne razumes.

dakle subjektivan kao i prethodni

Nije sve na svijetu subjektivno, iako postoji subjektivni aspekt cijele situacije, ovde ti bukvalno i priroda sama povlaci crte, oni koji su stvarno picke male (za vrijeme i okolnosti u kojima su se zadesili) jednostavno izumru ili u najmanju ruku propadnu i naprave mjesta za one jace. A ljudi koji ne mogu da podnesu razlicita misljenja ili cinjenice su objektivno nesposobni za zivot, koliko god civilizacija napredovala, bukvalno je neizvodljivo i u teoriji stvoriti 'siguran prostor' za takve.

pricati nekome "to sto osecas, to nije stvarno" je uzaludan posao

Slazem se, ali je jos gori pristup pridavati paznju takvim never was problemima i dozvoliti da se razvijaju. Cist primjer je Amerika, gde se kao rezultat titranja jaja svakom degeneriku sad na fakultetima prica o "rape culture", "systemic racism" i ostalim imaginarnim pojavama, sto je veoma destruktivno za cijelu drzavu, plus pravi imbecile od obrazovanih ljudi i buducih akademskih gradjana.

a ako ih ima puno, onda su u pravu

I ovo ne razumijem, ima puno i ravnozemljasa, ima puno i ovih 72 genders i slicno, sto ne znaci da su u pravu, niti da njihova prica ima bilo kakvog smisla u sebi. Istina se utvrdjuje cinjenicama, ne konsenzusom.

Dajte nekog fortnajt slenga

Lootam trazim obecanu srecu

I ovo ne razumijem, ima puno i ravnozemljasa, ima puno i ovih 72 genders i slicno, sto ne znaci da su u pravu, niti da njihova prica ima bilo kakvog smisla u sebi. Istina se utvrdjuje cinjenicama, ne konsenzusom.

fala bogu nema ih puno. da ih ima vise od normalnih zemlja bi bila jebeno ravna. mislim ne bi bila, ali bi svako ko kaze drugacije bio budala.
ovo ocigledna zabluda pa tesko vise da se pobije, al imamo dosta drugih zabluda koje kruze a nismo ni svesni da su lazne.

ostalo sto si napisao se manje vise slazem. jedini objektivni faktor je priroda i selekcija. ako se pahuljice istope, to im je to, u pravu si bio, ali ako se namnoze, a izumru takvi kao ti, onda jebi ga :)
nije bas uvek ocigledno.

prirodna selekcija ne samo kao lavovi jedu gazele, nego danas posto nemas neprijatelja postoji i neka vrsta selekcije najsposobnijih (najprilagodljivijih) medju ljudima i idejama.

a sta je fortnajt

zemlja bi bila jebeno ravna. mislim ne bi bila, ali bi svako ko kaze drugacije bio budala.

Upravo, velika razlika izmedju te dve izjave. I u periodu dok se smatralo da je zemlja ravna i kad su oni koji su tvrdili drugacije ne samo vazili za budale, nego su mogli i najebati zbog toga, opet je zemlja bila jebeno okrugla i kretala se kao i danas.

Jeste da svako zivi neku svoju subjektivnu verziju realnosti, ali objektivna realnost ima neke svoje granice i pragove, koje jednostavno nije briga za bilo cije vidjenje situacije.

I slazem se da postoji jos zabluda u koje i danas vjerujemo, koje ce se, nadajmo se, jednog dana razotkriti itd, namjerno objasnjavam na banalnim primjerima.

ali ako se namnoze, a izumru takvi kao ti, onda jebi ga

U tome je ljepota, sto takve mekane glavice nikad ne mogu opstati i postati nova normala. Evolucija uvijek tezi da stvori savrsene jedinke za date okolnosti, stvaranje slabasne premekane generacije bi bio prvi korak ka izumiranju vrste. Jer, iako se vise ne davimo s medjedima i sl, opet ima gomila izazova koje zivot nanosi, i za preosjetljivost nema mjesta.

Malo je mi tu jebemo jer imamo svijest pa nam se i odgoj djeteta (cesto los) mijesa u proces, medjutim to su vec neke dalje filozofske teme

Fortnajt je valjda igrica nekakva

Gladijator- radijator na ciganski. Jer ROM na ciganskom znači ČOVEK. ,

Celtinjo ne zajebavaj da ne znaš šta je fortnajt haha

aj cuti ti sto ne znas sta je zumer.

znam da je video igra, video sam i skrinsotove, izgleda ko crtani film, kapiram i da se kao pucaju medjusobno, ali zasto je toliko posebna, kad je kao i svaka druga pucacina.
zato pitam, sta je fortnajt, nesto sam propustio.

deca danas kupe graficku od 1000€ da igraju igricu sto izgleda kao crtani film sa 150fps jer je to mnogo bitno na monitoru sto moze da tera 60.

Jer je ftp i ima skinove i cross platform je, pored toga prejednostavna za igranje i mnogo mali skill cap i jos manji skill floor, pored toga nema timova pa da ih nerviraju saigrači nego roka svako svakoga, 10/10 igrica za decu

pa dobro, igra ko igra. cenim da je popularna sto je besplatna samo - sta god da se placalo posle