Prijava

Tanak kurac pun govana

Drugar je pre par godina izjavio da, u slučaju da oteramo ovo govno, lako može da se dogodi da zasedne još gori tiranin. Tada se nisam slagao sa ovom idejom, ali zapravo - mi smo spremni na tako nešto. Ne možeš od govana pitu praviti, ne ide. I da se pojavi nekakav mesijanski tim ljudi koji bi za 6-7 godina stvari doveli u red na svakom nivou, tri godine nakon njih mi bismo opet sve sjebali. Ništa nam ne valja - kraljevina, republika, vera, ateizam, komunizam, socijalizam...Nemamo identitet, ne volimo jedni druge - što da se lažemo, svi mrze Beogradjane, Beogradjani misle da su Beogradjani i generalno ih boli tuki za ostatak zemlje...Jednom rečju, ne postoji zemlja gde ljudi više preziru sopstveni narod nego ova.

Seti se, Melkijadese, za sve postoji opravdan razlog.

Beogradjani su gola govna i verovatno ih iz tog razloga mrze. Verovatno jer svo zlo dolazi iz tog Beograda. Zlo koje je sebicno i nemilosrdno pojelo i unistilo Srbiju, sa tom politikom zbog koje ovo i jeste zemlja kontrasta, zbog koje i jeste jedna slaba, unistena i osakacena zemlja.

Izboricemo se Bohore, verujem da smo ipak malo brojniji a i nadam se, pametniji. Jos sloge da osolimo odozgo i moramo pobediti

Nemoj ti da gledas gambija, brate, to je jedan beskoristan i sebicni parazit cija je funkcija da parazitira i to je to, ne ocekuj nista od njega. Ne dozvoli da zbog takvih postanes pesimista

Pazi sad reakciju, kad zaboli zaoka istine

Beograd je svoj zenit dostigao izmedju pedesetih i ajd recimo devedesetih - na polju stvaralaštva, kulture itd. Sem komunizma i partijskih govana zaista nije imao čega da se stidi (za razliku od današnjeg vremena, došljaci koji nisu imali kapaciteta da se otrgnu od sopstvenog porekla gledali su da se asimiluju kako i koliko mogu, nisu nosili gaće na šapu). Bio je metropola kojom su istovremeno gazili Andrić i Selimović, Ćopić, Kiš, Lubarda, Omčikus, Šejka, Branko Miljković, Libero Markoni, Mija Aleksić, Zoran Radmilović, Duško Radović...Spisak je praktično beskonačan. Stvar je u tome što 90% tih najvećih i najznačajnijih Beogradjana - nisu bili Beogradjani; oni su poticali iz drugih republika i sa juga, redje iz Vojvodine. Beogradjani - oni pravi, pristojni, kosmopolitski pripadnici starih porodica, desetkovani su do kraja '47. i to je jedna od najvećih tragedija koja je zadesila ovaj narod. Šabac je prošao slično potkraj rata mada su ljudi tamo drčniji i namazaniji, pa su očuvali identitet (a i nisu ih toliko preplavili dodjoši).

Ja i dalje ne razumem sta ovaj covek prica

Ja sam prestao i da pokusavam, kad ima vise od 3 reda aukurac

Ja sam pročitao sve i shvatio da je hteo da kaže da je Šabac jedini bio i ostao metropola. Prestonica kulture i umetnosti

Pa cela SFRJ je bila takva za ponos, ne znam sta seres ti bas iskljucivo za Beograd

Beograd je svoj zenit dostigao izmedju pedesetih i ajd recimo devedesetih - na polju stvaralaštva, kulture itd. Sem komunizma i partijskih govana zaista nije imao čega da se stidi (za razliku od današnjeg vremena, došljaci koji nisu imali kapaciteta da se otrgnu od sopstvenog porekla gledali su da se asimiluju kako i koliko mogu, nisu nosili gaće na šapu). Bio je metropola kojom su istovremeno gazili Pirlo i Del Piero, Paolo Maldini, Francesko Toti, Djanluidji Bufon, Donatela Versace, Silvio Berluskoni, Federiko Felini, Djina Lolobridjida, Djordjo Armani...Spisak je praktično beskonačan. Stvar je u tome što 90% tih najvećih i najznačajnijih Beogradjana - nisu bili Beogradjani; oni su poticali iz drugih republika i sa juga, redje iz Vojvodine. Beogradjani - oni pravi, pristojni, kosmopolitski pripadnici starih porodica, desetkovani su do kraja '47. i to je jedna od najvećih tragedija koja je zadesila ovaj narod. Šabac je prošao slično potkraj rata mada su ljudi tamo drčniji i namazaniji, pa su očuvali identitet (a i nisu ih toliko preplavili dodjoši).