Prijava

Znam da je nedelja i da nas ima 5 na sajtu pa ce vjerovatno tema propasti, al ko ga jebe.

Dakle, doslo ti vrijeme za penziju, al razjebase i ovo malo drzave sto je ostalo, penzije nema uopste vise ni za koga, al imas ti 100-200-300k evra u steku, nije ni to lose, samo je pitanje sta sad radis sa njima? Ne mozes ih cuvati pa trositi sve iz te rezerve, ne znas sta buducnost nosi i kako se mogu kretati valute, moze ti sve propasti, treba ti nesto konkretnije.

Znaci ideja je da obezbijedis sebi i svojima neke stabilne izvore prihoda koji ne zahtjevaju konkretan aktivan rad sa tvoje strane, odnosno penziju umjesto penzije, jer idu godine i sto kaze Jandrino Jato "srce hoce al izdade snaga".

Jedna od prvih stvari koje ljudi uvijek kazu je da bi kupovali nekretnine pa izdavali, al opet treba tu dosta nekretnina kupiti ili sagraditi, nositi se sa gradjevinskom mafijom, gomilom reketa i cime sve ne, nije ni to skroz glatko.

Mozda biste vi nesto drugo, mozda biste ulozili sve pare u Maestrov NFT ili maslac u Azerbejdzanu, al ajmo pokusati ozbiljno da vidimo ima li ko dobrih ideja

Znam jednog autora kome je ova tema bas potrebna, mislima ga samonujem odje

Kupiti nekretninu i izdavati - uzmeš dakle stan za 130.000e, izdaješ ga za 350 (realno) i, za nekih 35 godina si na nuli.

inače je teško zaraditi pare kad ih već imaš. kupiš tipa strip klub ili dva i eto ga.

pa nije ti ovo getea vajsiti bem te usta

Understandable, have a great day.

uzmeš dakle stan za 130.000e, izdaješ ga za 350 (realno) i, za nekih 35 godina si na nuli

Pa otprilike, mozda nisu bas te cifre, ali da, ljudi to zamisljaju mnogo jednostavnije nego sto u praksi jeste

kupiš tipa strip klub ili dva i eto ga

Ne rastu kurve na drvecu, treba ih naci, zaposliti, zaposliti obezbedjenje, konobare, ostalo osoblje, naci neke menadzere, jebati se s porezom i ostalim, i naravno osigurati se da te niko od navedenih ne potkrada, sto su pune ruke posla, a ideja je imati prihod za koji ne moras nista raditi

Autore Mustafa, stabilni izvori prihoda koji ne zahtjevaju konkretan aktivan rad sa tvoje strane ne postoje.

Vrv je najsigurnije uzeti državne obveznice i krckatii manju ali sigurniju kamatu. Što opet nije 100% sigurno, ali je sigurnije od ostalih opcija.

Nekretnine su podložne denacifikaciji i milosrdnim anđalima, samo da kažem.

Danas da bi bio uspesan u bilo kakvom ulaganju treba biti jako umrezen sa pravim ljudima, bez toga malo sta moze da postigne. Mlad covek treba da ulaze vreme u gradjenje jakog imenika u poslu kojim se bavi.

Nekretnine tipa stanovi su vise neka sigurica da ti inflacija ne pojede pare.
Danas je na primer jako isplativo kupiti fin stan u nekom prometnom gradu na zapadu (London, Paris, Barselona, itd) i izdavati na Airbnb. A da ti uzimas 350€ mesecno... bolje ulozi u puzeve i pcele

Danas je na primer jako isplativo kupiti fin stan u nekom prometnom gradu na zapadu (London, Paris, Barselona, itd) i izdavati na Airbnb. A da ti uzimas 350€ mesecno... bolje ulozi u puzeve i pcele

Da
____________________________

U poslednje vrijeme ima dosta likova koji pricaju da se mogu uzeti pare na nekim montaznim kucicama i vikendicama i kao izdavati studentima i ostaloj stoci sitnog zuba za proslave jebanje i sve to, ali likovi koji su mi to pricali su preglupi i sve mi nekako ima onaj "vjeruj mi buraz tu leze pare" vajb kakav imaju stvari u kojima ne leze pare, ups da li sam rekao kriptovalute

Fin stan u prometnom gradu na Zapadu košta mnogo. AirBnB je isto tako jebada, te čisti, te ganjaj pijane studente koji su demolirali stan, reklame, konkurencija, kućni savet itd.

Vikendice za iznajmljivanje - samo prenesi sve iz AirBnba. Plus što je njih teško prodati ako zagusti.

Nije to baš tako kameni, bar ne ovde kod nas. Nemaš porez na luksuz još i nekretnine su pravo blago. Znam dobro o čemu pričam, bavio sam se time.

Nekretnine su podložne denacifikaciji i milosrdnim anđalima, samo da kažem.

xd

U dugom roku, nekretnine su izvrstan način investiranja jer im cijena neminovno raste. Kao što kaže Tony Soprano “buy land A.J, cause god aint making any more of it”

Likvidnost joj nije jača strana jer nećeš izvući novce u kratkom roku ali to im i nije svrha. Više štek za budućnost.

Renta vazda kapa, i slazem se da je dosta veca pegla to rentanje preko airbnb i bookinga + konstantna potreba za popunjenosti jedinice jer režije plaćaš sam ali danas u SA stan hladno rentaš za 600x12 = 7200 godišnje a od troškova sića ako izuzmemo da svake godine nećeš renovirati stan.

U svakom slučaju kad zagusti možeš ga prodati za veće pare + renta koju si uzimao, lagani plus

Ali cini mi se da sad nije dobar trenutak za kupovinu s obzirom na cene. Mislim nemam pojma kakve su cene u BiH ali PG, BG, NS uzas. Sta savetuje

S
T
R
U
K
A

Dakle, doslo ti vrijeme za penziju

tad ces imati 75+ godina kad mi dodjemo na red i bolece te kurac za investicije, posao i ostala sranja.

ako uspes da ti deca nisu nesposobna, i da imas da prezivis da ne menjas mnogo zivot od onog sto si do tad, sedis, uzivas i boli te kurac

Mozes uvek u prevremenu xd

1. Одма на село;
2. Улагање од око 100к у три или ако је среће четири препрцане А-фрејм куће;
3. Још око 50к у додатне садржаје, пушионицу и козе, много коза;
4. 50 до 75к у канализацију, постројење за прераду воде, сакупљање кишнице и соларну фарму;
5. Око 10к за подмићивање администрације и смиривање локалаца;
6. Око 1-2к за поуздано наоружање за растеривање лудака;
7. Издавање А-фрејм кућа холандским бекпекерима за минимум 60е ноћ.

ОПЦИОНАЛНО:

8. Договор са епархијом о изградњи традиционалне цркве-брвнаре као додатног слоја обезбеђења;
9. Електрична ограда повезана на батерије соларне фарме;
10. Кола (уколико их нема).

ЕДИТ: Или све ово исто само још јефтиније у Андалузији лоло

Npr kontam da bi parking bio isto isplativ, samo treba kupiti plac na atraktivnoj lokaciji, i ne znam sta je potrebno od dozvola, al betoniras jednom, i samo nadjes nekog da naplacuje, nemas nekih troskova odrzavanja, niti ti mogu sta razjebati ljudi, a i te kako je potrebno, pogotovo u vecim gradovima, i mozes i da udaras dosta nehumanu cijenu i da ti opet dolaze