Prijava

i probudim se pa odem da spavam blizu kevine sobe

Vidim, ima i Edipovaca.

Evo i ovde da postujem, red je.

Konačno izađe dvdrip, te pogledah Kondžuring (Prizivanje zla). http://www.imdb.com/title/tt1457767/

Prvo, sa vizuelne strane, film je prilično lepo snimljen, fini kadrovi, ok osvetljenje...
Drago mi je što nije FF đubre.

Drugo, likovi su prijemčivi, prilično životne reakcije imaju, pale svetla kad ulaze u mrak itd.

Dalje, film je onako retro, klasičan film sa duhovima. Na moju veliku žalost, toliki ''hajp'' i priče o tome kako su i tvrdokorni ljubitelji horora prestravljeni, da ne mogu da spavaju itd. su blago rečeno smešni. Ovde imamo jedan fin, bejzd on tru stori, egzorcizam film. Ništa više, ništa manje.

Korišćeni su neizbežni klišei, pomenuću samo nešto malo, da ne kvarim potpuno, MINI SPOJLER šibica se ugasi, upali se nova, cim KRAJ MINI SPOJLERA, imao sam utisak da sam više od pola filma već video.
Opet, neki elementi su nepravedno zapostavljeni. Npr. MINI SPOJLER mnogo sam se razočarao kad sam video da lutka iz uvoda samo statira u većem delu filma, tripozna je i MORALA je da bude bolje iskorišćena. KRAJ MINI SPOJLERA

EDIT: I neizbežno JEBENO DOSELJAVANJE U NOVU KUĆU!

Eto moj svež utisak, neka ovo bude stabilinih 6.5 na mojoj horor skali. Bem li ga, možda sam nezadovoljan zbog prevelikih očekivanja, ali u ovoj suši treba pogledati ovo.

U narednih par dana planiram da pogledam hvaljene Sešn 9 i Vinijan, javljam utiske.

larry mogli smo malo kantera

Bolu me oči i slabi su mi refleksi, drugom prilikom.

HO RORI HO RORI HOOOROOORIIII HO RORI HO RORI HOOOROOORIIII MO TORI MO TORI MOOOTOOORIII

Gledajte Masters of Horror, ako vec niste.

The Last House on the left, Rest Stop, The Uninvited

Je l' gled'o iko ovaj novi Insidious?
I ima li ista dobro od ovih novijih?? Slabo pratim u zadnje vrijeme.

Insidious обавезно погледај,први и други део.

Sve je to onako mlako, šta znam. 50 puta ispričana priča. Bolje iskopaj neki indi horor, bar imaju originalnije ideje.

Insidijus 1 je sranjcuga teska, verujem da je i drugi deo koji necu da odgledam nikad, jer jednostavno ne zelim. poz

Prvi deo i nije nešto ali drugi mi se svideo. Valjda zato što ga sam gledam u gluvo doba i trzam se na svaki šum lolo.

Gledajte Masters of Horror, ako vec niste.

Bravo. Skoro svaka epizoda vrhunska, i bolje su od 90% filmova snimljenih u zadnje vreme.

I mada nije tipican predstavnik horora vredi pogledati ceo opus Johna Carpentera. Ja volim taj njegov stil, cist kadar i minimalisticku muziku.

Skidam novi Evil Dead, baš me zanima kakav je.

Insidious još i nekako ali Konđuring me razočarao, sve je to prežvakano nekako. Babadook solidan, na momente odličan, atmosfera sablasna i nekako ''siva'' kao iz Mašiniste, dobro dočarava SPOJLER stanje sjebanosti glavne likuše (scena kad gleda tv je odlična!), a ono kad vrišti pred kraj ''beži iz moje kuće'' i prenemaže se je jadno... Jure se nešto po kući ko Tomiđeri...KRAJ SPOJLERA