Prijava

Prohibicija. Rad na gitarama je dozvoljen samo dok ima sunca :)
Ono - preko dana radimo stvari za koje je neko spreman čak i koji dolar da nam da :-D
Samo sad kako je počeo raspust, deca više ne idu u 9 u krevet, nego vole da se motaju tu oko sitnih delova i lemilice vruće, tako da nam ni noć više ne pripada.

E pa ne mogu još i za raspust da ih vezujem, nije mi srce od granita. I deca su ljudska bića lololo

Ne majstorišem ja, nego ortak koji se razume. Drugi ortak je tu da pridržava i zanosi u krivini. A ja sam tu da im donosim piva, otprilike :)
Ovo što buše je jer su novi potenciometri u prečniku osovine veći od starih. A kapacitori su jedno 10 puta veći od starih lol.
Jedino lemljenje uzima vremena, ako hoćeš lepo da ispadne. A pošto možemo da radimo samo noću i to jednom svakih par nedelja, trebalo bi da bude gotovo sredinom januara.
I ja bih voleo da naučim da budem lutijer, zaista prelep zanat.

Иако сам гледао снимке израде гитара у Фендеровој фабрици, највише меје одушевио снимак једног лика који је сам израдио гитару (Стратокастер).

Човек је сам израдио магнете, приказао је како се формира основа магнета, како се навија бакарна жица, како се изолује магнет; како се израђује врат, а како тело. Од купљених делова је имао чивије, прагове кобилицу, преклопник, односно ове ситне пластичне и металне делове. Мислим да је и маску, тј. плочу за тело сам израдио од табле пластике. Морам да пронађем тај снимак, гитара је зелена са црном плочом. Све у свему, лакше је направити добар ауто од добре гитаре.

neko po beogradu sece glave a vi se zajebavate

Već neko vreme mi čivije puštaju štim pa sam mislio da ih zamenim ali ne mogu nigde da nađem originial za Ovejšn, a neke Stagove koje sam uzimao nisu odgovarale. Zanima me da li ima neka oznaka ili tako nešto po kojoj mogu da nađem čivije drugog proizvođača koje bi pasale? Jebe mi se da bušim gitaru zbog toga...

Koji ti je model tog Ovejšna? Ja vidim po netu da ima gomila čivija različitih proizvođača koje reklamiraju da su za Ovejšn

Aplauzov, čini mi se da mu ona oznaka AE 27. Ajde daj neki link živ ti ja. Jbg ja guglao i izbaca mi samo Mitrosov sajt i da će uskoro biti u ponudi, a to uskoro im stoji zadnjih šest meseci mamu im jebem lažljivu.

Najniza cena (polovne) dobre gitare, sa pojacalom ??

Dž, ma gledao sam po inostranim sajtovima. Jesi siguran da su čivije oblajznule od starosti, proverio si da im ne treba možda neko dotezanje? Kolko moraju da se šire rupa za te čivije što si kupio, nije to neka strašna intervencija po gitaru

pic, probaj da preformulišeš pitanje tako da u njemu ima još manje informacija o onome šta ti treba, brže ćemo ti odgovoriti

a i zar ti nisi kupio gitaru pre jedno dve godine

Rus prodao jagode i kupijo đitru xD

a i zar ti nisi kupio gitaru pre jedno dve godine

Jesam, klasicnu.
Sada zelim da imam elektricnu, da se sprdam, sviruckam itd.
Preformulisano pitanje bi glasilo:
Koja je najmanja cifra koja se moze dati za zditru uz koju ide pojacalo, a da je to solidno za jednog pocetnika, sto se tice kvalitete.
Fazon, da li ima za 100jevra tako nesto.

EDIT:
Fazon nesto ovako, da li valja za 90 evra....
https://www.olx.ba/artikal/26341662/elektricna-gitara/

za sto evra nema tako nešto

yamaha pacifica 112 za 120-150 evra i neki vox/randall/microcube za 50-80 evra

ovo
https://www.kupujemprodajem.com/Yamaha-Pacifica-112X-54940172-oglas.htm?filter_id=166210052
ili ovo
https://www.kupujemprodajem.com/Yamaha-Pacifica-112J-54706441-oglas.htm
+ ovo
https://www.kupujemprodajem.com/Pojacalo-ROLAND-Cube-15-fiksno-54778064-oglas.htm

al znam da svakako nećeš da me poslušaš i kupićeš neki govno kombo gitara+pojačalo od sto evra na kupujemprodajem, kao što me nikad niko ne posluša, uvek čestitam na uštedi od pedeset evra za instrument koji ne gubi cenu i koji ti stoji u kući 10+ godina

Prvo treba da probaš deset različitih gitara u rangu 150-350 evra u prodavnicama i da skapiraš zašto je jedna skuplja od one druge, posle možeš sam da probaš uživo i ovu što si okačio i da proceniš jel ti radi posao ili ti treba nešto bolje

Ali okej je to za sto evra, pod uslovom da ne pušta štim

S druge strane, pacifike su već 25 godina provereno najbolje gitare u tom cenovnom rangu, ozbiljne radne sprave za studio i imaju i hambaker magnet kojim možeš da se upoznaš s tvrđim tonom i proceniš da li ti to treba, pa proceni sam...Sranje instrument, uzrok broj 2 zašto neko batali sviranje, odma nakon lenjosti

Srećna Nova godina vama i vašim gitarama i sve najbolje

Ma dotezao sam sve što ima šraf hahaha... Pa šta zna, imam tu gitaru šest-sedam godina i u zadnje vreme vidim da bas žice i još neke ne drže štim. Ne moraju da se šire nego moraju da se buše nove rupe jer ono Stagovo sranje koje sam uzeo ime one zube koji se kao umeću. Video sam da imaju neke Bostonove koje su slične ali šta znam... I za ove Stagove sam skinuo čiviju i odneo onom liku u Mitros i slepac mi dao ovo i kaže da su iste. A ne bih da bušim gitaru. Imam dve ogrebotine na glavi gitare što mi napravili neki rođaci i redovno mi dođe da zaplačem od muke i da podavim govna mala.