Fudbal sa Romima

Iako nisam do sada u zivotu imao nikakve konflikte sa Romima,koji su u nasem narodu poznatiji kao Cigani,mora se priznati da u odredjenim situacijama koriste lukave trikove,prljavo igrajuci kako bi preokrenuli situaciju u svoju korist.Sibicari su opste poznate lopuze,saneri takodje,a kada se nadjete sa njima na fudbalskom terenu,budite spremni na sve,jer se oni nece tako lako odreci pobede..

X:"E brate igramo fudbal veceras u 7,bice 2,3 ekipe,pa cemo se menjamo.."
    Y:"Ok,vidimo se!"
    18:45...Na terenu su 4 ekipe,jer su Romi iz kraja culi da ce biti fudbala,pa su dosli i oni da odigraju,
    Samir:"Ej ej,ajde ajde se izdelimo,10 minuta da igramo celu,evo mi prvi sa nekim,ionako cemo da igramo jedno 2,3 sata.."
    Naravno popustis im,da se ne bi svadjao,i tako krene fudbal...
    Radasin:"Ej Samire,baci malo Ronaldu loptu,nemoj sve sam!"
    Druga ekipa povede sa 1:0,Romi napadaju,u kaznenom neka bezazlena situacija,klasicno remplovanje,Ronaldo pada kao pokosen,ostatak Roma skace sa tribine:"Aj aj aj,penal,penal!!!"
    Samir deda,sa sve Samirovom petogodisnjom cerkicom u rukama(Samir ima 19 godina):"Pusti Ronalda da sutira penal on je brz!!!"
    Ronaldo masi penal,drugari iz ekipe ga pljuju,cale i deda mu psuju sa tribina "majku ciganjsku".Nakon par napad Dzemal kosi Marka iz druge ekipe,ovaj pada,pocepa koleno,naravno ni govora od penala,video deka Gagi!
    Pri kraju utakmice,povede druga ekipa 2:0,tu je vec kraj,Samir i drugovi pokusavaju da iseniraju jos jedan penal,traze ruku,Samir se kune u cerku da je bila,ne dobija penal,negodovanje sa tribina se cuje kilometar dalje,Romi se kupe sa terena pre isteka 10. minuta,pricaju kako su pokradeni,da su dobili penal,izjednacili bi pa bi dobili,a sve je to kako kaze Ronaldo:"Zato zato,sto smo Cigani pa nam ne date penal!" Odlaze sa terena i kazu da ih nikad vise ne zovu na fudbal...
    Pa jeste u pravu su...nisu oni budale pa da ih kradu stalno...