
Nekada, izraz je opisivao nezahvalnu i razmaženu osobu, večito nezadovoljnu koliko god mu ugađali.
Danas, opisuje muškarca čija je životna saputnica opsednuta zdravim životom i ishranom, a da bude još gore i njemu to nameće. A često se i ova tumačenja prepliću, zavisno od aspekta.
- E, nek’ ide u kurac sve, gotovo, kraj, razvodim se!
- Kad pre?! A što to, prijatelju? Da te nije prevarila ili tako nešto…
- Još gore! Jeb’o je zdrav život, ishrana bogata onim stvarima koje ne mogu ni da izgovorim kako se zovu!
- Nije valjda Filgudovka?
- Zagrižena! Jebote, samo neko zrnevlje i travke kuva, ništa bazirano na svinji, ej! Čak ni beli ‘lebac ne kupuje, i to uzima nekakav pun tih semenki i hrane za papagaje, nek’ se goni u tri lepe!
- Dobro, možda to i jeste zdravo…
- Aha! Toliko zdravo da ću da se razbolim, nisam ja na to navik’o!
Na pitanje: „Ko je bio Mocart?“ duhoviti posetioci internet sajta Vukajlija, rečnik slenga, odgovaraju: „Svestrana ličnost. Čovek koji je komponovao muziku za Nokiu. Inače, bio je poslastičar i izmislio je Mozzart kugle. A voleo je i da se kladi...“
Danas · 06. Novembar 2008.
:+D, Kopmletno lepo odrađeno...
vobra!
Sjajna. Hvala dobrom Gospodu što ova moja ne vuče na tu stranu :)
++
Profe, je l' se lično iskustvo baš toliko vidi? :(
Blagodarim, narode
+