
Evo jednog pomalo morbidnog, ali vrlo ilustrativnog primjera koji pokazuje vrhunsku kompleksnost ljudske psihe.
1. Čitate tekst o kanibalizmu i počnete se smijati (primarna emocija - smiješno)
2. Zabrinete se zbog sopstvene reakcije što su vam takve stvari smiješne i pitate se da li ste nastrani (sekundarna emocija - zabrinutost)
3. Drago vam je što ste se zabrinuli, jer rezonujete ovako: da ste stvarno nastrani, bilo bi vas baš briga (tercijarna emocija - zadovoljstvo, olakšanje)
4. Nakon olakšanja i spoznaje da ste ipak normalni, probudi se u vama malo ponosa, zbog toga što smatrate da ste posebno duhoviti, obdareni crnim humorom i nestašni, ako možete pronaći nešto smiješno u stvarima poput kanibalizma. (kvartarna emocija - ponos)
A sve te emocije pokrenute jednim jedinim tekstom o kanibalizmu, i sve one se u vama izmijenjale kroz nekoliko trenutaka, možda i bez vaše pune svijesti. - E to je kompleksnost ljudske psihe.
U subotu, 27. novembra 2010. u Klubu studenata tehnike biće održana smotra sadržaja popularnog šaljivog sajta. Vukajlija je mesto gde se Internet zajednica okuplja kako bi na duhovit i originalan način definisala reči i izraze, sleng termine, našu svakodnevnicu i aktuelne događaje, po paroli - „Ovde možete da definišete sve ono što ste oduvek želeli, a nije imao ko da vas pita”.
Mondo · 25. Novembar 2010.
Јовичићу, плус. ;)
+ care
Verovatni si čuo od Kolje (Smak belog dugmeta) pesmu o pedofiliji...