
U poslednje vreme sve zastupljeniji pozdrav među mladim muškarcima, pogotovo kod tinejdžera i mlađih adolescenata. Najveće ironija je u tome što ovakav način pozdravljanja praktikuju oni klinci koji ulažu najviše truda u svoj mačo-patriotsko-mafijaški imidž. To je za nas rođene pre devedesetih smešno, s obzirom da su se u naše vreme tako pozdravljale samo devojčice. Prvo, muškarci iz naše generacije ljube u obraz druge muškarce samo pri čestitanju Nove godine, slave i ženidbe. Drugo, ako već radiš na patriotsko-mačo imidžu ljubi se tri puta, a ne jednom.
Napomena:
Kada koristiš ovaj način pozdravljanja u Srbiji ne izgledaš kao Toni Soprano iz serije Sopranovi ili kao Majkl Korleone iz filma Kum, več izgledaš kao Džek iz serije Vil i Grejs.
Na sajtu vukajlija.com definisan je pluskvamfutur I i II , poseban morfološki oblik glagola, kojim se služe političari kada govore o ulasku Srbije u Evropsku uniju.
Kurir · 20. Februar 2011.