Nedostupna tačka svraba

Piskaralo 2009-11-30 13:20:36 +0000

Mesto, najčešće na leđima gde počinje da vas ludački svrbi. Ludite, ne znate šta ćete. Počinjete da se drljate o španski zid. Slaba vajda. Češagiju ne držite u kući, ruka vam je zamalo prekratka da dohvatite. Sad vam je žao što ste skratili nokte. Padaju vam na pamet lude ideje i u ruke uzimate nož, viljušku, šrafciger, kašiku za cipele, špic od oklagije, razderujete leđa i okolinu, ali famozna tačka i dalje svrbi. Nikako ne možete da pogodite epicentar. Pribegavate poslednjoj meri, pozivate ukućane u pomoć i rušite parolu "Tuđa ruka svrab ne češe".

- E tu tu, još malo dole, ne ne, sad malo desno, ne tu, sad si predaleko, vrati se... -
- Pa gde 'oćeš, ti mene zajebavaš bre! -
- Uufff.. e ne vredi ovako kad ne znaš... izluđuje me... slušaj, ovako ćemo: uzmi flomaster, pa mi nacrtaj po leđima osam uspravnih i osam vodoravnih crta... Jel jesi? E tako! Sad me počeši na g4!

1
34 : 6
  1. jao... najgore su bobuljice na ledjima... mozes da ih dohvatis al ti nezgodno da iscedis..

Najnovije definicije

Rekli o sajtu

Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!

Biznisblog · 26. Decembar 2007.