
Odavanje priznanja nekoj osobi, pošto smo bezuspešno pokušali da je zamenimo u obavljanju njenih redovnih obaveza. Može da se koristi i u posprdnom značenju kao varijanta izraza nije tebi lako.
1)
Milica:”Gorane, moram da izađem na kratko. Je l’ možeš da se javljaš na telefon dok se ne vratim.”
Goran:”Nema problema.”
--------------------------------------------
5 ipo minuta kasnije
Milica:”Vratila sam se! Hvala ti.”
Goran:”Jebote zvonilo je k’o na železničkoj stanici! Nije lako biti ti.”
2)
A:”Je l’ možeš da mi pričuvaš klince samo da skoknem do banke da završim nešto.”
B:”Znaš da volim decu. Nema problema!”
----------------------------------------------
Posle pola sata
A:”Hvala ti puno! Kakvi su bili?”
B:”Bili su dobri, al’ nije lako biti ti,. Puni su energije!” (B u stvari misli:”Sutra idem da se raspitam za vazektomiju)
3)
A:”Najviše se ispričam telefonom kada je pogrešan broj.”
B:”Što je l’ si patološki opširan?”
A:”Ma jok, nego zato što ih izložim kao majmune.”
B:”Nije lako biti ti.” (u smislu nije tebi lako / primedba RD)
Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!
Biznisblog · 26. Decembar 2007.
1.Nije lako biti tigar na poslu i VIP Vukajlijaš i imati šefa koji je čest junak tvojih primera....
2.Ako si opet bio B...da ti nisam u koži...;)
3.Ko je Milica...imaš sliku?....;)))
++
Reservoir dog (skraceno RD): Daj napisi 5 def. umesto mene, moram da idem kod sefa na sastanak
Kolega od RD: Vazi, nema frke!
Posle 3 sata:
RD: Hvala care!
Kolega od RD: Nema na cemu! Evo ti pogledaj!
RD: Au... svaka cast! 5 definicija u saldu -102 popularnost!
Kolega od RD: Jebi ga batice, nije lako biti ti!
Hahahahahaha
Pa vi niste normalni. Preporučiću vas šefu :-)))))))))))
divlje, divlje... tigre :D