Prijava
  1.    

    Supermen

    Strip/film junak koji je verovatno pravljen iz čiste zajebancije i dosade umetnika kojima je došlo preko glave da smišljaju razna imena i sposobnosti, pa su sve čega su mogli da se sete strpali u jednog lika.

    "Je l' Džorž, šta misliš, da l' da mu stavimu neke lasere u očima, a?"

    "A, Majk, jebem mu sunce, po stoti put, kakve veze ima gravitacija neke planete sa očima?"

    "A, 'de znam, ko još misli o tome, nisam ni ja tebe pitao koja ti je fora sa onim kriptonitom, pa smo ga ubacili"

    " Pa, normalno da smo ubacili, kad si ti odlučio da ima sposobnost da leti toliko brzo da vraća vreme unazad, da ne pričamo o tome kakve veze ima letenje sa njegovim poreklom. "

  2.    

    Monopol

    Anketa sprovedena među direktorima javnih preduzeća je pokazala da od svih igara oni najviše vole društvenu igru Monopol.

    Ulica poskupljenja infostana 20.000
    Ulica poskupljenja struje 25.000
    Ulica poskupljenja benzina 30.000
    Ulica poskupljenja potrošačke korpe 35.000
    Ulica ...

    Bila bi ovo smešna definicija, samo da nije tako tužna.

  3.    

    Oba

    Vrste vina koje se služe u tradicionalnim srpskim kafanama ( pri tom ne mislim na ove fensi klabane, generisanih imena i jos više generisanih gostiju (prim.aut) ).
    Pandan žutom i crnom soku!

    K: 'barveče, šta ćete?
    A: Zdravo, daćete meni jedno pivo?
    K: Nije ti ovo amrički film pa da samo kažeš pivo, reci kojećeš?
    A: Da nemate možda Tuborg?
    K: Ta stranjska govna ne držimo. Pričaj oćeš Nektar, Jelen ili Lav?
    A: Može onda Lav!
    K: Ti štaćeš?
    B: Meni dupli Vinjau!
    K: Dobro, a ti?
    J: Kakva vina imate?
    K: Oba!!!
    J: Ne razumijem?!?!?
    K: Imamo i ovo za ove što presijecaju Gemištom, a i crno za Bambus?
    J: Ništa, dajte i meni pivo, ovaj LAV, LAV. I ako može čaša.
    K: Šta će ti čaša!

  4.    

    Džon, Majkl i Toni

    Imena koja nose 97,3% glavnih aktera iz holivudskih filmova.Otprilike kao što su se davala imena u našim partizanskim ostvarenjima ( Drug Uča, Drug Stari, Jastreb, Galeb Tetreb), tako i američke filmadžije , kada osete da nemaju neku kreativnu ideju , samo daju junaku neko od ovih imena i uspeh je zagarantovan.

    1.DŽON- Kada spaziš ovo ime u filmu odmah znaj: film je akcija i ne postoji šansa da junak sa pomenutim imenom pogine. On će obavezno pobiti oko 132 loša momka, imati seks sa zgodnom curom iz bara , koja u stvari radi kao agent za CIA, i voziće najbrža kola , sa kojima će prolaziti kroz gužve NY, a da im čak i ne pokvari boju i lak...

    2.TONI- Kada spaziš ovo ime u filmu znaj: film je neka mafijaška zajebancija, a pomenuti Toni ima para ko pleve, skupa odela, zlatne zube, zlatna kola, radni sto od mahagonija i devojke od slonovače...nažalost desi se da uvek gine na kraju (za razliku od Džona)

    3.MAJKL- Kada spaziš ovo ime u filmu znaj- film je izbalansiran izmedju nekoliko žanrova a rečeni Majkl može biti psihopata, mafija, superheroj ili jebač (kako se već reditelju omililo).Zavisi od žanra da li će Majkl da vrši pokolj ili u pokolju da gine...

    DŽON- Rambo, Mekejn...
    TONI- Montana, Soprano, Stark...
    MAJKL- Majers, Korleone, Skofild

  5.    

    Taktika "zbuni Evropu"

    Prvo na evroviziju posaljemo ljude bez imena,pa onda pjevacicu koja lici na pjevaca, pa lika koji nit je pjevac nit izgleda ko musko.Pitam se a pomalo i bojim sta je sledece?

  6.    

    šta ima novo, kako si

    recenica koja se izgovara kad sretnes nekog na ulici, i znas da ga poznajes, al ne secas se odakle, ni kako se zove. sluzi za otkrivanje imena te osobe, kao i nekih podataka koji bi mogli pomoci pri njegovom otkrivanju

  7.    

    Kurton Netvork

    Nekada zajebancija oko imena najboljeg kanala sa crtaćima, Cartoon Network-a.
    Danas, ni malo nećete pogršiti ako ovaj, nekad kultni kanal, tako nazovete. Kako nisam sklon eufemizmima, a ni suptilnost mi nije jača strana, reći ću i zašto: crtani filmovi su im danas go' kurac.

    Mama: Dosadan si više sa tom skupštinom, pusti detetu Kurton Netvork...
    Tata: Ma bolje da gleda Kursadžije...

  8.    

    Ja bih ga zapalio

    Recenica kojom jasno stavljas do znanja sta bi ti uradio da ti je kum "nadenuo" jedno od smesnih imena (a ima ih mnogo da ne kazem pun kurac )
    Kamenko...
    Drvenko...
    Grozdimir...
    Dobrašin...
    Dojčilo...
    Zvonko...

    - Cao , ja sam Milos !
    - Cao , ja sam Hranislav !
    - Jel me jebes? Kakvo je to ime ?? Ozbiljno ? Jel se tako zoves ?
    - Ma da bre , kum mi ga je odabrao .
    - Brate , ja bih ga zapalio da mi je to uradio, pa sjebo te za ceo zivot .
    - Znam brate, nista me ne pitaj , ne znaš moju muku , nego jel si doneo onu pornjavu sto smo se dogovorili ??? Kolko para ?
    - Jesam, nista za tebe ( kako da ti naplatim ) uzecu ti od kuma ! Heheh
    ---------------------------------------------------------------

  9.    

    Gravesen

    Kaže se za krupnog momka izrazito belog tena koji prosto vapi za rvanjem, lomljenjem, kidanjem i vađenjem džigerica. Naziv proizišao iz imena čuvenog danskog odbrambenog igrača koji ima baš ovakve manire engleskog pedigrea.

    - Video sam juče Mileta Gravesena, izašao na vikend...Nešto se ofucao, izgleda da se smirio u ćuzi...

    - Teško batice, Gravesen je to...Već sam čuo da se raspituje za Gagu Pikea; kaže promangupirao se mnogo.

  10.    

    Džad Lou

    Misteriozna osoba koja postoji samo u srpskim tabloidima i nazovi-magazinima, vrlo često pored njegovog imena stoji slika glumca od krvi i mesa koji se zove Džud Lo. Takođe, još jedan dokaz nepismenosti i neupućenosti srpskih "novinara-prepisivača" i stepena opšte "obrazovanosti" u dragoj nam Srbiji.

    "Džad Lou po četvrti put postao otac!"

  11.    

    Auto otpadi

    Lepote predgrađa Beograda i drugih većih gradova. Nose najoriginalnija imena poput životinja (Pevac, Labud) do onoga što se prvo pored njih nalazi (Dupla puna) kao što je slučaj sa jednim na ibarskoj magistrali uz duplu punu liniju.

    -Otpao mi retrovizor, a skupo mi da kupujem novi.
    -Ma sigurno imaš gore na Duploj punoj, opušteno

  12.    

    Limundžada

    Vitaminska bomba , pomešana limunada sa oranžadom.

    Vadi iz mrtvih.

    Smešna stvar bili mi neki stranci u gostima i kad sam im pomunuo oranžadu smejali su se jer prvi put čuju za to, čuli su za limunadu ali za oranžadiu prvi put čuju i bukvalno su se cepali od smeha. nije im smešan sok nego naziv, ja nisam razumeo zašto.

    A kad sam im pomenuo limundžadu tome se nisu smejali već nisu verovali jer misle da ih palim i zezam.

  13.    

    Likovi koji se predstavljaju po nadimku

    Preiritantna grupa nabedjenih kulovčina. Krasi ih ljigava navika da prilikom upoznavanja umesto krštenog i u matičnu knjigu upisanog imena, upotrebe svoj obično opako lejm nadimak, koji su obično sami sebi dali. Najbolja reakcija je da ruku koju si im pružio produžiš u šamar, a može da padne i neki špic u cevanicu.

    - Eeee, gde ste, pacovi, stiže Kimi sa vopijem! Ej, gitarista, tebe ne znam. Ja sam Bogdan.
    - Džimi. Mislim zovem se Kosta, ali Džimi zbog džitre.
    - Okej, pošto si Kosta, ja ću te zvati Kofi, može?
    ••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••
    - Goran.
    - Sima, drago mi je.
    - Sima ti ime ili od prezimena Simić?
    - Ma jok, ličim na kera.
    •••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••
    - Može jedan koktel na moj račun, lutko?
    - Hihi, pa može. Ja sam Darija.
    - Mosasaurus.
    - Aj puši bre kurac, debilu!

  14.    

    Džibut

    Totalni kreten, nepoznavalac nečega o čemu mlati bez prekida, ovaj naziv poreklo vodi od imena male afričke zemlje Džibuti, druge veze sa njom nema, ali kombinacija slova ima neku težinu pa se kod nas smatra kao uvreda....

  15.    

    bacati bisere pred svinje

    Reći ili uraditi nešto pametno pred ljudima koji lepo i pametno ne mogu razumeti.

    Kad, recimo, Jovičić dobije 3.5 pozitivna brojanja jer mu "definicija nije smešna".

  16.    

    Rečnik

    Reč koja označava ime pod kojim nastupaš na socijalnim mrežama. Sa pojavljivanjem socijalnih mreža mogli ste videti kreativne ljude, ali i likove čija su imena sušta suprotnost njih samih u realnom svetu. Kakva je situacija danas, procenite sami.

    - Vrengavi, koji ti je nik tamo?
    - Marko Antonije, što?
    - Da te dodam...

  17.    

    Mao Ce Tung

    Nadimak nekoga čija se zapažanja svode na očiglednost, a on sam pritom misli da je veliki mudrac. Potiče od imena kineskog veliog vođe, poznatog po svojoj velikoj mudrosti i njegove nadaleko čuvene izreke :''Kud' se god okreneš, dupe ti pozadi.''

    Na terenu u školskom dvorištu igra se fudbal.
    Dežurni filozof: Brate, šutiraj iz sve snage! Što je jače šutneš, to će brže da ide!
    Ja: Alo, filozofe, iskuliraj, nemoj da si Mao Ce Tung

  18.    

    Jedna Jelena iz Beograda

    Svima nama iz van prestonickih gradova je bila prva riba.Naravno izmisljena.Koristila se kao odgovor na zezanje starijih kako nikada nismo imali ribu.Naravno,nisu samo Jelene u pitanju.Sva moguca imena se koriste za izmisljenu ,,devojku''

    Osmak: 'De si mali,gde ti picka?A desna ruka,nema sta
    Osmaci: hahahahaha
    Sedmak: Nije tacno,imam ribu,Nevenu iz Bg-a
    Osmak: A jel? I ja sam imao 15 Neveni

    Sedmak se vraca kuci svojoj jedinoj ljubavi - Desanki Sakic

  19.    

    Mutimir

    Izvrnuta grčka konstrukcija, imena srpskog kneza Budimira (853-891), sina kneza Vlastimira (822-853).
    Izraz za mutne ljude, pre svega za one na visokim pozicijama, biznismene, političare, državnike, tajkune itd.

    - Veliki li je mutimir, bio taj maršal Tito!...

  20.    

    Domaće urbane legende o stranim muzičarima

    Nastale zbog potrebe, koja je opet proistekla iz uverenja da je znanje stranaca o nama veće nego što se čini i da ipak nismo toliko minorni kada je reč o globalnoj rock sceni, da se velika imena strane rock muzike dovedu u vezu sa našim narodom. Najčešće su neistinite, a neretko se graniče sa fantastikom.

    Na pitanje novinara da li u svetu postoji još neko ko svira dobro kao i on, Jimi Hendrix je odgovorio: "Ima jedan gitarista, na Balkanu". Hendrix je, navodno, mislio na Radomira Mihajlovića Točka.
    Na stranu to što Hendrix sebe nikad nije smatrao najbojim (Clapton, koji je slavu stekao pre njega, mu je bio jedan od uzora) - Hendrix je umro 1970, a grupa Smak je osnovana godinu dana kasnije. Osim ako Hendrix nije imao prilike da čuje Točka u nekom od njegovih ranijih bendova?

    Iron Maiden su 1985. svirali kao predgrupa za Bijelo Dugme. Bruce Dickinson je tom prilikom izjavio da je Tifa jedan od najboljih vokala koje je ikada čuo.
    Iron Maiden su zaista nastupili na rock spektaklu Bijelog Dugmeta održanom na hipodromu 1981. godine, ali zvanično kao jedan od učesnika spektakla a ne predgrupa (iako su, jelte, svirali pre Dugmića). U to vreme ni Bruce ni Tifa nisu bili na čelu ova dva benda. A ako se pitate da li je možda Paul Di'Anno izjavio nešto takvo za Bebeka: godinama kasnije Dejan Cukić je u jednom intervjuu pitao Di'Anna da li se kojim čudom seća tog koncerta, na šta je ovaj odgovorio "Naravno, ozvučenje je bilo očajno i probudio sam se u Italiji".

    Axl Rose ima na ruci istetovirana "četiri S"! Na jednom koncertu koji je organizovan u cilju prikupljanja pomoći za decu Muslimana nastradalih u ratu u Bosni, Axl je izašao na scenu, otpevao pola pesme, a zatim rekao "A šta je sa srpskom decom?!" i bacio mikrofon. Ovakvu naklonost prema Srbima Axl oseća zato što mu je najbolji drug na koledžu bio Srbin.
    Poznavaoci losanđeleske metal scene 80-ih znaju da je među njenim zvezdama bilo vrlo malo fakultetski obrazovanih ljudi. Axl nema istetoviran srpski grb - možda se nekom učinilo da je krst sa omota albuma Appetite for Destruction u stvari krst sa četiri ocila. Na kraju krajeva, zašto bi jednog od najvećih drkoša u istoriji rocka (uz svo poštovanje prema njegovom delu) bilo briga za bilo kakvu decu, žrtve bilo kakvog rata.

    Na kraju, nešto za šta nema potvrde (osim intervjua, koji nije čitao niko koga poznaje autor definicije) ali za šta postoje velike šanse da je istina: Na koncertu grupe Deep Purple u Beogradu 1975. kao predgrupa nastupila je grupa Smak, iako je trebalo da nastupi Ronnie James Dio sa svojim tadašnjim bendom Elf. Godinama kasnije, jedan naš novinara je pitao Dia da li mu je krivo što mu je Smak 1975. u Beogradu (!) "preoteo" mesto predgrupe Deep Purpleu, na šta je Dio odgovorio: "Who the fuck is Smak?"