Prijava
  1.    

    Kad svinja vidi avion

    Isto što i "kad babina sisa bude zategnuta" i "kad na kurcu nikne nokat", samo različito. Ima čak i nastavak. Izraz nastao usled svinjine nemogućnosti da podigne glavu i sinonim je za nešto što se nikad neće desiti, ili hoće, al' malo morgen.

    - Moderatori, pičke, godinu dana sam aktivan na sajtu i svakodnevno pišem i vi nećete ništa da mi odaberete..
    - Hoćemo. Al' kad svinja vidi avion.
    - Xaxa, što smo šaljivi.. a šta ako se to i desi?
    - Ništa. I kad ga vidi neće znati šta je, lololo.

  2.    

    Šiša,Ošiš

    Šiša je reč koju govorimo kao izgovor da lupimo nekom čvrgu,macolu,kokavac,posle šišanja.
    Ošiš je reč koju govorimo da bi izbegli čvrgu,macolu,kokavac,posle šišanja.

    A:Šiša,dodji na macolu
    B:Mrš...
    ...................................
    B:Ošiš!
    A:Izvuko si se ovaj put!

  3.    

    Njega šiša samo frizer

    Kažemo za osobu koja je u društvu pokupila epitet "Kaspera". Lik kojeg niko ne jebe ni pet posto, narodski rečeno niko ga ne šiša ni za šta.

    - Pa Janice pogledaj ovog Milojka, duša draga, niko ne obraća pažnju na njega, a stvarno se momak trudi.
    - Ma šta da ti pričam, jadničak, njega izgleda samo frizer šiša.

  4.    

    vidi ga mali ker

    dodji,ker,mali ker

  5.    

    Znojiš li se između sisa?

    Pitanje kojim se utvrđuje da li su cavine sise velike ili ih je samo nabudžila sunđerima i drugim pomagalima. Ako se znoji sisa je prava, mesnata i sjajna, a ako se ne znoji u pitanju je sunđer koji kupi vlagu.

    LepiZnojko: E mala, znojiš li se između sisa?
    Sisata cava: Mrš bre iskompleksirana svinjo...
    LepiZnojko: A da, sunđeri...Nema veze, dođi da te LepiZnojko oznoji.

  6.    

    Veni, vidi, vinjak

    Veni, vidi, vici

    Veni, vidi, vici - Julije Cezar u Senatu onomad 47 a.C.

    Veni,vidi,vinjak - Ja svakodnevno u Kaleniću

  7.    

    Sisa

    Karakterna osobina.

    Ispao si sisa do jaja!

  8.    

    dizel sisa

    Babina sisa, gotova da se upaše.

  9.    

    SISA

    Steel Industry Systems Association (prowerite na www.sisa.net)

  10.    

    E sad vidi pa razvali

    Imperativ kojim vam vaš ćale predlaže da uništite nešto što ste tek dobili.

    E ova nova stolica je baš udobna.
    A ti vidi pa razvali, na onoj si se klatio, na ovoj nećeš!

  11.    

    Gospodjo vidi vam se pička!

    Kažemo kad se nekoj starijoj ženi vidi pička, najčešće u gradskim autobusima.

    Arči: Gospodjo vidi vam se pička!
    Gospodja: Jao baš vam hvala mladiću.

  12.    

    Ne vidi se

    Vidi se! Itekako se vidi! Ubija, bode u oči!
    Ko bude duže gledao, oslijepiće.
    Ali, da bih izbjegao/la neprijatnu situaciju, naravno da ti to neću reći naglas, nego ću poricati, čime oboje ostajemo srećni i zadovoljni.

    Neke stvari je definitivno bolje prećutati, zarad opšteg mira, mala laž nikoga ne ubija, a hiljade života može spasiti.

    - Jao, vidi, je l' mi se puno ističe ovaj šlauf ovdje? Da ne oblačim ovu majicu?
    - Koji šlauf, šta pričaš? Super je!
    - Ma, nema potrebe da lažeš, znam da sam se udebljala..
    - Mrtav sam ozbiljan, ne vidi se ništa, čini ti se.

    ------------------------------------------------

    - Je l' se vidi puno ova fleka, jebem ti vino, izgledam k'o da sam se upiš'o!
    - Ma ne vidi se ništa, požuri, dok se ti opereš, otrijezniše se one, 'ajdeee!

  13.    

    Idi ga vidi, ućuto' se..

    Roditeljska preosetljivost na tišinu.

    (važi samo dok su deca mala)

    "Idi ga vidi, ućuto' se.."
    "Ček, samo još par minuta da dremnem."
    "Ama, diži se, ništa ne smrdi - znači nije se usro', garant je nešto slomio."

  14.    

    Sisa

    Sisa je velika stvar cak i kad je mala !

  15.    

    Može li još koja sisa da se okači?

    Pitanje svakog poštenog ljubitelja kačenja sisa na Vukajliji.

    Odgovor admina: dnevno samo pet puta po dve, da ne preterujemo.

  16.    

    Državna sisa

    Državna sisa je državna ustanova koja svojim zaposlenicima obezbeđuje više od jedan obrok dnevno.

    primer1.
    Narodna skupština je neka vrsta državne sise i to sise krave simentalke, i to ne obične nego Virdžinija rekorderka koja daje 60 l mleka dnevno.
    Primer2.
    -Auu kako ćeš sad da izađeš na kraj kad više nisi na državnu sisu!

  17.    

    Vidi sta sam nasao !

    Vidi sta sam nasao(uzeo)... ako cujete ovu recenicu izgovorenu od strane klinca starog 3 - 7 godina,znate da je nesto mnogo gadno,ali za decu fascinantno.

    Park,igraju se klinci....Dotrcava Marko.
    Marko : AAAA,Lukaaaaa,vidi sta sam nasao !!!!
    Luka : Sta,sta ??? Aaa,crknuti mis,eXtra !!! Milose,Milose vidi vidi !
    Milos: Jaoooo,sto je super !!! Ajde da pokazemo vaspitacici sta smo nasli.
    Drugarica Maja,tatina cera cuje graju i dolazi da vidi sta se zbiva .
    Maja : Sta imate to ?
    Marko :(Uzima misa za rep i krene da mlati iznad Majine glave ) Vidi,mis nasao sam ga ! Vidi,cak mu i creva vire !
    Maja vristi,place,bezi kod vaspitacice(koja se takodje plasi miseva,pa joj nije bilo dobro kad je ugledala prizor) dok se Marko,Luka i Milos zadovoljno smeju i misle kako je muski rod stvarno superiorniji od zenskog.

  18.    

    Smejala se koza ovci - vidi joj se dupe

    Ova poslovica se koristi kada se neko podsmeva nekom, a ne vidi da je i on kao taj kome se podsmeva. *Drugi deo poslovice se ne prica, to je deo koji treba da shvati onaj kome je poslovica izrečena.
    Pun izraz je: Smejala se koza ovci vidi joj se dupe, a i jednoj i drugoj se vidi dupe.

    Osoba A: Vidi ovog džebalebaroša!
    Osoba B: Smejala se koza ovci!

  19.    

    Veri Vidi Viči

    Skroz pogrešan sled koji slede mnogi bračni parovi. Ne znaju baš najbolje za koga se venčaju, tek kasnije vide o čemu se tu zapravo radi i naravno posle slede svađe. Sreća je jedino ako se sve završi na vreme bez uplitanja jadne dece u sve to. Logičan sled događaja bi trebao da glasi: Vidi, vidi, vidi, veri, voli, voli, voli.

  20.    

    sisa

    Sisa se (ne)javlja kod svih osoba zenskog pola! Drugacije se jos zove i baloni,pameloskopi...Zenu koja ima sise zovu pamela,a onu koja nema daska!!!

    Ici cu na nadogradnu Pameloskopa...
    Ala bi ja volele da imam te balone...