
Када почну, немате појма да имају везе са телефонима. Мислите да рекламирају неку серију или филм. Увек су сви из рекламе млади, лепи, паметни...човек би рек'о да су савршени. Ако се неко и појави од старијих изгледаће као најурбанији маторац на свету, који иде у корак са телефонима, интернетом и осталом технологијом. Сви се као супер друже, нико се не свађа, најлепша могућа слика, какве год то имало везе са телефонима.
Онда почну да кењају о интернету, како на сваком месту можеш да се конектујеш и томе слично, осталим залуђеницима за интернет. После ти покажу неке најбоље телефоне од само 1 динар, које после исплаћујеш још 16 година.
-Јао јеботе, овде на Пристаништу не могу да се конектујем.
-А?
-Не могу са новим Самсунг Галаксијем да изађем на нет!
-Аааа...а који ћеш сад курац на интернету, шетамо кејом?
-Па да изађем на мало да видим шта има на нету.
-Ало бре, залуђениче, јебо те твој интернет, изашао си да шеташ поред реке а не да се дописујеш са неким идиотима или шта већ!
Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!
Biznisblog · 26. Decembar 2007.
Totalno to. +