Strastveni ljubitelj čokolade

Zelen Lukac 2015-07-10 20:32:22 +0000

On čokoladu ne jede kao obični ljudi. Sve ostalo da, ali čokoladu ne. On u čokoladi uživa, doživljavajući skoro orgazmično uživanje u topljenju slasnog spoja kremaste teksture i kakao užitka. Može da drži jednu kockicu u ustima skoro beskonačno dugo, a svakoj novoj kockici pristupa na nov i drukčiji način, testirajući tako granice svoje izdržljivosti da istu ne proguta.

Strpljenje ovakvog ljubitelja, graniči se sa strpljenjem korisnika lošeg interneta. Čist hedonizam je protkan kroz svaki progutani ukus. On zna da prepozna kvalitetnu čokoladu, a kad je prepozna, ne ostaje ravnodušan prema njoj, nego je konzumira. Ponekad čak i duboko u noć.

Njegov sistem vrijednovanja slatkiša je jedinstven. On čokoladu stavlja na prvo mjesto, pa onda pet mjesta praznih, pa tek onda neki drugi slatiš, poput krema ili džema. Naljuti se kad ga ponudite turskom šećernom tablom, odbijajući da jede nešto što nema ni "L" od čokolade.

Da li je to prokletstvo ili dar, o tome prosuđuju oni koji se u njegovom prisustvu nađu. Jedno je sigurno: ako u rukama ima parče dobre čokolade, gustiraće ga koliko god može, i jedino ćete mu ga oteti ako ga mlatnete štaflom po glavi, ne bi li mu stisak popustio.

- Brate daj kockicu.
- Maaaaarš! Vi ste sve svoje čokolade pojeli!
- Ali samo jednu kockicu...
- Ne može! Moje su Šogete! I to karameeeela... Prešs... Maj prešssss....

11
12 : 12
  1. Ооо, како те разумем!

  2. Imadoh "prešs" trenutak skoro, pa me inspirisalo :)

  3. Ако нађеш неку са целим и крупним, а не оним крњавим лешницима, јави!

  4. Ja tražim ovu, ako nađeš, isto javi!
    Sad za sad mi je dostupna ova :)

  5. Па има ова де оћеш. Послаћу ти.

  6. javascript:void(0)

  7. Nussknacker najbolja.

  8. Oćem kupim. Nussknacker ću da nađem, i da probam.

  9. Imaš kod ovih sto prodaju čokolade na tezgama, ubedljivo najaca sa lešnikom.

  10. Idem na pijacu sutra da kupim :)
    Grampi, alal vjera na izboru

Najnovije definicije

Rekli o sajtu

Slavna Vukajlija. Ima glupih stvari, ima bezveznih, ali ima i jako puno brilijantnih. Neću previše dužiti, samo odite tam pa vidite sami. Samo jedno upozorenje - ima ponešto napisano i na ćirilici (iako smatram da svako, ko kolko-tolko drži do opće kulture zna ćirilicu).

Skodin blog · 04. Septembar 2010.