U sreću se uzda lud, a pametan u svoj...

gondra 2009-04-04 22:39:05 +0000

Veoma poznata, i kao takva izuzetno često upotrebljavana narodna izreka, čija se najveća vrednost ogleda u, gotovo, univerzalnoj primeni. Dakle, veći deo izreke je konstanta, a samo se, zavisno od situacije, ili potrebe menja zadnja reč. Važno je napomenuti da se, kao i sam jezik i dalje razvija, raste, zahvaljujući svima koji pronađu još neku, poslednju reč.
Ja ću za sada podeliti sa vama one koje poznajem: TRUD, SUD, SPRUD, UD

Upotreba navedene ne podleže autorskim pravima, jer se dodavanjem poslednje reči po vlastitom nahođenju, smatrate koautorom.

0
22 : 3

Najnovije definicije

Rekli o sajtu

Na pitanje: „Ko je bio Mocart?“ duhoviti posetioci internet sajta Vukajlija, rečnik slenga, odgovaraju: „Svestrana ličnost. Čovek koji je komponovao muziku za Nokiu. Inače, bio je poslastičar i izmislio je Mozzart kugle. A voleo je i da se kladi...“

Danas · 06. Novembar 2008.