Prijava

па то је кад си сиромашан духовно

pa zivi u jednom, izdaje 8 i uzima kiriju. Ako mu zatrebaju pare na gomili, proda neki od stanova, sto rece Mickey993 tesko da ce cena drasticno da padne a postoji mogucnost i da skoci. Tako da ti ta lova nije propala nikako.

jos kada bi uzeo stanove u izgradnji koji su dosta jeftiniji.mora malo da se popriceka i eto dobitka.uzmes u izgradnji za lupam 45 soma, realna vrednost kada se izgradi za godinu recimo je 60.dobitak.
podrazumeva se da ce se naci par pouzdanih investitora,a ne kod nekog ko je poceo 4 zgrade,jednu zavrsio i prodao stanove po 3 puta.mozes i napraviti zgradu,al to je akanje i verovatno bi te neko ubio.ili barem ranio.

Sva sreca pa se stanovi prodaju ko krompir, prodas ga casom, sta je to, pola godine godina

dok ga ne prodas,izdajes ga i opet si na dobitku.

Trazenje odrzive poljoprivredne kulture je kao trazenje zlata
Znam jednog koji je umro tako, ceo zivot trazi ,,kombinacije,, retko kad je nesto radio, uglavnom ugovara, veliki majstor

Tako je isto jedan u kaliforniji umro mislio da je video olupinu u pustinji, vise puta isao u pohod, trebalo je tu sredstava samo vode da se napoji pa ti vidi, jer prohodnost je moguca samo na konju a treba nedelju dana do navodne lokacije. Ispostavilo se da je fatamorgana, covek umro u zabludi. Gledo sam na diskaveriju

mickey993 izlupetao si tu malo jbg. Ne mozes reci da je zarada 400k evra, jer zavisi od kulture premnogo. Na hektaru zita i hektaru soje skoro nikada nije ista zarada. A ovaj tvoj ako ima 20 radnika i radi i voce i povrce uzima mozda i 5 puta vise para nego da ne drzi to.

Samo sto bi sa (relativno) novom masinerijom 400ha soje, zita, kukuruza i toga mogla da odrade i 3-4 coveka.

I nema firme, nego poljoprivredno gazdinstvo.

i jos je moj primer bio na 10 000 000 eura, znaci 10 puta vise nego ova cifra koju spominjete, znaci radilo bi se o mesecnoj kiriji od 20-25k evra....plus imas sve te nekretnine i dalje....

a i ovo za milion, koja je poenta sto ces kao tek za 30 godina da vratis milion, sta znaci to da imas milion u rukama?....i za 30 godina ces vratiti taj milion, plus ces imati milion u nekretninama, a ne samo taj milion koji ti se vrati....znaci jeste spor obrt al je svakako obrt...ne kazem da je to idealno, ali u nedostatku ideje i sigurnog biznis plana bolje i ovako zarobiti kapital nego ga puci na neku ''sjajnu'' biznis ideju

to je lose kad neko ima 100k evra pa kupi dva stana da izdaje, onda stvarno nikad ne pocrati pare, a to sto dobija mesecno je smesna cifra

a sad bi voleo da cujem biznis plan velikih biznis magova, koji i blizu 30e i dalje zive na racun roditelja, kako bi oni to ulozili milion evra

Ja bi ulozio u proizvodnju tresanja kilo 200 dinara a nema kontakta sa zemljom kaonkod jagoda npr ili krompira sve se bere sa odgovarajuce visine lagodno i mozes po stablu 30kg da.dobijes znaci 6000 po stablu puta deset drveta 60000. Da ne pricam da svake godine radja

a bas je realno porediti tezinu rada na njivi i uzimanje jednom mesecno kirije od stanova....

to kao da kazes ''imam druga koji uzima mesecno 50k dinara od kladionice'' i onda ti neko odgovori ''a jebes to, tolko zaradi i lik koji radi u rudniku kao stoka''

ajde biznis magovi dajte ideju sta biste uradili sa milion evra, i tvrdim da su sanse da vam to propadne u roku od dve godine vece od 80%, jer nemate iskustva ni u cemu ni znanja nekog

Ne razmisljam o tome jer nemam milion evra ali evo ti primera onako na prvu loptu:
-zar nije pametnije kupiti parče zemlje, sazidati zgradu, i prodavati te stanove (milionerima degenericima poput pezosa)? (Bogoljub Karić style)
-uložiti deo para u nešto čemu cena raste rapidno (zlato, nafta, bitkoini)
-otvoriti nekoliko hladnjaca pa otkupljivati voce (od milionera debila poput prosecne srbende) pa izvoziti

da imam neki dobar novac, usao bih u posao sa bitcoinsima, to ili pecenjare otvorio

opa maestro slicno razmisljamo

-zar nije pametnije kupiti parče zemlje, sazidati zgradu, i prodavati te stanove (milionerima degenericima poput pezosa)? (Bogoljub Karić style)

da bi prodao stan milioneru prvo bi morao imati dobru lokaciju, koju ces u beogradu morati da platis skoro pa milion, plus sto se to ne dobija tek tako da moze da uzme ko hoce....nego se zna koji igraci mogu time da se bave...plus sto ne mozes da zidas neki fuseraj i da ga naplatis kao boga oca jer niko nije kreten da placa nesto tolike pare...znaci moro bi dobro da ulozis i u zidanje, a vec si sjebo sve pare na lokaciju.
Znaci propala ideja...
a tek ovo oko kupovine zlata i nafte hahha i svega ostalog i trgovine po berzi...ljudi se skoluju za te stvari i sad ce neki lik polupismen da uleti sa milion maraka i postane milijarder preko noci...
a tek koji su tu rizici...

Polupismen? Za tebe sam doktor nauka sirotinjo, a za koju godinu cu biti i za ostatak sveta

Kolika bese mora da se polozi bankarska garancija da bi se otvorio lanac kladionica?

Lupicu sad ali mislim da je 200k evra?

Zapravo Pezikina priča pije vodu jedina ovde jbg. Jedini je konkretan. Jeste da treba da budeš lenčuga da po ceo dan piješ produženi s mlekom i i skupljaš kiriju ali muke bez
Osim Marka koji je ponudi pčele niko ništa nije konkretno dao xaaxaxax

maksimalni domet 95% vukajlijasa ce biti 50-60k dinara plata u zivotu, a sve neki ogromni biznis magovi i strucnjaci....
da kupis zlato ili naftu ne treba ti odma milion, moze i sa par hiljada evra da se kupi malo, pa kad tako rapidno raste ko sto kazes eto brzo onda gomile para