Prijava

Ništa meni od onoga što sam čuo na kratkom klipu nije smiješno. Prbi put sam noćas pustio neki njegov klip, iz naslova se vidi da je lik šovinista, šizofreničar (mada prije će biti UDBA-š).
Ali eto, kažem, neka bude da sve što on tvrdi, istina. I šta sad Srbi da rade? Hoće li i dalje imati egzistencijalne probleme? Natalitet je u padu, Crna Gora može nestati u sledećih 50-100 godina. On ne objašnjava ništa, samo unosi zabludu među ljude. Isto kao da upališ neki rijaliti i da kažeš da to gledaš samo zbog toga što su ti smiješne sise i psovke.

Pomaže li Afrikancima to što je u naučnom svijetu taj kontinent prihvaćen kao kolijevka civilizacije? Ista stvar i sa Deretićevim tvrdnjama.

Mnogo lakše ćeš da podneseš iščezavanje ako misliš da si u nečemu bio prvi, najbolji itd.

opasniji su ljudi koji selektivno uzimaju njegove izjave za istinite.

шта цар мисли о аутохтонистима, али не о овој будалчини јбг и мирољубу, него о осталима иоле нормалнијима који се баве тим темама (радован дамјановић нпр., иако се он одваја као од аутохтониста колико ја знам, а заправо је у истој гомили)? има л' ту ичега корисног или су сви само шарлатани и параноици?

е сад је цар неко мудо као па шта он мисли јао јао xd

ок озбиљно сам питао, хоћу да продискутујем с неким ко се озбиљно бави историјом о неким тврдњама за које ја мислим да су безвезе али не спорим да сви они убоду понеку ствар која делује потковано

едит: нисам стигао да едитујем први пост, ето рецимо радован дамјановић, који се као одваја од аутохтониста а заправо је ту с њима јбг

ne ubodi oni nista. nego stari fenomen mijesanja istine i izvala da bi izvale djelovale kao istina.

змају, ја мислим искрено да су одреда сви будале шизофрене, да су испараноисани, да су им за све криве стране службе циа наса ватикан, али неке ствари сам не могу да оспорим јер не знам довољно, е зато бих хтео да с неким ко је упућен добро и у званичну историју и у њихов (квази)рад попричам о томе

практично све теорије су им на неким климавим полудоказима, а као за курац окружен сам људима (не би веровали колико их је заправо који "преиспитују" ту теорију) које бих најрадије изломатао каменчином углаву јер ме смарају пречесто али јбг сад тренутно не може тако

не спорим апсолутно све, јбг верујем да успеју да "намиришу" понеку ситницу, али то су углавном неке историјски тривијалне ствари и сл.

рецимо овај радован дамјановић, слушао сам један интервју да видим баш о чему се ради, износи неке лингвистичке везе курацпалац и онако капирам да донекле може да се успостави нека веза али опет превише баљезгарија да би се тако нешто узело за озбиљно тек тако

Dok se Car ne javi, da dokumentujemo ovaj aspekt

лингвистичке везе курац палац

www.youtube.com/watch?v=n3IqXyzNm44

preporuka za 2:18

Ако те заиста интересује тај период, предлажем ти да погледаш радове покојног Тибора Живковића. А о Дамјановићу и сличним шарлатанима сам и превише писао и трошио времена, и не бих се више враћао.

https://www.youtube.com/watch?v=vh5FXXHNWa4

Da li u vašem gradu vikendom, a posebmo nedjeljom rade supermarketi, cvjećare, butici i sl.? Ovo su bitne teme.

Запањени смо сазнањима, које наши свештеници добијају на парохијама, кроз разговоре и исповјести, да је већина вјерника спријечена да дође на недјељно богослужење јер им њихов послодавац не дозвољава ни тај један једини слободан дан. А да ствар буде компликованија, често се испостави, да се ти послодавци јавно декларишу као вјерујући људи!

U kakvog Boga vi to vjerujete kad ne hajete za svoje sunarodnike od kojih su vam većina braća po vjeri... Ali neee, bitnije je da osam miliona ljudi kažu cijelom svijetu da može slobodno da ga puši, zajedno sa šiptarima. A to što djeca ne mogu biti sa svojim roditeljima za vikend zato što se vama pije Koka kola i preživa Smoki po cijenama ne puno manjim nego na pumpama, koje rade nonstop. Nego vi morate sa vašom savješću da živite, zato nam je sve super : )

http://mitropolija.com/2018/06/01/pismo-mitropolita-amfilohija-premijeru-dusku-markovicu-o-vjerskim-pravima-radnika/

Pa normalno da ce da rade prodavnice vikendom ne zivimo u pinosavi

mesja, po srbiji supermarketi rade svaki dan, a zaposleni imaju slobodne dane,samo što nisu slobodni nedeljom nego imaju neki raspored. uglavnom rade 24-26 dana mesečno, ako je radno vreme 8 sati.

to što ljudi u crnoj gori rade bez slobodnog dana je mnogo veći problem od toga da li će ići u crkvu

Imate PET dana u nedjelji sa obavite trgovinu. U normalnim zemljama supermarketi radnim danima rade samo prvu smjenu i vikendom ne, nego mi ne znamo šta ćemo sa sobom, dokonih umova smo pa idemo i oduzimamo tuđe vrijeme, život i namećemo im se. Mnogi namjerno.
Tako da ko ne uspije da se organizuje u PET dana, zaslužuje da krepava od gladi vikendom. I da umre, velike štete, prirodna selekcija. Ionako ti radnici u trgovinama rade za nikakve plate pa ih vikendom odlaskom u te radnje samo mrcvarite.

najvolim neđeljom da trgujem

ja isto. i ne mrcvarim kasirku jer je bila slobodna tipa u četvrtak ili tako nešto

kosmopolita, ti si na državnom poslu, i vi koliko znam imate 2 slobodna nedjeljno, godišnje odmore, vjerske i državne praznike... kako i treba da bude. Ali zašto se onda mirite sa činjenicom da ovi kod privatnika mogu da budu smatrani za nižu rasu? Ja vjernik nisam, a crnu goru sam pomenuo kao primjer, siguran sam da je situacija u većini balkanskih zemalja identična. Ali ljudima se moraju omogućiti prava na duhovni život. Isto kao što po zakonu imaju pravo na treće doba (penzioneri). Zabranujemo ljudima da imaju smisao u suštini.

uffff mesja... ja radim kod privatnika i kao većina ljudi u srbiji radim 40 sati nedeljno. meni je drugačije raspoređeno jer je takva priroda posla 12-24-12-48
al ovde ljudi u supermarketima isto rade 40 sati nedeljno, uglavnom osam sati pet dana.
samo što rade od srede do nedelje fazon, pa ne rade ponedeljak i utorak
ko kaže da se nedeljom isključivo mora biti slobodan, ne razumem zašto se to upinje toliko, a ne stavlja se akcenat na broj radnih sati

A paninaro lako je tebi da trguješ nedeljom kad živiš blizu bogomolje, prođeš pored, prekrstiš se i anulirano ti je

Није ми јасно какве везе касирке и духовни живот имају са ликом и делом параисторичара Јована Деретића?