Prijava

Брате, ја могу да поверујем у то, јер се мени десило пар пута кад сам био клинац, а о баби и деди који су живели доле нећу ни да причам!
Бабу и њену комшиницу Шиптарку су Шиптари и у новине турили '98. као неке непријатеље, јер се друже иако се доле заговнало, итд итд...

albancima ih mi zovemo, oni sebe nazivaju šiptarima, država šiperija ili tako nešto, uglavnom nešto što ima veze sa orlovima na albanskom.prije 3 godine sam bio u jednom konvoju koji je prevozio humanitarnu iz banjaluke za k. mitrovicu, toliko mržnje nigdje nisam sreo, bezrazložne, jer niko od nas osim jednog vozača nije bio do tada na KiM i nije im mogao nanijeti nikakvo zlo, ne generalizujem kažem što jeste, u mome selu žive dvije porodice koje su izbjegle iz okoline prizrena, hoćeš da ti pričam šta su preživjeli sve, ne mislim samo na '98. i '99., nego su još od osamdesetih trpjeli represalije sa njihove strane.

Zašto mora svaka jebena tema ove tematike da ode u kosovarenje sa sve klincima što su pročitali po fejzbicima kako je kosovo svetinja i kako su albanci neki narod koji se pojavio tek pre 10 godina i momentalno počeo da prisvaja svjatu serbsku zemlju?

Jebem ti stoku koja ne zna dalje da priča od šiptara i kosova!
Neka bar nauče razliku i odnose između šiptara, albanaca, srba i arnauta.

Kada ih neko pita da nabroje bar jednu svetinju sa kosova 90% njih odgovara sa "HILANDAR". Šta više diskutovati o tome?

Red je da se tema vrati na svoj put koji je upisan u nazivu.
Dakle, kakve su vaše reakcije na novo nastalu vladu?

znam ja da ima katolika, ali to se mjeri promilima u odnosu na ukupno stanovništvo, jeste eto imali su majku terezu, i većina tih katolika je u okolini prizrena.ako si upoznao albanca onda vjerovatno u u unutrašnjosti srbije gdje su oni manjina,a gdje god su manjina uvijek su tihi, sve dok ne budu u većini, kada srbin bude mogao otići na kosovo i slobodno pričati srpski, a da ga zato ne pokušaju odmah ubiti na ulici, onda povlačim svoju tvrdnju o njima.jedino što im poštujem, ima jedna pekara kod nas gdje prave dobar burek.

.jedino što im poštujem, ima jedna pekara kod nas gdje prave dobar burek.

+ 124

i ja sam za to da se prestane, svako ima svoje mišljenje na tu temu i nećemo ga tek tako usaglasiti, pa da se vratimo temi :), mene zanima da li neko zna ko je kandidat ove vlade za MVP?

E pa ti ne možeš razumeti tu mržnju, a ne mogu ni oni tvoju.
Ali da ti malo pomognem, evo šta vam nisu rekli na vestima: 1998. godine im je Sloba bukvalno jebao majku, znači ubistva, maltretiranje, progoni, pa vi ne znate da su naši dole te godine viljuškarima tovarili u kamione Šiptare, znači odvajali su im se delovi tela i padali, pa su morali rukama da ubacuju glave, creva, ruke, noge u te hladnjače i to sve jer su ovi gore iz Beograda tako naredili, ljudima su ostale traume za ceo život da bi se političari češkali po mudima u foteljama. Pa šta ako je Sloba otišao u Hag, toliko je ljudi najebalo dole i Srba i Albanaca, a on umro kao star čovek u lepom krevetu, a danas ga još mnogi slave kao sveca. Pa on kad je 1989. išao dole da održi govor, ovi mu rekli "nemoj, ubiće te", Sloba im odgovara: "nisam ja te sreće, ee da me ubiju na Vidovdan na Gazimestanu", pa čovek bi bukvalno bio proglašen za sveca. On nije prezao ni od čega. A do te 98-99. su prikrivani šiptarski zločini nad Srbima, umesto da je sve to u odgovarajuće vreme plasirano u svet, pa bi svi stali na našu stranu. Ne, mi smo trpeli 100 godina i onda rešili da naplatimo sve za godinu dana. Da, Albanci su proterivani, Sloba je imao podršku naroda, evo i sad da pitate ljude šta bi radili mi sa Kosovom kad je tamo 2 miliona Albanaca, odgovorili bi: "ne znam" ili "proteraćemo ih u Albaniju". Oni ne idu nikuda, rođeni su dole, braniće puškama svoje ognjište jer drugo nemaju. A plus imaju podršku pravih sila, a ne mi, imamo bednu Rusiju koja je dozvolila da Ameri bez problema sjebu nas, Irak, Libiju, Egipat, jedino ne daju Siriju, mada jmislim da su tu Ameri u pravu jer ljudi svaki dan ginu jer jebeni retus od predsednika ne želi da siđe s vlasti.

тачно сам знао
ко би реко чуда се десе... аууууу тито, устани на 5 минута, давиш шта се ради...

Kada ih neko pita da nabroje bar jednu svetinju sa kosova 90% njih odgovara sa "HILANDAR". Šta više diskutovati o tome?

Hahaha ovo je smešno jer je istinito

"Kada ih neko pita da nabroje bar jednu svetinju sa kosova 90% njih odgovara sa "HILANDAR". Šta više diskutovati o tome?

hahahhaa

Viš Mile ima nas tu malo strožijih.
To sa viljuškarima, bagerima, tijelima je istina. E sad, propaganda o napadima na Srbe na Kosovu prije 98. i 99. nije baš mogla da prođe u svijetu pošto je Jugoslavija neko vrijeme bila pod sankcijama, tako da nismo bili baš reprezentativni za marketinško djelovanje u svijetu. Jedino što ja zamjerim nama je to što smo pokazali elementarno nepoznavanje pravila etničkog čišćenja. Znači, tad se ubija sve i ne pušta se niko. Bilo je ostavljeno dovoljno vremena od strane međunarodne zajednice ali se pokazalo da ovdje nema sposobnosti da se za par mjeseci ubije 1500000 ljudi. Računam da bi ostali pobjegli. Opet bi skor za srpski narod bio isti, ne bi bili ništa više krivi nego što smo sad, neko bi izvinio par puta, bilo bi napravljeno par spomenika, samo što bi tada Šiptari živjeli u enklavama. Možda će neko reći da sam surovi nacionalista i nehuman ali ovdje se radi o čistoj demografskoj i ekonomskoj računici. Ako i sad neko misli da sam bolstan nek se vrati stotinjak godina unazad i krene od prvog svjetskog na ovamo, a ako i tad ne može zaključiti neke zakonitosti i pouke, nek se vrati u 1389. godinu na današnji dan. I naravno sad je kasno busati se u grudi "Kosovo je srce Srbije". Treba učiti djecu i nadati se drugoj prilici jer se ipak događaji u istoriji ciklično ponavljaju.

E to je naš problem, što tripujemo da je ovo srednji vek, da smo mi sila, da su Albanci nebitni, da nikoga ne zanimaju, a da Amerika ne postoji.
Alo buđenje!

Mile, mislim da se moja diskusija uopšte ne kosi sa tvojom, samo je brutalniji pogled na stvari. Barem sam dao mišljenje da bi trebalo čekati drugu priliku, a ti nisi dao nikakvo mišljenje. Išao si linijom manjeg otpora - samo kritike.

glavni
Viš Mile ima nas tu malo strožijih.
To sa viljuškarima, bagerima, tijelima je istina. E sad, propaganda o napadima na Srbe na Kosovu prije 98. i 99. nije baš mogla da prođe u svijetu pošto je Jugoslavija neko vrijeme bila pod sankcijama, tako da nismo bili baš reprezentativni za marketinško djelovanje u svijetu. Jedino što ja zamjerim nama je to što smo pokazali elementarno nepoznavanje pravila etničkog čišćenja. Znači, tad se ubija sve i ne pušta se niko. Bilo je ostavljeno dovoljno vremena od strane međunarodne zajednice ali se pokazalo da ovdje nema sposobnosti da se za par mjeseci ubije 1500000 ljudi. Računam da bi ostali pobjegli. Opet bi skor za srpski narod bio isti, ne bi bili ništa više krivi nego što smo sad, neko bi izvinio par puta, bilo bi napravljeno par spomenika, samo što bi tada Šiptari živjeli u enklavama. Možda će neko reći da sam surovi nacionalista i nehuman ali ovdje se radi o čistoj demografskoj i ekonomskoj računici. Ako i sad neko misli da sam bolstan nek se vrati stotinjak godina unazad i krene od prvog svjetskog na ovamo, a ako i tad ne može zaključiti neke zakonitosti i pouke, nek se vrati u 1389. godinu na današnji dan. I naravno sad je kasno busati se u grudi "Kosovo je srce Srbije". Treba učiti djecu i nadati se drugoj prilici jer se ipak događaji u istoriji ciklično ponavljaju.

sa većinom se slažem, ali ne mogu da razumiju nas koji smo preživjeli stradanja u ratu od te druge strane, lako je njima i oprostiti kada nemaju šta, nisu oni imali gubitaka kao mi, nisu oni vidjeli leš bez glave sa tragovima mučenja na sebi, ja njih mrzim jer su za svoje zločini prošli nekažnjeno, a oni nisu bili mali, i onda dođe neko pa kaže da moramo sve zaboraviti, nije to lako i nije moguće, ti znaš o čemu pričam, tebi je poznat sijekovac.

jebali smo zeca, valsinarb90 je odbanovan :D

Baš bi volio da čujem Mileta šta će reći za Sijekovac? Nek malo progugla. Rata tada nije bilo na vidiku i pokolj iz čista mira.

Rata tada nije bilo na vidiku i pokolj iz čista mira.

upravo tako, sijekovac je za mene početak rata u bih, i dokaz ko je pravi agresor.

Bruce
Šta vam je bre ljudi, zar vi stvarno mislite da se oni među sobom nešto glože i svađaju? Da ih zanima imate li vi hleba i igara ili samo igara? Kad je SPS propao 2000. godine svi funkcioneri su uzeli otpremnine u firmama gde ih je partija namestila i prešli za direktore Erste banke i još par firmi. Vučelić je sad neka faca, a tada je prvi organizovao novu stranku da bi posle, oprane guzice, prešli pola njih kod Dinkića gde su sad i poslanici, a u Slobino vreme bili perjanica SPS-a. I sad će tako biti, Tadiću će da daju doktorat i mesto direktora nekog fakulteta, šefovi će na neke druge funkcije, Šuta novac će da utaji stan na Vračaru, a mi ćemo i dalje da pevamo "Polomiću čaše od kristala"...

ČOVEK JE SVE OBJASNIO.Potpuno se slažem +1

Vratite se na Dačića, mgogo odoste u oftopik. Šta mislite, da li je on pamprčio Cecu? I da ste vi na Cecinom mestu i treba vam usluga od države, da li biste se pre kresnuli sa Palmom ili Dačićem?