Prijava

ma nije luda, sta lupate... sta je bitno kako izgleda, ako dobro predaje i dobro se bavi naukom.
univerziteti su leglo nepotizma i politickih prepucavanja - zatvoreni zasticeni krug, koji se polagano degenerise sa svakom novom generacijom profesora. konkurencija, i iskakanje iz proseka smeta, bode oci.
mislim jebi ga, svako za 3-4 god ozbiljnog naucnog rada u inostranstvu ce nakupiti vise ozbiljnih radova od 99% redovnih profesora u srbiji. a to ne valja, cini da izgledaju lose. cini da se zapita neko kako su oni to redovni profesori a taj lik nije onda, ako se ceni naucni rad.

ova je dosla u sukob sa nekim opstim interesom tu i dobila otkaz, ili stavec.

kada te pogleda onim iskolacenim ocima,pa jos kada bi malo nakrivila glavu...sve bih znao.ne bih smeo da kazem da ne znam.

celte, nismo mi baš toliko glupavi da nam nije jasno zašto je dobila otkaz, samo sam primetio da mi se čini da je malo luda jer sam imao i ja takvih predavača

a mozda je nesto sjebala,pa krenula da kenja po medijima?culi smo jednu stranu i odma znamo sta se desilo.verovatno su je oterali jer je nekom smetala,al ne mora da znaci da je to.

Декан се вади на тајно гласање, а директор департмана није доступан за новинаре. То ти је друга страна, све има на линковима на претходној страни, али си био превише заузет смишљањем хуморних доскочица.

steva opet u pms-u,pa ne vidi sustinu.video sam to stevane,taj snimak na vestima.opet je sa jedne televizije.verovatno su je oterali jer nekom smeta(kao sto sam gore napisao),al da sacekamo rasplet.

Не, ја сам више за то да бацимо акценат на њену "удареност", иако је студенти хвале. Нек иде у Шефилд да се бечи.

ne,nego cemo da se rasplacemo.niko nije osporavao njeno znanje,vec se aludiralo da je lujka.inace,da znas kao sto ne znas,nije ovo prvi slucaj da se ovako nesto desava.tako je i profa koji je sada dekan u beogradu kukao kako je politicka hajka i kako ga mrze.svi ga hvalili,legenda,a on prodavao ispite.

jedino za sta mogu da priznam da je blesava, je sto je isla u medije, pa sad svi redom kenjaju, jedan kaze da je luda, drugi da je ovo, treci ono, pa ce da krene razvlacenje prljavog vesa (a svima mogu mediji da preuvelicaju sve, da ga naprave na sotonu - kako duva vetar), i na kraju od svega toga dobijes golem kurac, a novine i vesti dobiju citanost i rejtinge.
mediji ne resavaju probleme, retko. vrlo retko. nikad.

jebi ga, nekad se mislio, kad zavrsis na medijima, pa te gledaju komsije i ljudi, slusaju sta imas da kazes, uspeo si u zivotu.
danas, ili si u nekom rijalitiju, pa ti razvlace gace po medijima, ili te neka muka stisla, il si nedajboze crna hronika.

jebes popularnost danas... bolje ostati anoniman, pa koja god da je muka, i misljenje da ce mediji da ti to rese.

lesinari, picka im materina...

jebi ga,medijima treba vest.ovo je uvek aktuelna tema tako da je bas lepo dosla.da je bila obrnuta situacija,da su ovi izasli da kenjaju u medijima,onda bi verovatno ona bila satanizovana.i nije toliko lose sto je izasla u medije,malo da se digne prasina.da je cutala ne bi je vratili na posao,a ovako verovatno hoce.sem ako neko ne iskopa nesto da je ona sjebala.samo da se to iskristalise,da se vidi tacno ko je tu kome.ovakvih situacija je bilo i ranije.samo sto nije bilo medijski propraceno.poneki lokalni medij.

Жена има успехе који непобитно доказују да је одличан научник и 5 година ради као ванредни професор. Са тим резултатима је и то довољан скандал. И бар да након тих 5 година добије место редовног професора, они јој дали ногу. Да је направила неки инцидент, прекршила неко правило, сигурно би одмах искористили то да се оправдају, једва би дочекали. Него ајде да сваки потез нетипичан за овај муљ дочекамо са неверицом, тражењем задњих намера и скретањем пажње на небитно.

ne znam da li znas da citas ili si jednostavno drkadzija.ti si u medijima video da je ona naj naj i automatski poverovao u to?evo ja kazem da verovatno jeste,al cu da sacekam rasplet situacije.poucen proslim slicnim dogadjajima.

da je cutala ne bi je vratili na posao, a ovako verovatno hoce.

iskreno... nije mi jasno zasto neko hoce nazad u takvu sredinu, ako je pokvarena. puno ljudi tako izgube posao pa bi svim silama nazad, iako im to na kraju nece doneti nesto srece.

ono, takvi ljudi mozda i menjaju stvari, ali ne mozes sam opet.

kapiram da nece da ode,ipak je tu dobar deo zivota.iskreno,ne bih ni ja odustao.

Sanitarni čvor

ne znam da li znas da citas ili si jednostavno drkadzija.ti si u medijima video da je ona naj naj i automatski poverovao u to?evo ja kazem da verovatno jeste,al cu da sacekam rasplet situacije.poucen proslim slicnim dogadjajima.

Па ако ни за овакве ствари не верујеш медијима (научни ранг, број радова и то), онда не знам који курац пратиш све ово и зашто верујеш да ће тај расплет који чекаш да донесе "праву" истину. Али добро...

Целте, можда неће због студената. Можете мислити на шта би тек личиле школе и факултети кад би одустала и та мањина коју чине добри професори.

ne znam gde sam napisao da ne verujem da je ona strucnjak?ne znam kako najprostije da ti objasnim.jos jedan strucnjak je kukao kada mu nisu dali da bude dekan,pa je kukao kako ga proganjaju politicki,svi ga gotivili,a na kraju se ispostavilo da je prodavao ispite.ne kazem da je to slucaj ovde,ali niko od nas ne zna sta se tacno desilo,sem onoga sto je plasirano u medije.mozda je to istina.

Делује ми као особа која обавља свој посао часно, једноставно јој верујем да говори истину. И по коментарима јављају бивши студенти и пишу похвале... Не верујем баш да је организовала ботове или сама исписала све то. А и такви типови који продају испите, обично не чекају 5 година да би постали редовни професори. Али ајде да сачекамо, сад и мене баш занима шта би то могло да јој се ископа.

Ја верујем овој професорки, она је својим преданим радом за сано 5 година успела да....

radila je po ugovoru.postoji procedura kako se postaje redovni profesor.oni je nece,ne znam koja je igrarija u pitanju.ima jos ljudi koji su posle zavrsetka ugovora dobili nogu u dupe.hvale je studenti...svi se oni promene kada upadnu da sljakaju za stalno.i asistenti i profesori.ne bas svi,al vecina.