Prijava

Caro,
Drzava su ljudi koji zive u drzavi, ti se deo drzave.
Kod nas se na drzavu gleda kao na neko vise bice, nezavisno od ljudi, koje ce da te zajebe ako ga ne zajebes. Samim tim sebe jebemo.
Kad kao drustvo sazremo i ukapiramo to, najuricemo ove na vlasti koji samo predstavljaju ovu filozofiju i muzu drzavu dok je ne ubiju.
Trulo sa svih strana. Jebe te ko stigne. Jebes kog stignes, a drzava bas zbog toga i propada.

Kod nas se na drzavu gleda kao na neko vise bice, nezavisno od ljudi, koje ce da te zajebe ako ga ne zajebes. Samim tim sebe jebemo.

Е сад једно кокошка-јаје питање: ко је први почео да зајебава- људи државу или држава људе? Којим је редоследом почео зачарани круг због којег људи мисле за државу то што мисле?

Chule37

Не знам да ли сте и ви били непријатно изненађени кад су вас пробудили слуге ЕПС-а претећи да ће искључити струју уколико не измирите дуг, у мом случају смешних 6000. Да ствар буде још гора, нисам једини који је имао такав проблем, јер кад сам отишао у пошту појавило се доста људи који су имали и мањи дуг од мене, али им је речено да ако не плате да ће да искључе струју.
Да ли је то чишћење пред грејну сезону? Да ли је то само бахатост Вучића? Да ли је то зато што држава нема пара за набавку струје па приморава људе да измире и ситне дугове за које никад нису били упозоравани.
Да ли неко зна о чему је реч?

Ja bih voleo da mi neko objasni u čemu je ovde problem? Država traži od tebe da platiš struju koju si potrošio. Treba kao na zapadu blokirati sve moguće transakcije, vađenje dokumenata, dok se ne plati dug i od 10 dinara.

Paz mangupa, čudi se on ej...?

Ovo je što je reko Celt je tačno. Mislim da je ispod površine zemlje tvoje do metar ako se nisam zajebao. Jedan deda se ovde davno zajebao, našao neku so na neka 2 mera fazon kad je kopao nešto neko ga prijavio da eksploatiše jedva se povadio robije.
Realno Sloba je kriv za ovo. Navika. Meni kad neko duguje vadim sekiru da naplatim, država vadi klešta. Isto je.

samo lud čovjek nema mini hidrocentralu u dvorištu...

Tvoj pokusaj ne placanja struje je jasan udarac na reforme koje ova vlada sprovodi i koje niko ne moze da zaustavi!1

Dreni Žarković iz Valjeva stižu pretnje da će joj imovina biti zaplenjena ako ne izmiri dug za struju od 5.000 evra koji je napravila Drena Žarković koja živi u Srbobranskoj 13 u Beogradu.

http://www.blic.rs/Vesti/Srbija/499789/Monti-Pajton-u-reziji-EPS-Valjevki-preti-plenidba-zbog-TUDjEG-duga

100-500 ovakvih hrčaka u stanu i nema zime
perpetuum mobile hrčak edition
trči, struju mi stvaraj cigane moj
http://www.zooducan.com/fotografije/images/hrcak_u_tocku.jpg

ako crkne, kupite na pijaci novog za 5 eura

Kurac dzabe makarone treba hraniti ove pacove!

Ko ne placa i treba da mu seku. Jesam ja lud da placam sve racune? Ja bih samo jedan mesec iskulirao ako vidim da neko nije platio jbg mozda je imao neku katastrofu u familiji.

diskutabilna je samo cifra. ako 5k trosis mesecno i hoce da ti seku zbog 5k to je debilizam. znaci neka logika bi bila mesecna potrosnja puta 3.

inace nerviraju me dupli arsini, ti kada dugujes drzavi moras da vratis sve, i to sa kamatom a drzava kada duguje tebi ne mora ni da ti da a ne mozes ni kamate da joj udaras

kod nas je država uvek bila nešto TUĐE - jal pripada turcima, jal kralju, pa se takvo razmišljanje održalo i do danas kad mislimo da pripada nekim političarima (mada, može se tvrditi da smo samo tokom komunizma imali trip da država pripada narodu, al kratko je to trajalo da bi se izmenila kolektivna psihologija). otud taj trip da je država nešto što moraš da zajebeš pre nego što zajebe tebe. danas to mislimo naročito, jer gledamo kako neke evropske države brinu o svom narodu, ljudi imaju kakvu-takvu socijalnu sigurnost, a i smo ovom govnetu od srbije svojevrsno ekonomsko topovsko meso... treba stvarno da budeš malouman da bi bio patriota i osećao ljbav prema državi koja za svoj narod ne čini AMA BAŠ NIŠTA.

that said, naš otpor prema plaćanju komunalija nije iznenađujuć. ako izostavimo ljude koji zaista nemaju novca da plate račune, postoji kategorija (rekla bih većinska) koji bi možda i mogli da plate račne ali radije bi kupili prvoklasnu slaninu ili cigarete pod parolom "ovo mi je jedino zadovoljstvo u životu, mogu makar time sebe da častim". još kad vide da ogromne državne ili partijske firme ne plaćaju milionske račune, tek onda su u fazonu "jebi državu, daj pet kila čvaraka".

čule, pusti ti ove što imaju trijes iljada. puti i ove što imaju tri iljade duga, gledaj ti sebe i svoje dupe. ti svoje komunalije plaćaj na vreme pa nećeš imati dugove prema državi. ako pak nemaš novca da plaćaš na vreme, ti ili stegni kaiš, ili nađi način da zaradiš dodatni keš (možda kliktanjem od kuće, vidim na onoj temi da su se mnogi obogatili, a jednostavno je!)

jbg ljudi, nema kukanja. računi moraju da se plaćaju. ne možeš ti da uđeš u prodavnicu, natrpaš korpu i odeš kući bez da platiš. da je situacija teška - teška je. ali ko nam je kriv kad smo nacija morona. tako nam i treba. govna smo. deal with it.

edit: koliko retardirano ime "drena".... DREEENAAA jebote... užas...

Tu long didnt rid lemajic :*

nema frke, nisi ti za čitanje, ti si za druge stvari ;)

meni su isekli šunku s tavana jer nisam platio so. Nisam platio pekaru leba pa su mi dali isečen lebac. Nisam platio mesaru meso pa mi je dao samleveno za ćufte.

Caro,
Drzava su ljudi koji zive u drzavi, ti se deo drzave.
Kod nas se na drzavu gleda kao na neko vise bice, nezavisno od ljudi, koje ce da te zajebe ako ga ne zajebes. Samim tim sebe jebemo.
Kad kao drustvo sazremo i ukapiramo to, najuricemo ove na vlasti koji samo predstavljaju ovu filozofiju i muzu drzavu dok je ne ubiju.
Trulo sa svih strana. Jebe te ko stigne. Jebes kog stignes, a drzava bas zbog toga i propada.

Ovo je kul što kažeš, al da bi se takva stvar desila normalne mase mora da bude u većini.
Al pošto je normalna masa u velikoj manjini onda i normalni treba da nađu način kako da plivaju, a ne da se ponašaju kao da žive na Novom Zelandu.

Druže, mojne da si Mesi. Tipla 6000!

Dok je struju izmišljao Tesla, Ameriko sisala si vesla!