Deda i baba od kojih se ocekuju pare u bliskoj buducnosti.
Ko kaže da u Srbiji nije moguće ostvariti snove poštenim radom? Moj ćale, još od 90-te godine sanja o tome da vozi BMW-a, i pre neki dan je kupio baš tog iz 90-te.
Нова тура тикета, која се обично уплаћује пред сам крај радног времена кладионице, јер сте на енглезе и италијане (који играју углавном у 15, 16, и 17h), наравно, попадали.
"Е 'де си матори, где трчиш?!"
"Ево брате журим у клаџу да не закасним на бразилце, почиње ми Сантос у 10!!!"
"Значи поправни а?!"
"Ма не питај ме ништа..."
Fudbalska reprezentacija Hrvatske na SP u Južnoj Africi.
Bela tehnika sa 20 i više godina radnog staža u domaćinstvima.
Даска на WC шољи на коју вам је често наслоњена глава док повраћате...
Kulturno uzdizanje pred moralno srozavanje koje će nastupiti još iste večeri.
Jedinstvena prilika da vidite šut glavom paštete argete ili kako njeguški pršut izvodi korner. A kao vrhunac marketinške gluposti, emituje se reklama u kojoj alpska kobasica dribla sjenički sir i daje gol pored nemoćne srpske, roštiljske... O sladoledima i slatkim đakonijama da i ne pričam, izgleda da imamo više vrsnih golgetera u potrošačkoj korpi nego na klupi reprezentacije.
Student koji u kasnim noćnim satima, pred ispit, preleće gradivo.
Obrnuto proporcionalna uzrastu deteta, sto je dete starije torba je manja...
Neka dečija radoznalost i znatiželja u nama koja nas tera da pogledamo iza sebe kad ustanemo sa WC-šolje, da vidimo šta smo doneli na svet, ili kad izduvamo nos, da pogledamo u maramicu... i sve to bez imalo gađenja - čak šta više sa nekom majčinskom naklonošču pa makar i prinos bio ružan kao osmi putnik.
Univerzalno ime za konobare širom Srbije.
Izvini, je l' možeš da naplatiš?
Proizvod koji kupuješ najčešće uz nešto kako prodavačica ne bi na tebe gledala kao na nekog kome se žuri jer mu se maločas prisralo .
Dobar dan, jedan toalet papir i jednu kiselu vodu....
Deo rodbine i prijatelja koji nisu baš pametni da bi ostali kućama i bili "Pomoć prijatelja".
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.