Kviz opšte kulture i informisanosti

  1. Kako uvijek kasnim,pi.Ali moram ja uz odgovor čitavu istoriju napisati.Ajde imenjakinjo.

  2. heheheh ko na guglu ak' imalo visi više sazna neg' onaj bez gugla ;)

    evo pitanje

    kako se zvala slavna kćerka Lorda Bajrona i po čemu je poznata?

  3. Не знам како се звала, ал' има неке везе са оним што је правијо први "компјутор", Бебиџом.

  4. vot? answer loading....

    ajde Varner možeš ti to...sjeti se kako se zvaše!

  5. Потражијо бих на Википедији, ал' немам ништа паметно да питам.

  6. Ćerka Lorda Bajrona zvala se Ejda Bajron, grofica od Lavlejsa. Uzgred, bavila se matematikom i zainteresovala se za projekat analitičke mašine. Predložila je da se pomoću analitičke mašine izračunaju Bernulijevi brojevi. Ovaj plan se ujedno smatra i prvim programom, a Ejda Lavlejs prvim programerom. U njenu čast jedan programski jezik dobio je njeno ime. Lepo pitanje Vesnita, da nije iz Larusove enciklopedije, ili iz glave ? Evo mog pitanja -
    Kako se zove najveće jezero u Srednjoj Evropi ?

  7. Балатон, на пример?

  8. Doduše, postavio sam lako pitanje, ali to je tačan odgovor. Bravo Hipnos, sad ti postavljaš pitanje !

  9. Estradni umetniče hvala, pitanje je iz glave. Za Adu (kako se kod nas obično naziva) sam saznala od drugara programera koji su se eto nešto ložili na nju i od tad je dobro pamtim.

  10. Odakle je i šta znači izraz Pirova pobjeda?

  11. Nastao je kada se Pir borio na bici kod Auskuluma 279. godine pre nove ere, toliko je izgubio vojnika (ali je pobedio) da je rekao, "Ako pobedimo još jednom, mi smo propali."
    Znači pobeda, ali sa previše gubitaka.

    EDIT: Šta predstavlja "Amon Ra" kult, i ko ga je uveo?

  12. Odakle vodi poreklo termin paladin ?

  13. Trišo, ja pitam jer sam tačno odgovorio na pitanje. :)

  14. Dobro, izvini :) Ka ovako ulećem nakon 10 stranica da postavim random pitanje...

    Nego jel' zna neko ?

  15. Amon Ra,bog sunca.Dva naroda,ja mislim Egipćani i Mesopotamci su uveli taj zajednički kult.
    EDIT:Amon i Ra-dva različita božanstva.

  16. Paladin,možda turska riječ.

  17. mislim Egipćani i Mesopotamci su uveli taj zajednički kult.

    Tačnije faraon Ehnaton.

  18. Tačnije faraon Ehnaton.

    Moguće.:)

Rekli o sajtu

Na pitanje: „Ko je bio Mocart?“ duhoviti posetioci internet sajta Vukajlija, rečnik slenga, odgovaraju: „Svestrana ličnost. Čovek koji je komponovao muziku za Nokiu. Inače, bio je poslastičar i izmislio je Mozzart kugle. A voleo je i da se kladi...“

Danas · 06. Novembar 2008.