Kviz opšte kulture i informisanosti

  1. Тај је ишао скијама преко Гренланда, психопата јебени.
    Елем,

    Ко је био саветник Антиоха Великог, владара Селеукидског царства, пред велику битку са Римљанима код Магнезије, где су га исти урнисали?

  2. Јел неки много познат лик?

  3. Јесте Ханибал.
    И не гуглам. По речима моје сестре, ја сам "енциклопедија беспотребних информација".

  4. Pada mi na pamet Aleksandar Makedonski, to je najluđe, pa je možda tačno, ako nisam omašio vreme.

    EDIT: Ipak sam omašio vreme, jer sam kreten. Seleukidi nastali tek od ovih generala Aleksandrovih... Tenkre.

  5. da se nadovezem na Antiku.

    Koji je prvi rimski car koji je stradao u bitci protiv varvara?

  6. И не гуглам. По речима моје сестре, ја сам "енциклопедија беспотребних информација".

    Ih, bio sam i ja do pre dve godine, od tad sam većinu pozaboravljao.

  7. omasio si Cace za 150 dina
    verovatno ti je asocijacija bila ovo Seleukidsko, posto je Seleuk, osnivac te dinastije bio Acin hetairoi

  8. Валенс, код Адријанопоља

  9. Koji je prvi rimski car koji je stradao u bitci protiv varvara?

    Јел онај што су га Готи добили негде у данашњој Бугарској?

  10. nije Valens, to je 378. ovo je ranije.

    Jeste GMe, tu negde

  11. Evo za sledeće pitanje, pošto sam propustio dva.

    Kako se zvao mornar na Pinti koji je prvi spazio kopno na Kolumbovom putovanju?

  12. Даа, 250 и неке, само не знам како се зове.

  13. 251. ima prvo ime, a drugo mu je Trajan. kako mu je 1.?

  14. evo vako. posto moram da ucim, odgovarajte na Chakovo pitanje odozgo.
    odgovor na moje je Decije Trajan i njegov sin Herenije, tj. Decije Mladji. 251. godine kod Abrite od Gota.

  15. Kako se zvao mornar na Pinti koji je prvi spazio kopno na Kolumbovom putovanju?

    Потпуно безначајан догађај. Знао би то да си био на прошлом скупу, обрађивали смо ту тему
    http://www.hope-of-israel.org/hebinusa.htm

  16. Hahahah. Ne verujem koji si lik.

    EDIT: Nikad ne otkrivaj naše tajne!

  17. Ček jel se ovo računa u pitanje?

Rekli o sajtu

Na pitanje: „Ko je bio Mocart?“ duhoviti posetioci internet sajta Vukajlija, rečnik slenga, odgovaraju: „Svestrana ličnost. Čovek koji je komponovao muziku za Nokiu. Inače, bio je poslastičar i izmislio je Mozzart kugle. A voleo je i da se kladi...“

Danas · 06. Novembar 2008.