Kviz opšte kulture i informisanosti

  1. Глава!!!
    ЕДИТ: Даблпостовао сам, па сам обрисао претходни.

  2. tako je vito. odsecenu glavu vidjenijeg neprijatelja su davali deci da se igraju, uz navijanje.

  3. sve kasnije lopte su oponasale tezinu, tvrdocu i ostalo glave, da se ne menja igra mnogo :)

    EDIT: i ragbi ima slicnu istoriju, a mislim i polo :)

    aj sledece neko

  4. Šta je Trimurti krug, ko ga sačinjava, i koje su osobine individualnih pojava u istom?

  5. Чим рече Келти, знао сам.

    Миклагард је име ког модерног града?

    ЕДИТ: Зар не поставља питање онај ко погоди претходно? Мислим, за убудуће...

  6. da... valjda.
    kako god, ja pojma nemam oba, pa sam izguglao, pa se ne igram :)

    EDIT:
    i probajte da pitanja budu ipak malo iz opstije kulture, malo laksa tuitamo, da omoguce i malo pogadjanje i promasivanje.

  7. ako hocete mogu da postavim takvo pitanje? cisto ako niko ne odgovara na ovo gore

  8. Izvini, Vito, ne videh tvoj post. Zanemar'te moje pitanje.

  9. Zanemar'te moje pitanje.

    Е неш колега, има на оба да одговоре! :)

  10. E pa onda ć' bit' kako Vi, kolega kaž'te. 'Ajmo, odgovori, ex tempore!

  11. Миклагард би требало да буде Истамбул, а за ово друго неам појма.

  12. Миклагард би требало да буде Истамбул, а за ово друго неам појма.

    Тачно.

  13. Čini mi se Višnu, Šiva i onaj treći bog, ne znam kako se zove. Znam da imaju mnogo ruku. :)

    EDIT: Hinduizam je u pitanju.

  14. Šta je Trimurti krug, ko ga sačinjava, i koje su osobine individualnih pojava u istom?

    Trimurti krug je krug triju božanstava hinduizma.
    Lord Shiva - Božanstvo uništenja i destrukcije.
    Vishnu Sahasranama - Božanstvo kazne, iliti bog sa hiljadu lica.
    Brahma - Božanstvo stvaralaštva.
    Shiva i Vishnu imaju po četiri ruke, Shiva drži Zemljine elemente u rukama, dok Vishnu drži lotosov cvet, toljagu, školjku, i Sudarshanu Chakru. Shiva ima dva lica, Vishnu više od hiljadu, Brahma četiri koja gledaju na strane sveta. Takođe, Brahma ima samo dve ruke. That's pretty much about it.

  15. Koje je pravo ime vojvode Vuka, vođe Dobrovoljačkog odreda iz Prvog svetskog rata?

  16. ВОЈИН ПОПОВИЋ ФТЊ!!!

Rekli o sajtu

U subotu, 27. novembra 2010. u Klubu studenata tehnike biće održana smotra sadržaja popularnog šaljivog sajta. Vukajlija je mesto gde se Internet zajednica okuplja kako bi na duhovit i originalan način definisala reči i izraze, sleng termine, našu svakodnevnicu i aktuelne događaje, po paroli - „Ovde možete da definišete sve ono što ste oduvek želeli, a nije imao ko da vas pita”.

Mondo · 25. Novembar 2010.