Kviz opšte kulture i informisanosti

  1. ja sam ubo, nisam u metar, ali tačan odgovor je 1852 metra... bio sam bliži od obojice...

    koliko je bilo kraljeva starog rima, i kako su se zvali

  2. Zato ja zabadam pitanja koja ne mogu da se gugluju. Uglavnom.
    E, nikad mi nije bila jasna mera "Kamen". Koj' kurac?

    "E, sine, hajd' idi kupi mi dva kamena krompira, i tri kvotera kamenja karfiola."

  3. daćete mi kamen dopa...

  4. Sajlo, bilo je sedam kraljeva, jebeš mi mater kako su se svi zvali...
    Prvi je bio Romul.
    Poslednji je bio Sekstinije, a pretposlednji Tarkvinije Oholi ako se ne varam...

  5. kamen se ne koristi za krompire nego samo za ljude i zivu stoku.
    ako je za krompire meso ili slicno idu funte.

    zasto, ne pitaj. ima li bilo kakve logike u njihovom sistemu?

  6. tačan broj, a i imena su dovoljno blizu :D gruvaj

  7. jel mogu ja? imam pitanje koje se ne gugla lako.

  8. ajde, imaš dozvolu :D

  9. ustvari evo:

    fudbal je vrlo stara igra koja se igrala u razlicitim oblicima. ako se uzme da je prapocetak fudbala sport u kome dva tima sutiraju nesto u cilju da proteraju to nesto kroz gol, kako je izgledala i od cega je bila prvobitna lopta.

  10. Крављи желудац?

  11. od krpa... edit: tj koža... zvala se krpenjača ili kožnjak zavisno gde... EDIT2:msm lopta

  12. Хм. Да није од каучука оно мајанско гомно?

  13. Zar nisu šili od loptu od vune, i punili je valjda iznutricama?

  14. Нека изнутрица сто посто, пазштатикажем.

  15. Уф, ја мислим да су Маје почеле са игром која је касније постала фудбал. Ударали су лопту од каучука коленима и лактовима, и који тим изгуби (ваљда је био један играч), тај је био жртвован.

  16. pomoc:
    po istoricarima smtra se da je fudbal igra keltskog porekla. pre maja.

  17. Ударали су лопту од каучука коленима и лактовима

    to nije fudbal. mislim na igru koja podseca ovoj danasnjoj.

Rekli o sajtu

Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!

Biznisblog · 26. Decembar 2007.