Kviz opšte kulture i informisanosti

  1. Jesam...originalno je bila dizajnirana za austrougarsku vojsku, pa se Kaizeru nije svidela i onda je to naša vlada kupila za neke bezveze pare...

    ...nekada smo imali pametnu vladu, to hoću da kažem... :-)))

  2. Прочитао сам то на ср.њики, али се нигде не наводе извори. С друге стране, на ен.њики стоји да назив потиче од шајкаша који су је носили, па је преко њих прешла у кнежевину. А то сам и раније чуо.
    Мада, нису ни скроз противречне верзије, пошто су шајкаши свеједно били у аустријској служби.

  3. Evo jedno lako. Ko je bio Kartezijan?

  4. Brat blizanac Vespazijana koji je voleo da igra karte? :-)

  5. Ако мислиш на Декарта, лоше питање.

  6. Ja ionako ne volim da postavljam pitanja. Cepaj Warner...:)))

  7. Hoce li neko postaviti pitanjeeee?

  8. Колико џокавца треба д'испушиш да би се предозирао?
    ЕДИТ: И за колико времена?

  9. Ko, gde, i kada je izvrsio prvo presadjivanje ljudskog srca?

  10. Одлично, зајебите моје питање, ионако је глупо. :)

  11. @unkown artist
    Kristijan Barnard, mmmm Južna Afrika...uf...60-neke...'64?

  12. Eddie, fali nam još promenljivih! Sa povećanjem količine dolazi do dilatacije vremena, moraš da uzmeš i relativitet u obzir. :)

  13. Колико џокавца треба д'испушиш да би се предозирао?
    ЕДИТ: И за колико времена?

    Практично немогуће. Једино да се угушиш димом.

  14. Što jes' jes', s te strane, sam overdose je, sad nešto čitah, teorijski moguć samo kad bi se pronašao način za intrevenozno ubrizgavanje, inače bi, teorijski opet, pod IDEALNIM uslovima, trebalo oko 25 komaTa da spurnjaš valjda, ako nisam loše ukapirao, a...treba biti u stanju stići dotle.... :) E, sad, za neko žešće stondiranje...kako kome. :)

  15. Шеки, треба много више од 25. Ако се добро сећам, смртоносна доза је толика, да би био проблем попасти је у потребном року, а не попушити. С тим што ако је попасеш, не делује.

  16. Šekoslave, blizu si

  17. @unknown Znam za državu i lika sigurno, to je jedna od prvih stvari koju sam ikad pročitao, u nekoj enciklopediji, samo me godina jebe. '66? Iz nekog razloga mislim da je parna. :)

    @GM Auf, da, loše sam skapirao, ili sam pomešao doze. Kad se uzme u obzir LD50 od negde grama po kilogramu mase, znači da bi čovek morao da smota oko 100 komada za svaki kilogram težine. Opaaa. Mada, kao postoje neki izveštaju od overdoza sintetičkim THC-om, ali opet, to je druga stvar.

    edit: Jedino da rikneš od nekog žešćeg zapaljenja zglobova i mišića usled pravljenja tolike zalihe, lolo.

  18. Боло би те курац. Од остеоартритиса се не умире. А ни болови ти не би представљали проблем, ако си спремио толке залихе :)-≈

  19. M' da, win-win. :)
    Aj od mene jedno. Kako se zove patuljasta planeta između ostalog i odgovorna za izbacivanje Plutona iz klase planeta?. Bonus, poželjna oba imena, zvanično i prvo nadenuto. Bonus na bonus: po čemu je dobila svoje "neformalno" ime? :)

  20. Da nije Zena, po ratnici iz istoimene serije?