Prijava

Што да не? Ја немам ништа против.
А и чуо сам да се свуда у свету праве такве ствари. Баш сам скоро гледао прилог кад су се окупили албиноси негде у Шведској чини ми се, њих неколико стотина. Но, нисам приметио да их је неко гађао камењем. Некада раније су их палили на ломачи и убијали. Временом је човечанство напредовало и сконтало се да бити албино није никакав грех, јер не можеш то да бираш.

Исто важи и за хомосексуалност. ЧАК И ДА ЈЕСТЕ поремећај, не видим разлог за толику аверзију према појави и хостилност.

Временом је човечанство напредовало и сконтало се да бити албино није никакав грех, јер не можеш то да бираш.

Reci mi da se salis?
Zamisli da je tvoj sin albino. Kako bi se ti osecao?
Ali ozbiljno.

xD

ne vidi valjan razlog da se uopšte o tome raspravlja...
svako živi svoj život i radi ono što misli da je najbolje za njega u datom trenutku
inače sam protiv održavanja bilo kakvog šetanja tih homića...
država time što ih štiti dovodi u pitanje moralne zakone, jer zamislite kad bi svi mi izašli pa se počeli kresati na ulicama... ne bi bilo OK, zar ne? nekidan čitam u jutarnjem listu da je hrvatska kaznila neke strance zato što su vodili ljubav ispred hotela, pa ako je tako što ne kazne te homoseksualce kad se šeću čaršijom...
i da, takođe sam protiv bilo koje vrste nasilja i smatram da bi trebalo da se pohapse svi huligani i na po 10 godina zatvora kao UROŠ, ali od toga naravno nema ništa jer je to banana država...

Reci mi da se salis?
Zamisli da je tvoj sin albino. Kako bi se ti osecao?
Ali ozbiljno.

Озбиљно? Шта има да се осећам лоше? Имао сам другара који је албино, сасвим нормалан човек и има нормалан живот. Једино се не сунча и то је то.
А пре 5-6 година сам упознао девојку која је била албино и која је баш била, тако да кажем, лепа. :) Умеју и они да имају неки шмек.

jer zamislite kad bi svi mi izašli pa se počeli kresati na ulicama... ne bi bilo OK, zar ne? nekidan čitam u jutarnjem listu da je hrvatska kaznila neke strance zato što su vodili ljubav ispred hotela, pa ako je tako što ne kazne te homoseksualce kad se šeću čaršijom...

Али, одакле ти идеја да ће неко да се креше на улици?

Али, одакле ти идеја да ће неко да се креше на улици?

Ah, tim nastranim ljudima svasta moze da padne na pamet. Bolje mi pravoverni da spremimo palice i toljage, a ko ima Boga mi i zolje!

Озбиљно? Шта има да се осећам лоше? Имао сам другара који је албино, сасвим нормалан човек и има нормалан живот. Једино се не сунча и то је то.
А пре 5-6 година сам упознао девојку која је била албино и која је баш била, тако да кажем, лепа. :) Умеју и они да имају неки шмек

Uuuu, bolesniku jedan! xD

Uzgred, nisam siguran, jebi ga, meni sve treba da se ili nacrta ili stavi smajli: jesi mislio da sam ozbiljan ili ne? :)

nisam ni mislio da će da se krešu, ali tebra šta imaju oni da se okupljaju i šetkaju? zašto bi to radili? to je njihova lična stvar i ne vidim ama baš ni jedan razlog da se okupljaju!
ovo sa kresanjem je samo primjer kako država treba da sankcioniše nemoral na javnim mjestima, da se ne bi previše približili evropi u tom smislu...

To vam je karneval, samo sa homoseksualnom notom. Neće to biti orgije, pobogu.

To vam je karneval, samo sa homoseksualnom notom. Neće to biti orgije, pobogu.

Ja mislim da bi bila fora da navijaci dodju sa svojim devojkama i iz inata naprave orgije, misleci da ce to sablazniti homoseksualce. :)

Pa bolje to, nego palice u svakom slučaju. ;) Da se ljudi volu. :D

Исто важи и за хомосексуалност. ЧАК И ДА ЈЕСТЕ поремећај, не видим разлог за толику аверзију према појави и хостилност.

Nije averzija i hostilnost u mom slučaju. Samo smatram da je apsurdno održavati paradu, što ne znači da ću da idem da im porazbijam glave.

nisam ni mislio da će da se krešu, ali tebra šta imaju oni da se okupljaju i šetkaju?

Окупљају се, јер су им ускраћена права. Упореди то са, рецимо, студентским протестом. Будеш незадовољан ситуацијом, буде још истомишљеника незадовољно, па се окупиш са људима.

koja prava, molim te?
jel' misliš da na to što im je uskraćen brak ili neka slična prava?
ili možda još gore, što im je uskraćeno da usvajaju djecu?
misliš li da im to treba dozvoliti, pa da nam se zatre trag... ionako smo dotjerali cara do duvara još samo da im to dozvolimo?
ko im brani da se okupljaju po svojim klubovima, svojim kućama ili slično..., čak i da se pojedinačno šeću ulicom... niko osim maloumnika koji će ih ionako na tom skupu tući, ako budu imali priliku...

Da napišem i ja po koju. Imam drugare HS, a imam i drugare, koji su hetero, koji su mi priznali da su se nekad u dupe, ali su hetero. Nisu kriptohomići, već su zaista hetero. Mislim da tu postoje razlike. Ako muškarce uzbuđuje sex sa muškarcem, ne mora da znači da je odmah automatski homić. Ako želi da ostvari vezu, brak, "porodicu" sa drugim muškarcem, onda jeste homo.
Ipak smatram da je ludost u Srbiji održavati takvo što. Previše smo "napaljena" "navijačka" nacija i sa patrijarhalnim načelima. Homoseksualizam nije bolest, uostalom postoje životinje sa homoseksualnim sklonostima. Recimo da su others i to je to. I upravo je pravi primer izneo Džimi za albino itd. Ako je albino-nije vampir. Zaista je tužno, da ljudi moraju da se danas bore za osnovna prava, koga će da odvedu u krevet. To nisu nastrani ljudi i imaju prava kao svi. To je moje mišljenje.

Ljudi, objektivno, necemo nista novo reci sada sto nisu vec rekli ljudi pre nas i ljudi pre njih na slicnim temama i u slicnim razgovorima. Mislim da nije u redu prema vama koji kucate da bi ste se opravdali, nama koji nemamo pametnija posla nego da citamo to sto vi pisete i drugima koji... spadaju u neku trecu kategoriju da vodimo jednu te istu neprekidnu, beskrajnu debatu. Prihvatimo da ne mozemo da prihvatimo stavove suparnicke partije i docekajmo tu paradu kako vec svako od vas pojedinacno smatra da ona treba da bude docekana!

Ja cu verovatno citati Plejboj kod kuce. Ili "Kad je Nice plakao". Neko mi je rekao da je to mnogo dobra knjiga.

koja prava, molim te?
jel' misliš da na to što im je uskraćen brak ili neka slična prava?

Нпр. право да мушкарац изађе с дечком у град држећи се за руке, а да му не расцопају главу? :)

ili možda još gore, što im je uskraćeno da usvajaju djecu?
misliš li da im to treba dozvoliti, pa da nam se zatre trag...

Живиш у заблуди да су деца из геј бракова обавезно геј. Нису. Да ниси у праву доказује чињеница да сви гејеви потичу из ХЕТЕРО бракова. Понављам, проценат гејева је константан и на њега не утичу услови у породици.

ko im brani da se okupljaju po svojim klubovima, svojim kućama ili slično..., čak i da se pojedinačno šeću ulicom...

Мене искрено заболе где ће да се окупљају и шта ће да раде, али ипак осећам емпатију. Мора да је страшно кад ти не дају да радиш оно што ти се ради, а притом никог не угрожаваш.

Ipak smatram da je ludost u Srbiji održavati takvo što. Previše smo "napaljena" "navijačka" nacija i sa patrijarhalnim načelima.

Да ли то значи да треба пустити да тако и остане? Сетимо се Енглеске пре само 20 година. А погледајмо Енглеску данас.

Знам лика који је геј. Цела његова околина зна да је он геј. Али, да цитирам његов разлог неодласка

,,То је класична провокација, и то ће само направити срање без потребе''.

Не знам колико је истинито ово што ћу написати, али верујем да јесте.

У људској популацији постоји између 2,5% и 4% хомосексуалаца. Они имају различите процесе у мозгу. Њихов мозак се хемијски разликује од мозга хетеросексуалца. Не, они немају никакве другачије пориве у односу на стрејт људе. Као што постоји нимфоманија код стрејт људи, тако постоји и код хомоса.

Међутим, проценат људи који се декларишу као хомосексуалци је много већи, и варира од 8% до 10%. Зашто постоји ова разлика? Па то су људи несигурни у себе. Они су већи индивидуалци, немају петљу, идеју, или начин да се супротставе околини, једноставно се не уклапају, те стога траже начин и разлог зашто. Они иду против своје природе. Њихов мозак реагује исто као и стрејт мозак на магнетној, скенер, ЕЕФ у осталим чудима.

Управо та друга група је исфрустрирана, без моралних кочница, са ИДом који је скроз потиснуо Супер его. Они имају потребу да провоцирају, да се доказују. Управо су они кривци за предрасуде о гејевима, како су они лабилни, склони промени партнера и превари, егзбиционсити. Они се осећају угроженим и угњетаним на сваком месту. Уколико неко не жели да слуша њихове сексуалне авантуре, он је радикал, члан Образа итд. Он врши притисак на њих, не прихвата их.

Дакле, моје мишљење је следеће:

Постоје практично две врсте гејева; на нервном и на психолошком нивоу. Првима је хомосексуализам природан другима није. Други ЈЕСУ болесни. Први осећају да је један део њихових права ускраћен, али су и поред тога пословно успешни, сасвим су НОРАМЛНИ ЧЛАНОВИ ЗАЈЕДНИЦЕ, и успешно су се адаптирали. Други нису ни једно ни друго. И да им се испуне сви захтеви, опет не би били задовољни. И то је разлог због којег ћу вероватно бити на тој паради. Може се првоцирати до одређене границе.

Oce li neko makar da razmisli o komentarisanju mog prethodnog posta? :)

. Понављам, проценат гејева је константан и на њега не утичу услови у породици.

Џими, овде дебело грешиш. Доста је већи проценат деце која постају геј орјентисан уколико су им родитељу геј. Око 40% деце из геј бракова израсте у геја.

@Otaku, nemaš šanse :)
@Džimi, rizik je veliki, ali naravno da ne treba tako da ostane. Ako dobiju svoja prava, neće više biti potrebe da se održavaju parade. Moje skromno mišljenje.
@Borko, veruj mi, broj je znatno znatno veći. Ne znam odakle ti taj podatak. Provokacija "bez potrebe" da se nekome rascopa glava? Nije niko lud, da ide tamo bez potrebe, ili da se hvali time. Ja sam videla u Berlinu, dvojicu drže se za ruke, malo mi je bilo neobično, ali ipak prihvatiš to kao nešto normalno ali drugačije.