Prijava

Шта је за вас овај датум?

1) Дан као и сваки други, ко га јебе, јеб'о вас пети октобар
2) Дан када су највећи домаћи изроди и нато плаћеници нелегално свргли патриотску власт
3) Дан кад је грануло сунце слободе и демократије у земљи и почетак прогреса и промена на боље
4) Дан када су једни лопови заменили друге, претходно зајебавши народ

Како видите Србију данас, кајем септембра 2010 када је поредите са тадашњом Србијом? Је л' боље или горе?

Mogu samo da prenesem moja skomna iskustva:
Mislim da sam bio 5-6 razred, kada smo se svi skupili u dnevnu sobu, gledajući udarne vesti iz Beograda.
Sećam se, kao kroz maglu, da sam, nemajući pojma o čemu se radi, bio vrlo razdragan, jer sam načuo da se nešto krupno dešava (tih dana se šuškalo, među nama decom, da će opet da bude rat), i da mora da se ''svrgne'' Milošević da bi nama bilo bolje...
Kao što rekoh, kao dete sam vrlo iskreno verovao u tu ideju da će nam biti bolje, i veselo sam posmatrao kako pošteni oslobodioci marširaju na skupštinu, oličenje tiranije i zuluma.
Čak sam se malo i iznenadio i začudio kada je moj stari prokomentarisao:
''Ako, pobratime, samo ih snimaj, pička im m*terina, valjaće to jednog dana''...
Mislim da ga danas, potpuno razumem!

Istoriografski datum. Ostace zapisan u istoriji kao dan kada je u Srbiji formalno uvedena demokratija. Isti ljudi, samo drugo uredjenje. Pamet lakse odlazi, dugovi rastu, bogati postaju bogatiji, siromasni siromasniji i tako dalje i tako blize.

Да кажем и моје виђење:.

дан када су једна говна су заменила друга.

Горе је, јер се бољитак (реални скок животног стандарда који смо искусили после 2000) базирао на продаји породичне сребрнине (друштвених предузећа) и кредитном задуживању земље и донацијама. Данас тек почињемо да примамо рачуне за такву економску политику (домаћа говна од политичара се изговарају на "светску економску кризу").

Осим тога, погубили смо битне атрибуте државе и претворили се од једнокреветрне диктатуре СМ-а и његовог акрепа у банана протекторат западних земаља.
Били смо и остали говна.

Ej pa nije sad ni toliko strasno u kakva govna mozemo/smo mogli da upadnemo. Moramo se obrazovati ako hocemo nesto da napravimo. Ne ide to ovako.

Браво ЛесТаТ.
Иначе 2000. је био око 7 милијарди, па ви видите.

Dobro ljudi, cinjenice su cinjenice, nema dileme. Ali neko mora da radi na tome. "Sistem funkcionise, melje birokratija..." Tako se nekad pevalo.

Слично је, пресекла нас је 2003. били смо у налету.
Демократија је извикана хахахах на пети октобар гледам као на дан кад је склоњен он чије име не помињем, и то је отприлике то.

Jao Vudi sto si sladak. Pa zasto neces ime da mu pomenes?

Да не избаксузирам тему.

Nemoj tako Vudi. To "necu ime da mu pomenem" zvuci kao da je cava rekla a ne ti koji si snimio onoliko filmova, sa osamdeset godina zivis u Srbiji a prete ti i zatvorom na Vukajliji.

Како си ме назвао?!
:)))

Au Vudi zaboravio si da sam i ja ovde kliktao pre. :)

Није тачно, видим да те дуго није било али нисам заборавио :)))
Не користим његово име јер је човек сјебао све чега се дохватио, па велим можда ће и тему.

4
Još je gore nego što je bilo.
Al' uživajte jer će biti još gore nego što je sad.
Čini mi se da se Koštunica i Nikolić spremaju za fotelje.

Iako u početku nisam bio za zatvaranje ovog podforuma, sada jesam, jer na njemu sve više pišu ljudi sa ograničenom (i trošnom) kvadraturom u glavi.

Иди доручкуј сладолед.

Укратко: Исти курац...