Raznorazna pitanja

  1. ceno gledao sam, nema, izgleda da je mesec dana ili trajno :P

  2. Немој да си Коштуница.

  3. Dzanki nemoj da se uvrijediš ali jedi govna...
    Vidi ovo pa reci da sam paljevina:
    http://img408.imageshack.us/img408/7686/nevena35copy.jpg
    :pjeva od tuge: Aaaaaaaaaaaa...close to you...

  4. Цено, дркај на ту фотку и не спемуј више! ;)

  5. Имаш пвт паљевино.

  6. Шта значи крвни притисак 132 са 68?

  7. Zavisi koliki je normalan toj osobi.

  8. Кад је Ивана размодована?

  9. Шта значи крвни притисак 132 са 68?

    Tata mi je doktor, a to je dobar tlak.

    Nako, muški, ženama je niži, manji.

  10. gde se nalazi tema sa onim kratkim igricama na netu?? pre neki dan sam ih igrao, a sad ne mogu da nađem

  11. Вредност притиска је променљива, зависи од доба дана и подложна је утицају спољашњих и унутарњих фактора. Те промене су последица активирања бројних механизама којима организам покушава да одржи одговарајући проток крви зависно од тренутних потреба организма.

    Непосредно након рођења систолни притисак обично износи око 40 mmHg, а током првог месеца живота расте на приближно 70 mmHg. Код просечног здравог младог човека, у периоду мировања, систолни притисак се креће око 120 а дијастолни око 80 mmHg. Ове вредности остају углавном непромењене до средине двадесетих година, а онда се обично постепено пењу. Код просечног шездесетогодишњака систолни притисак износи око 140, а код просечног осамдесетогодишњака око 160 mmHg.4

    Сматра се да „нормалан“ крвни притисак износи око 120/80 mmHg. Ипак, оно што је нормално за једну не мора бити нормално за другу особу исте старости. Неки појединци имају нешто ниже или више вредности притиска што је последица грађе њиховог тела. То је физиолошко стање и само по себи не значи болест.4

  12. И где је она Џимијева тема-студија о професорима?

  13. Ма, откуд знам који је нормалан. Толики ми био јуче. Висок горњи, а?

  14. Vrednosti arterijskog krvnog pritiska preko 140/90 mmHg, kod osoba starijih od 18 godina koje ne uzimaju lekove, smatraju se povišenim

    Dobar si za sad

  15. Sto ti, copina mlada, meris krvni pritisak ako vec nemas problem sa nizim/visim?

  16. Шта значи притисак 90/60? Мушко сам. Бар тако кажу.

  17. Ма, откуд знам који је нормалан. Толики ми био јуче. Висок горњи, а?

    Dobar ti je, ne brini se. I nij ti visok.

  18. Znači da ćeš pasti u nesvest ako ne ubaciš malo šećera u organizam.

  19. И где је она Џимијева тема-студија о професорима?

    http://vukajlija.com/forum/teme/18814

  20. Шта значи крвни притисак 132 са 68?

    Мало ти је већа разлика у притисцима, за непушача и активног човека у двадесетим. Али то може бити тренутно и сл. Провери пар пута, у дому пензоса сигурно имају апарат ;)

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.