Raznorazna pitanja

  1. Ako su otišli samo zato što im je skinuta popularnost, onda, upravu si - šonje...

  2. Ma to ti kažem,ja namerno neću da odem iz inata.Moraće da me trpe dok su živi.

  3. То је тај дух!

  4. @vlajkoseljak: E, jesi se iznasrao :) !

    ima li jos neko neki odgovor na ovo pitanje, mozda:

    "Zasto se "odvojeni" pise jednom recju, a "svi zajedno" sa dve odvojene?"

  5. Jedno od objašnjenja je, zato što je "odvojeni" jedna reč, a "svi zajedno" dve reči.

  6. stvarno be, murbi :) smrdi kolko se primećuje, neću više :)

  7. zato sto se svi odvojeno pise odvojeno, kao i svi zajedno

  8. Da li ste nekad nailazili na tekstove sa Wikipedije koji kao da su pisani amaterskom rukom, to jest od strane nekog ko izgleda nije ni primirisao određenoj naučnoj disciplini? Pritom, mislim isključivo na srpsku Wikipediju.

  9. Ko je prvi na ex-Yu rok sceni počeo da 'psuje' u pesmama?

  10. ''Da li ste nekad nailazili na tekstove sa Wikipedije koji kao da su pisani amaterskom rukom, to jest od strane nekog ko izgleda nije ni primirisao određenoj naučnoj disciplini? Pritom, mislim isključivo na srpsku Wikipediju.''

    Да, као и текстове на енглеској Википедији написане од стране Срба. Па, није жвака за сељака. :)

    Мислим да има нека псовка у песми која мислим да се зове ''Јутро у кревету госпође Петровић'' која је снимљена седамдесетих. Мада, и није нека псовка. Нешто у фазону ''Све у фину материну, ваш сан је укакан'' бла бла.

  11. Пре тога мислим да је било само у мањим тиражима. Нису дозвољавали псовке на великим албумима. Знам да је песма ''Још један шугав дан'' са првог албума Чорбе требало да се зове ''Још један усран дан'', али нису дозволили.

  12. Ma to sam se zainteresovao jer sam čitao u novinama da je Rambo Amadeus prvi počeo da psuje, a znam da je Štulić radio to puno ranije.

    Ta pesma od Dugmeta je snimljena 1980, a Štulić je sledeće godine snimio album sa puno 'jačim' psovkama nego što je to imalo Dugme...

  13. Можда је и Југотон више дозвољавао од ПГП-а.

  14. Malo sam tražio i izgleda da je sve počelo negde oko 1980. godine...al k'o što reče, uglavnom na singlovima, na pločama tek par godina kasnije...

  15. http://en.wikipedia.org/wiki/Baggage_carousel

    Је л' има ова покретна трака за пртљаг неко посебно име на српском?

    И да, како ми зовемо овај пројектор:

    http://en.wikipedia.org/wiki/Carousel_slide_projector

  16. - Baggage carousel

    На сајту аеродрома Никола Тесла кажу: карусел и покретна трака
    http://www.beg.aero/mediji/saopstenja_aerodroma.223.html?newsId=241

    - Carousel slide projector

    (Карусел) диа пројектор

    (диа од диапозитив = slide)

    Нисам ти баш нешто помогла, али то су технички термини који и немају пандан у нашем језику...

  17. Pokretna traka...zašto to nemam ispred sobe da me vozi do kupatila?

  18. Благодарим, људи! :)
    (али биће још хиљаду питања) :)

  19. A ko je reko, u stvari jel još neko čuo da je neko reko:

    Slavan postaješ tek kad se pojaviš u ukrštenici ili kad naprave vic o tebi!

    Jel zna neko?

Rekli o sajtu

Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… „Je l’ ti puši ćale?”, „Je l’ mogu u WC?”, „Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici. Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči.

Status Magazin · April 2009.